Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Měřicí a regulační technika

DOMAT IDE - nové vývojové prostředí pro regulaci a řízení technologických procesů. Zdroj: Domat Control System s.r.o.
16.2.2024Domat Control System s.r.o.
Nahlédněte do problematiky vytváření a konfigurace prototypů pro Modbusová zařízení v Domat IDE. Pro efektivní čtení a zápis dat je nezbytné vytvořit prototyp, který reprezentuje obraz proměnných zařízení v komunikačním kanálu.
13.2.2024TESTO, s. r. o.
Díky vynikající kvalitě detektoru i objektivu a také inteligentnímu systémovému řešení odhalíte každý detail: to platí jak pro velkoplošné panoramatické snímky, tak i pro malé výřezy měřeného objektu. Vedle intuitivní navigace v menu je rychlá a profesionální analýza dat zajištěna především díky softwaru IRSoft.
2.2.2024Wavin Czechia s.r.o.
Jak se v ČR prosazují moderní systémy vytápění? Vytlačují sálavé panely, podlahové vytápění či klimatizační jednotky tradiční radiátory? A jak je to se zájmem českých stavebníků o inteligentní systémy regulace topení? Podělte se s námi o své zkušenosti v krátké anketě, výsledky vám pak rádi nasdílíme.
11.1.2024TESTO, s. r. o.
Společnost Testo Česká republika, lídr v oblasti profesionální měřicí techniky, letos v lednu oslaví 25 let svého působení na českém a slovenském trhu. Od skromných začátků s několika zaměstnanci se firma rozrostla do silného týmu více než 20 odborníků, kteří z pražské centrály poskytují špičkové služby v oblasti měřicí techniky. Zákazníkům je také k dispozici autorizovaný servis a akreditovaná kalibrační laboratoř, která je na vysoké úrovni nejen vybavením, ale také kvalitně vyškolenými pracovníky. Laboratoř splňuje normu ČSN EN ISO/IEC 17025 – která je pravidelně kontrolována dozorovými audity od ČIA.
21.12.2023TESTO, s. r. o.
Termografie se během let ustanovila jako ideální metoda pro vyhodnocení skutečného stavu budov a pro vyhledávání oblastí s potenciálem pro úsporu energie. Pomocí termokamer lze snadno a zcela nedestruktivně odhalit konstrukční vady budov a identifikovat jejich příčiny.
Nový analyzátor spalin Testo 310 II. Zdroj: TESTO
21.11.2023TESTO, s. r. o.
Nový analyzátor spalin Testo 310 II kombinuje jednoduché funkce s vysokou přesností měření, proto je ideální pro všechna základní měření u systémů vytápění.
Energie pod kontrolou. Zdroj: Domat Control System
6.11.2023Domat Control System s.r.o.
Společnost Domat Control Systém s.r.o mění svou softwarovou řadu Merbon Family na DOMAT SOFTWARE a slibuje inovace a vylepšení v oblasti automatizace budov. Nový software přináší podporu .NET driverů, zlepšenou bezpečnost řídicích systémů a vylepšené nástroje pro vývojáře. K dispozici jsou také nové PLC regulátory za atraktivní ceny. DOMAT SOFTWARE otevírá novou éru v automatizaci budov a chce nabídnout efektivní, komplexní a uživatelsky přívětivý software.
27.10.2023Protronix s.r.o.
Monitorování polétavých (prachových) částic ve vnitřním prostředí může dokonce zabránit zdravotním problémům. Co jsou to PM a proč je důležité jim věnovat pozornost?
 Termokamera testo 890. Zdroj: Testo, s.r.o.
17.10.2023redakce
I stavby a jejich technická zařízení potřebují správnou diagnózu. Odhalit, zda je vše v pořádku, profesionálům slouží spolehlivě přístroje značky Testo. Jaké novinky si firma přichystala na veletrh FOR ARCH 2023? V rozhovoru pro estav.tv představil analyzátor spalin a moderní termokamery Martin Schlögl, ředitel společnosti Testo Česká republika.
9.10.2023ŠTORC TZB s.r.o. - oficiální dodavatel větrání BRINK a UBBINK pro ČR
Systémem řízeného větrání v bytové výstavbě zajišťujeme dodávku požadovaného množství vzduchu do obytných místností a současně odtah požadovaného množství vzduchu z technických místností (koupelny, WC, kuchyně apod.). Za tímto účelem musíme správně nastavit průtoky vzduchu do jednotlivých větví VZT rozvodu. Současně, aby větrací jednotka pracovala s maximální účinností, musíme zajistit rovnotlaký provoz (shodné množství přiváděného a odtahovaného vzduchu) za všech provozních stavů a povětrnostních podmínek. Toto se snadno řekne, ale už hůře provádí na reálné instalaci.
4.10.2023E.ON Česká republika, s.r.o.
Energetický svět se mění. Přibývá obnovitelných zdrojů energie a dochází k čím dál tím větší decentralizaci energetiky. Klíčovou roli do budoucna hraje robustní a moderní distribuční síť a jejím důležitým prvkem jsou chytré elektroměry. Podle zákona musí už od července příštího roku distribuční společnosti začít osazovat všechna odběrná místa se spotřebou nad 6 MWh ročně chytrým měřidlem. Distribuční společnost EG.D, která je součástí skupiny E.ON v České republice, se na tuto situaci připravuje dlouhodobě a do sítě už v rámci pilotních projektů nainstalovala v několika lokalitách zhruba 33 000 chytrých elektroměrů.
26.9.2023AIRFLOW Lufttechnik GmbH, organizační složka Praha
Pojďme si společně popsat některé základní postupy zaregulování vzduchotechniky. Jako modelový příklad jsme vybrali prádelnu nemocnice po její kompletní rekonstrukci.
10.9.2023Siemens, s.r.o.
Stavba multifunkční arény za 763 milionů korun začala v srpnu 2021, autorem návrhu je architekt Tomáš Vymetálek. „Malšovický stadion je nabitý technologiemi a my jsme velmi hrdí, že je řídí právě systém Siemens Desigo s využitím vizualizační platformy Desigo CC,“ uvedl Jiří Tobolík, produktový manažer Desigo z divize Siemens Smart Infrastructure.
Zdroj: Atrea s.r.o.
7.8.2023Ing. David Petrýdes, Ph.D., MBA, Air-lab s.r.o.
Odborný Příspěvek se zaměřuje na experimentální ověření využití CO2 jako značkovacího plynu pro detekci netěsností vzduchotechnických zařízení, místo dnes rozšířeného značkovacího plynu fluoridu sírového (SF6), kterého se týkají legislativní omezení. Ověření využitelnosti CO2 je v závěru doplněno definováním nejistot měření.
Výpočetní tomografie (CT): Jedná se o komoru, do které lze vstoupit dvěma černými posuvnými dveřmi. Uprostřed komory se nachází otočný talíř, na který se umisťují jednotlivé komponenty nebo i celá čerpadla, která pracovníci v oddělení pro řízení kvality prověřují pomocí CT.
27.7.2023WILO CS, s. r. o.
Stejně jako ve zdravotnictví nachází výpočetní tomografie (CT) velké uplatnění také v oblasti technologií. Tento inovativní přístup využívá nadnárodní technologická skupina Wilo ke zlepšování kvality čerpadel a jejich komponent ve své výrobní a vývojové Smart Factory v Dortmundu. Díky rentgenovému záření je možné nedestruktivně nahlížet dovnitř předmětu, aniž by bylo nutné jej demontovat.

Partner - Měřicí a regulační technika


Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


Partneři - Elektrotechnika


VIDEA 
 
Reklama