Technologie Siemens v divadle J. K. Tyla v Plzni

27.2.2015 | Siemens, s.r.o.
Součástí příprav projektu „Plzeň – Evropské město kultury 2015“ byla i výstavba zbrusu nového divadla J. K. Tyla v Jízdecké ulici, na níž se podílela také společnost Siemens svými technologiemi v oboru zabezpečení, měření a regulace.

Zabezpečení bytového domu elektronickým zámkem

26.10.2014 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Základním opatřením pro bezpečnost v bytovém domě je zamezení vstupu do domu nepovolaným osobám a jejich volnému pohybu po domě. Tradiční zamykání je nepohodlné a nespolehlivé. Při zamykání totiž obvykle nefunguje elektronický domovník, a musí se tedy návštěvám chodit otvírat. Řešením je elektronický zámek.

Novinky v oboru bezpečnosti na veletrhu v Letňanech

10.9.2014 | FS Days
Šestý ročník veletrhu nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2014 (FSDays 2014) se uskuteční již ve dnech 16.–20. září v PVA EXPO Praha v Letňanech. Významná událost v oboru bezpečnosti proběhne opět souběžně s komplexem mezinárodních stavebních veletrhů FOR ARCH 2014.

Siemens představí novinky na veletrhu FSDays 2014

4.9.2014 | Siemens, s.r.o.
Na stánku (4A28) bude k vidění zejména přelomové řešení bezdrátových požárních hlásičů SWING, nové čtečky karet pro systémy kontroly vstupu a nová produktová řada vysoce výkonných záznamových zařízení a záznamových programů. Srdečně Vás zveme 16.-20.9.2014.
Curyšské kompetenční centrum pro IT se systémy Siemens Siseco CC a  Siemens Desigo

Bezpečnost a energetická efektivita pro špičkové výpočetní centrum v Curychu

26.7.2014 | Siemens, s.r.o.
5. prázdninová návštěva - Curyšské kompetenční centrum pro IT (OIZ) sídlí v budovách, které jsou pokládány za nejmodernější, nejbezpečnější a co do energetické náročnosti nejdokonalejší zařízení svého druhu v Evropě.

Nový webový server na sběrnici KNX

10.7.2014 | Siemens, s.r.o.
Představujeme Vám webový server IP Control Center N152 pro vzdálenou správu malých i středně velkých aplikací na sběrnici KNX.

Návrh datového centra s konfigurátorem RiMatrix S Selector v sedmi krocích

10.5.2014 | Rittal Czech, s.r.o.
Doposud byly návrh a výstavba datového centra záležitostí na několik měsíců. S modulárním standardizovaným datovým centrem RiMatrix S od Rittalu to jde mnohem rychleji. Uživatel si může sám pomocí konfigurátoru RiMatrix S Selector v pouhých sedmi krocích vytvořit konfiguraci svého nového datového centra a rovnou si ho objednat.

Nejnovější aktualizace Státní energetické koncepce a další témata na veletrhu AMPER 2014

28.3.2014 | Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.
Vybrané informace z doprovodného programu druhého a třetího dne veletrhu AMPER 2014, např. elektronické součástky a aplikace, otázka přenosu energie, současný stav aktualizace Státní energetické koncepce a energetické služby se zaručenou úsporou (EPC).

ENIKA.CZ a AMiT představují výsledek společné spolupráce

23.3.2014 | AMiT, spol. s r.o.
Tradiční české společnosti v oblasti vývoje a výroby systémů řízení AMiT a ENIKA.CZ předvedly poprvé na nedávno skončeném veletrhu AQUATHERM v Praze výsledky společné práce na integraci systému bezdrátového řízení osvětlení Poseidon do řídicích systémů určených pro automatizaci budov.

Plně automatizované a bezbariérové ovládání dveří u rodinných domů i „větších“ objektů

19.3.2014 | Schüco International KG
Systém pro chytré/automatizované ovládání vstupních dveří Schüco Door Control System – pohodlně bez klíčů a bezpečně. Modulový systém lze dle preferencí uživatelů rodinného domu či komerčního objektu vybavit čtečkou otisků prstů, kódovou klávesnicí, zvonkem, domovním číslem s podsvícením a dalšími volitelnými moduly (pro komunikaci s dveřmi, kontrolu oprávnění vstupu a zabezpečení).
Alarm odhalil zloděje

Charakteristika falešných poplachů z hlediska příčin vyvolání a popis možných řešení, 2. díl

6.1.2014 | Ing. Marek Cahlík, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně Fakulta aplikované informatiky Ústav bezpečnostního inženýrství
Cílem článku je analýza falešných poplachů z hlediska příčin a možností řešení této problematiky. V druhém dílu jsou popsány zařízení a softwarové programy, které jsou vhodné k odhalení, snížení či eliminaci falešných poplachů.

