Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Elektromotory, pohony a stroje

Mobilní vodíková plnička H2Bot, foto © TZB-info
14.2.2024Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Vodíkové autobusy nebo vysokozdvižné vozíky jsou relativně drahé, ale koupit se dají. Stejně tak samotný vodík. Ale zkoušeli jste k nim sehnat plničku? Vývojem vodíkových aplikací se zabývá firma Devinn v Jablonci nad Nisou.
1.1.2024Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Společnost Eaton, která se zabývá inteligentním řízením energie, oznámila úspěšné dokončení 18měsíčního výzkumného a vývojového projektu zaměřeného na vývoj vícefázového pohonu odolného proti poruchám, který umožňuje bezpečnější a udržitelnější provoz elektrických letadel s vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL).
18.12.2023Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r.o.
Rostoucí zájem o kamery lze pozorovat i v oblasti automotive, konkrétně u provozovatelů například dobíjecích stanic. Integrované videoanalytické funkce, jimiž disponují například kamery od Konica Minolta, totiž umějí vyhodnotit případnou rostoucí teplotu akumulátorů elektromobilů nebo dobíjecích stojanů a dokážou tak zabránit jejich poškození, či dokonce vzniku požáru.
27.11.2023VAKUUM BOHEMIA s.r.o.
Společnost Monier, lídr ve výrobě střešních tašek, dosáhla díky implementaci šroubových vývěv Atlas Copco GHS VSD+ 50% úspory energie. Použití této inovativní vakuové technologie nejenže vedlo ke snížení spotřeby energie, ale také zajistilo klidnější pracovní prostředí díky tichému provozu.
17.11.2023DANFOSS, s. r. o.
Stavební stroje na celém světě vypouštějí ekvivalent emisí z celosvětového letectví, přičemž 50 % těchto emisí pochází pouze z rypadel. Podle nejnovějšího dokumentu společnosti Danfoss je k dosažení globálních klimatických cílů nezbytná okamžitá pozornost věnovaná možnostem snížení emisí z těžkých vozidel, jako jsou stavební stroje.
1.10.2023Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně
Na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) VUT v Brně zahájily svůj provoz polygony fotovoltaiky a elektromobility. Studentům budou sloužit jako výuková laboratoř pro instalaci fotovoltaických střešních systémů a nabíječek elektromobilů.
30.8.2023redakce
Je pro nás ctí pozvat Vás na konferenci, která nesmí chybět v kalendáři žádného odborníka či nadšence zabývajícího se stavebnictvím a požární bezpečností. Na webu konference Požární bezpečnost staveb je již zveřejněn kompletní program akce. Přidejte se k nám, přihlaste se a do kalendářů si označte datum 21. září 2023.
17.8.2023Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Bezpečnost práce a bezpečnost strojních zařízení patří zajisté mezi stěžejní témata, která řeší každý výrobní podnik. Drtivá většina firem má dnes speciální programy pro prevenci a zajištění bezpečnosti svých zaměstnanců a strojního vybavení. Setkáváme se s různými formami od plakátů na stěnách, používání speciálního pracovního oblečení nebo školení až po přidání šestého S do zavedeného systému „5S“. To vychází z angličtiny a znamená “Safety“, tedy bezpečnost.
12.6.2023Mgr. Jiří Zilvar, redakce
TZB-info doporučuje Co znamená elektromobilita v roce 2023 pro lidi v paneláku? Abychom to zjistili, týden jsme v zimě dojížděli elektromobilem z bytu na sídlišti do kanceláře na druhém konci Prahy. A po skončení pracovního týdne jsme se sebrali a vyrazili na prodloužený víkend na hory. Nezmrzli jsme? Kolik času jsme strávili na nabíječkách? A kolik to celé stálo? Podívejte se na video.
7.5.2023Siemens, s.r.o.
Společnost Siemens zprovoznila výkonnou dobíjecí stanici Unity 90 o výkonu 90 kW s integrovaným bezdotykovým platebním terminálem. Jedná se o první tuzemskou veřejnou dobíjecí stanici s možností přímé platby přiložením bezkontaktní platební karty. Stanice se nachází před vlakovým nádražím ve Strakonicích, provozuje ji společnost E.ON Česká republika.
21.3.2023ChargeUp Services CZ s.r.o.
Elektrická požární signalizace, odvětrání a sprinklery tvoří kostru požární ochrany, kterou si v garážích vyžádají nové druhy pohonu vozidel. Větší rozměry parkovacích stání se pro elektromobily vyžadovat nebudou.
16.11.2022Ing. Petr Bohuslávek, redakce
TZB-info doporučuje Přinášíme Vám záznamy nejdůležitějších přednášek konference Požární bezpečnost staveb 2022, která se konala v září v Městské knihovně v Praze. Kromě bezpečnosti fotovoltaiky a baterií jsme hovořili o zkouškách požární odolnosti, autonomních hasicích dronech a rekonstrukcích Státní opery a Průmyslového paláce v Praze.
Elektromobil Tesla Model 3, Se svolením společnosti Tesla, Inc.
20.10.2022Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Důvodů, proč lidé stále preferují méně bezpečná, znečišťující, hlučná a neúčinná auta se spalovacím motorem, postupně ubývá. Zbývají ale pořád dva zásadní důvody: cena a omezená nabídka elektrických aut. V druhé řadě se řeší nabíjení a dojezd. Dobrá zpráva je, že všechny tyto parametry se s časem zlepšují.
18.10.2022Mgr. Jiří Zilvar, redakce
TZB-info doporučuje Klasickým žárovkám se už nějakou dobu v EU říká tepelné zdroje. A je to tak správné, protože víc hřejí, než svítí. Analogicky by se mohlo autům se spalovacím motorem říkat topení na kolečkách. Protože víc hřejí, než jezdí.
9.10.2022Siemens, s.r.o.
Spotřebu energie v průmyslových firmách je nutné měřit, aktivně ji řídit a obecně využívat hospodárně a udržitelně. „Aby byly výsledky co nejlepší, je potřeba začít od sběru dat přímo z provozu, přes mezivrstvu v podobě PLC nebo Industrial Edge až po analýzu a modelování v nejvyšší vrstvě," popisuje funkční systém řízení energetické efektivity Eduard Palíšek, generální ředitel českého Siemensu.
6.10.2022E.ON Česká republika, s.r.o.
Distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON, zařadila do své flotily i tři elektromobily, které využívají její pracovníci přímo v terénu při provozních činnostech údržby a rozvoji distribuční sítě. Užívání vozidel na elektřinu se společnosti osvědčuje, a proto je pravděpodobné, že do budoucna se jejich počet rozšíří. Za dobu svého provozu už elektromobily ušetřily přes 4 500 kilogramů emisí CO2, které by vypustily do ovzduší vozy se spalovacími motory.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


Partneři - Elektrotechnika


VIDEA 
 
Reklama