Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Inteligentní budovy
Archiv článků od 13.8.2012 do 1.2.2013

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

1.2.2013
Schneider Electric CZ, s. r. o., Ing. Robert Šimčík

Společnost Schneider Electric uvádí na trh SmartStruxure - novou generaci inteligetního řídicího systému budov (iBMS). Článek přináší stručný přehled o historii BMS a nastínění celkové koncepce elektro architektury Schneider Electric. Nový iBMS přináší hlubší propojení s IT technologiemi, než jste byli zvyklí.

7.1.2013
Domat Control System s.r.o.

Domat Control System na přelomu roku uvádí na trh komunikátor M007 a webový portál ContPort. Provozovatelům sítí CZT, firmám zabývajícím se facility managementem, správcům FVE, ale i odběratelům energií, jako jsou obchodní řetězce, bytová družstva nebo sítě peněžních ústavů, nabízí cenově dostupnou alternativu pravidelných ručních odečtů a hlášení e-mailem.

Tepelné čerpadlo a inteligentní budova
15.12.2012
Marie Leschingerová

Nejen vytápět a chladit, ale také uspořit energie. To umí systém s tepelným čerpadlem v inteligentních budovách. Klíčem k úspěchu je řídicí jednotka, která dokáže plnit požadavky uživatelů a využívat pro to nejvhodnější zdroje energie. A právě tepelné čerpadlo tu mnohdy hraje prim.

7.12.2012
ABB s.r.o., přístroje NN, Ing. Petr König

Článek na téma Inteligentní budovy v České republice do nového časopisu Inteligentní budovy vydávaného společnosti Trade Media – první část o rezidenčních inteligentních domech zpracovává Insight Home.

23.11.2012
Ing. Jan Blažíček, redakce

Komise hodnotila výrobky přihlášené do soutěže o zlatou medaili na letošním veletrhu Aqua-therm Praha z hlediska technologického vývoje, ekonomických faktorů i přínosů pro ekologii a životní prostředí. Udělila dvě zlaté medaile, dvě čestná a jedno zvláštní uznání.

Konference energetická náročnost budov 2013
12.11.2012
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Konference, kterou pořádal portál TZB-info 8. 11. 2012 v Praze, proběhla za mimořádného zájmu odborné veřejnosti. Novela Vyhlášky č. 148/2007 Sb. bude s největší pravděpodobností do konce roku 2012 s účinností od 1. 4. 2013. Od ledna do dubna se tedy bude postupovat podle novely zákona č. 318/2012 Sb. a zároveň dle původní vyhlášky č. 148/2007 Sb.

5.11.2012
Ing. Lenka Strigáčová, Stavebná fakulta STU Bratislava, Doc. Ing. Viera Somorová, PhD., Katedra technológie stavieb Stavebná fakulta STU BA

Inteligentná budova je navrhnutá a realizovaná na základe vhodného výberu modulov kvality prostredia tak, aby vyhovovala požiadavkám užívateľov, pričom vhodné vybavenie budovy sa volí tak, aby sa dosiahla dlhodobá hodnota budovy.

living by danfoss
23.10.2012
DANFOSS, s. r. o.

living by Danfoss je novou sérií termostatických hlavic z produkce dánské firmy Danfoss, která designově navazuje na již na českém trhu známou řadu termostatických hlavic a ventilů X-tra Collection™. Tato série living by Danfoss je doplněna o několik dalších výrobků, které využívají systému moderní bezdrátové komunikace k vytvoření unikátního bezdrátového řídicího systému spotřeby tepla pro rodinné domy, bytové domy, penziony, menší kancelářské i správní budovy.

20.9.2012
Ing. Jan Blažíček, Ing. Bronislav Bechník, Ph.D., Bc. Oldřich Rejl, redakce

Včera pokračoval veletrh FOR ARCH 2012, jeho souběžné veletrhy a doprovodný program druhým dnem. Naše redakce Vám přináší nejzajímavější postřehy z dosavadních seminářů a konferencí, které se v těchto dnech konají na letňanském výstavišti. Představen byl nový Kalkulátor cen energií na TZB-info.

11.9.2012
WAGO-Elektro, spol. s r.o.

WAGO-I/O-SYSTEM 750 umožňuje libovolně kombinovat v jedné řídicí stanici binární a analogové I/O moduly s různými napěťovými úrovněmi. Analogové moduly existují pro připojení unifikovaných signálů, ale i pro speciální rozsahy. Samozřejmostí jsou také moduly pro přímé připojení odporových čidel teploty a pro všechny typy termočlánků.

6.9.2012
Sdělovací technika

Nakladatelství Sdělovací technika srdečně zve na svou tradiční konferenci o systémové integraci v moderní domácnosti s názvem Inteligentní digitální domácnost. Ta se uskuteční ve středu 19. září 2012 od 13 hodin ve velkém sále vstupní haly Výstaviště Praha Letňany v rámci oficiálního doprovodného programu veletrhu FOR ARCH 2012.

4.9.2012
Domat Control System s.r.o., Ing. Jan Vidim

Šetřit z hlediska měření a regulace znamená kromě řádné údržby řídicího systému i periferií a optimálního nastavení požadovaných hodnot také používání vhodných algoritmů, které umožňují využít potenciál instalované technologie na maximum. Jinými slovy – důmyslná regulační strategie umí jak uspořit spotřebovanou energii, tak snížit opotřebení systému například díky méně častému spínání kotlů, čerpadel a chladicích strojů.

25.8.2012
Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.

Na závěr našeho sobotního prázdninového cestování se podíváme do Sydney. Darling Quarter ušetří až 92 % spotřeby vody ve srovnání s běžnými kancelářskými budovami. Udržitelné výsledky projektu Darling Quarter byly potvrzeny hodnocením - 6 hvězdiček “Green Star Office V2”. V čele úsilí ušetřit pitnou vodu je využívání dešťové vody.

25.8.2012
Danfoss s.r.o. - elektrické podlahové vytápění DEVI

Energeticky pasivní dům se solárními panely a elektrickým vytápěním představuje kompletní řešení budoucnosti. Článek představuje řešení potřeb energie v rodinném domě s použitím solárních panelů, elektrického podlahového vytápění DEVI, systémem ventilace Danfoss s rekuperací tepla a ústředním ovládáním DEVIlink™.

22.8.2012
Siemens, s.r.o.

Siemens uvádí na trh pátou verzi svého systému Desigo pro ovládání technických zařízení budov. Zdokonalený systém byl rozšířen o pokročilé nástroje, mezi něž například patří podsystém Total Room Automation a optimalizační funkce RoomOptiControl a Eco Monitoring.

15.8.2012
Ing. Lenka Strigáčová, Stavebná fakulta STU Bratislava

Základním bodem je definování, co je inteligentní budova. Jak se její inteligence projevuje. Dá se dosáhnout i jiným způsobem, než investováním „vekých peněz“ do techniky? Jak se liší definice inteligentní budovy v USA, Evropě, Singapuru, Číně, Japonsku a Honkongu?


zpět na aktuální články
 
 
Reklama