Charakteristika falešných poplachů z hlediska příčin vyvolání a popis možných řešení, 1. díl

30.12.2013 | Ing. Marek Cahlík, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně Fakulta aplikované informatiky Ústav bezpečnostního inženýrství
Cílem článku je analýza falešných poplachů z hlediska příčin a možností řešení této problematiky. V druhém dílubudou popsány zařízení a softwarové programy, které jsou vhodné k odhalení, snížení či eliminaci falešných poplachů.

Prodlužte si kvalitu života s tísňovým tlačítkem Granny od Jablotronu

20.12.2013 | JABLOTRON ALARMS a.s.
Za určitých životních situací se člověk stává méně soběstačný a mohou přijít nečekané situace. Nelze s ním být 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Chceme-li, aby se například senioři cítili ve svém domácím prostředí bezpečně co možná nejdéle, pak řešením může být Granny od Jablotronu. Jde o spojení maximobilu a osobního tísňového tlačítka.

Technologie pro Váš dům systémově vyladí společnost PCS

27.11.2013 | PCS spol. s r.o.
Základem systémové integrace je účelně navržená infrastruktura, která umožňuje centrální správu zařízení v objektu. Propracované systémy řízení umožňující regulaci topení na dálku, stahování rolet, otevírání dveří, rozsvěcení světel – prakticky spouštění čehokoli, odkudkoli.

Rizika hrozící bytovým domům jsou nepředvídatelná. Jste na ně připraveni?

25.10.2013 | Česká pojišťovna
Rok 2013 nám v mnoha ohledech opět připomíná, že rizika ohrožující majetek každého z nás se rok od roku zvyšují a jsou stále rozmanitější. A nejedná se jen o počasí.

Princip činnosti, typy a komunikační rozhraní IP kamer

21.10.2013 | Ing. Jiří Ševčík, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky, Ústav bezpečnostního inženýrství
Vývoj je zaměřen na co nejvyšší míru digitalizace pro dosažení bezproblémové integrace jednotlivých systémů do komplexních celků. Kamerové systémy nejsou vyjímkou. IP kamery se proti starším analogovým liší možností využití funkcí digitální úpravy obrazu a prostředků inteligentní videoanalýzy.
diskuse: 1 příspěvek, 28.10.2013 10:54

Klient, server, master, slave...

28.8.2013 | Ing. Jan Vidim,  Domat Control System s.r.o.
Při projektování a oživování inteligentních budov hraje podstatnou roli vzájemná komunikace jednotlivých systémů, jako jsou měření a regulace, chlazení, EZS, EPS, hotelové systémy a další funkční celky. Zájemci o tuto problematiku jsou zváni na školení společnosti Domat: Komunikace protokolem Modbus.

FSDays 2013

21.8.2013 | mascotte, s.r.o.
Mezinárodní veletrh nejnovějších trendů bezpečnostní techniky, systémů a služeb FSDays 2013 (Prague Fire & Seucurity Days 2013), již tradičně pro obory FIRE&SECURITY, IT PROTECTION, SAFE TRAFFIC, RESCUE PRAGUE a INTELIGENTNÍ BYDLENÍ, se uskuteční ve dnech 17.–21. 9. 2013 v PVA EXPO PRAHA opět souběžně se stavebním veletrhem FOR ARCH 2013.
zákaz vstupu No Entry

Vývoj inovací a nových prvků poplachových zabezpečovacích a tísňových systémů na ČZU v Praze

19.8.2013 | Ing. Jan Hart, Ing. Veronika Nídlová, Ing. Vendula Nejedlá, Technická fakulta, Česká zemědělská univerzita v Praze
Při tvorbě inovací u PZTS byl kladen důraz na co nejjednodušší a nejlevnější řešení, především z důvodu minimalizování nákladů na úpravu již používaných technologií. Zároveň byla snaha co nejvíce zvýšit bezpečnost stávajících technologií nebo usnadnit jejich montáž.

Scénáře návratu z dovolené – Jak si užít dovolenou bez starostí?

1.8.2013 | JABLOTRON ALARMS a.s.
Znáte to: Mně se to stát nemůže! Střih: A vrátíte se do vykradeného bytu. Popíšeme vám tři scénáře, jak může situace probíhat.

další články

Projekty 2015

Aktuálně

    24. - 27. 3. 2015
    výstaviště Brno

Související rubriky

Reklama


Partneři oboru

logo SCHNEIDER ELECTRIC logo DOMAT CONTROL SYSTEM logo ebm-papst

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSberbank snižuje sazby u své Hypotéky bez starostí až na 2,22 %Na bristolském předměstí se staví domy ze slámyPřírodní stavební materiály si své místo na trhu zaslouží