Společnost Siemens v nedávné době uvedla na trh prostorová čidla teploty, relativní vlhkosti a kvality vzduchu, která jsou vybavena komunikací Modbus RTU.
Fotovoltaika zažívá v Česku nebývalý boom. V minulém roce bylo podle Solární asociace instalováno celkem 62 megawattů nových fotovoltaických elektráren, což je o 20,6 procenta více než o rok dříve. Největší měrou se na tomto nárůstu podílely drobné střešní instalace na rodinných domech. Soukromníky ke koupi panelů motivuje například zvyšující se cena energií či snaha zajistit si energetickou soběstačnost. V souvislosti s rozvojem chytrých sítí budou navíc drobní výrobci moci přeprodávat energii do sítě, a částečně tak investici do fotovoltaiky zhodnotit.
Zapomeňte na chytré domy, automatizované bytové domy, kancelářské budovy, prodejny, restaurace, hotely… Těch už tu bylo a nikoho moc nepřekvapí. Inteligentní systém zároveň dokáže vyřešit i velmi specifické nároky či originální nápady. Víte, že pomáhá třeba s léčením včelstev či inovuje řízení věžních hodin? Přinášíme výběr zajímavých projektů chytré automatizace.
V Brně je bezmála 42 tisíc světelných míst veřejného osvětlení. Technické sítě Brno, které je mají na starosti, se starají nejen o to, aby světla svítila, ale také aby svítila správně. Pomáhá jim v tom i takzvaný jasoměr vyvinutý vědci z VUT. Přístroj o velikosti zrcadlového fotoaparátu změří jas během pár sekund a pomůže tak určit, zda svítí správně.
Chcete se stát nezávislými na odběru elektřiny z veřejné sítě a stoupajících cenách za elektřinu? S komplexním systémovým řešením pro výrobu elektřiny a tepla a novým hybridním bateriovým úložištěm Vitocharge mohou nyní majitelé domů toto přání uskutečnit. Nový Vitocharge je ideálním doplňkem k fotovoltaickým zařízením, tepelným čerpadlům s provozem na solární elektřinu a k topení vyrábějícímu elektřinu, například topným zařízením na bázi palivových článků. A je i hezký: nový Vitocharge dostal vyznamenání za svůj moderní elegantní design.
Světelný signál místo alarmu v domě neslyšícího, detekce pádu v bytě seniora či bezpečnostní funkce v chráněném bydlení. A mnohem víc. Příklady z praxe ukazují, jak snadno lze z Loxone udělat pomocníka pro tělesně znevýhodněné. Chytrá domácnost se v těchto případech přetváří do konceptu asistovaného bydlení (AAL).
Výkonný výbor fotbalového klubu chtěl modernizovat stávající osvětlení svého fotbalového hřiště, které již mělo několik desítek let provozu za sebou. Fotbalové hřiště lemuje 10 sloupů pro osvětlení a na každém z nich byla kombinace sodíkových výbojek a halogenového reflektoru s celkovým příkonem 2 500 W.
Mít podrobný přehled o tom, v jaké fázi se nacházejí zakázky ve firmě, a moci na to pružně reagovat – to je klíčovým parametrem pro konkurenceschopnost v jakémkoliv oboru. Být maximálně efektivní během realizace projektu, eliminovat chyby a kdykoliv a odkudkoliv jej řídit či informovat zákazníka o průběhu? Takový posun změní vaše podnikání od základu. A dosáhnout jej navíc není vůbec složité. Stačí si vybrat správný systém projektového řízení.
Aktuální ročník soutěže EkoEda ve sběru použitého elektra, kterou pořádá společnost REMA Systém, zná své vítěze. V kategorii mateřských škol prvenství obhájila Mateřská škola Dušníky, v kategorii základních, středních a speciálních škol uspěla Základní škola a Mateřská škola Skorošice. Celkem žáci zapojených škol odevzdali 40 731 kilogramů vysloužilých elektrozařízení. Na vítězné školy čekají vouchery na nákup elektroniky.
Veletrh probíhá od 30. května do 3. června 2022. V rámci veletrhu představí automobilka i druhou generaci plně elektrifikované varianty svého vozu s názvem ELZEBRA. S dalšími 13 projekty se ZEBRA GROUP navíc zúčastní finále soutěže o cenu za inovaci evropského sdružení pro pracovní stroje a komunální techniku VAK, kam byla vybrána odbornou porotou.
Během koronavirové pandemie měla velká část lidstva méně pohybu než před ní, jedno se ale nezastavilo: pokrok. V oblasti mobility pandemie jen zvýraznila a prohloubila trendy, které se nastartovaly v posledních letech, včetně toho nejvýraznějšího: elektromobility. Elektrická budoucnost silniční dopravy ovšem vyžaduje nová řešení. Řešení, která společnost Siemens připravila již dnes.
V oblasti elektronických PICV nabízí Siemens řadu výrobků označených jako Inteligentní ventily. Inteligentní ventil je regulační zařízení sestávající z regulačního ventilu s pohonem, čidla průtoku, dvě čidla teploty a vlastní regulátor. Článek představuje jejich přehled s důrazem novinky a inovované řady.
Stoprocentní péče o zákazníky, komplexní a odkudkoliv přístupný přehled podnikové agendy, minimalizace chyb, lepší propojení týmu a – časová i finanční úspora. To jsou parametry, které dokáží podpořit produktivitu a úspěch firmy v boji o spokojeného zákazníka. Jedním z klíčů je volba vhodné firemní aplikace. S ní uspějí na trhu větší i malé firmy, podnikatelé či freelanceři. Jak vybrat tu správnou a nemuset se bát vysokých nákladů?