Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Inteligentní budovy
Archiv článků od 10.12.2013 do 7.7.2014

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

7.7.2014

Zájem o bezdrátové ovládání v současné době evidují například výrobci rádiových dálkových ovládání pro průmysl a stroje. Dálkové ovládání však není pouze součástí moderních průmyslových strojů a spotřebičů, ale i měřicích zařízení. Novým trendem se v dnešní době staly měřiče spotřeby vody a indikátory teploty radiátorů s možností dálkového odečtu naměřených hodnot.

30.6.2014
Mgr. Adam Kučera, Masarykova univerzita

Moderní budovy umožňují sjednotit sledování a ovládání různých automatizačních a elektronických systémů do jednoho prostředí, nazývaného BMS (Building Management System). Zatímco v mnohých instalacích BMS hraje roli doplňku, který zejména zvyšuje pohodlí práce, od určité velikosti systému se BMS stává nepostradatelnou součástí provozu budovy.

24.6.2014
UniPi.technology, Ing. Adam Škorpík

Využití odpadního tepla z počítačů pro vytápění budovy je hlavní myšlenkou nového zeleného datacentra postaveného v brněnských Maloměřicích. Jedná se o objekt rozlohy 900m2, kde ¼ slouží k uložení počítačů. V objektu jsou využity suché chladiče, chillery, solární elektrárna, zemní kolektory a výměníky voda/vzduch. Vše je řízeno automatickou, prediktivní a samoučící regulací systému EVOK.

23.6.2014
Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss, Ing. Martin Konečný

Jak řešit částečnou nebo i úplnou změnu všech elektroinstalací kdykoliv v budoucnu, ale zároveň bez jakýchkoliv zásahů do stěn? Ideálním řešením je systém KS-QUADRO ETRONIC vápenopískového zdiva od firmy Zapf Daigfuss, který umožňuje trvale přístupnou elektroinstalaci přímo ve zdivu, a to jak v horizontálním, tak ve vertikálním směru.

22.5.2014
Schneider Electric CZ, s. r. o., Ing. Jan Krakovič, Produktový manažer systémů měření a regulace

Moderní budovy potřebují výkonný mozek, který dokáže inteligentně řídit mnoho systémů a tisíce datových bodů, které systémy obsahují. Společnost Schneider Electric nabízí integrovaný přístup, který tyto systémy sjednocuje do jednotné podnikové sítě, díky které mají provozovatelé budov jednodušší rozhodování o krocích nezbytných pro zvýšení efektivity.

10.5.2014
Rittal Czech, s.r.o.

Doposud byly návrh a výstavba datového centra záležitostí na několik měsíců. S modulárním standardizovaným datovým centrem RiMatrix S od Rittalu to jde mnohem rychleji. Uživatel si může sám pomocí konfigurátoru RiMatrix S Selector v pouhých sedmi krocích vytvořit konfiguraci svého nového datového centra a rovnou si ho objednat.

Florentinum
8.5.2014
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V průběhu posledních dvou let vyrostla na pražské Florenci v blízkosti Severojižní magistrály nová dominanta. Jde o administrativní komplex Florentinum s inteligentním systémem regulace a monitorování spotřeb energií.

8.5.2014
NIBE ENERGY SYSTEMS CZ
Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o.

Odjíždíte na chalupu a chcete mít hned po příjezdu dostatek teplé vody? Chcete být informováni, pokud Vaše tepelné čerpadlo nepracuje správně? Chcete se ujistit, že je v domě požadovaná teplota? Připojte se k NIBE Uplink!

23.3.2014
AMiT, spol. s r.o.

Tradiční české společnosti v oblasti vývoje a výroby systémů řízení AMiT a ENIKA.CZ předvedly poprvé na nedávno skončeném veletrhu AQUATHERM v Praze výsledky společné práce na integraci systému bezdrátového řízení osvětlení Poseidon do řídicích systémů určených pro automatizaci budov.

22.3.2014
Siemens, s.r.o.

Systém Desigo současně s řízením technických zařízení a optimalizací jejich chodu monitoruje a řídí spotřebu tepelné a elektrické energie v areálu. Zároveň Desigo umožňuje zajistit dodávky dostatečného množství elektrické energie z vnitřních zdrojů při dočasném výpadku vnější elektrorozvodné sítě.

zdroj Siemens
7.2.2014
Siemens, s.r.o.

Inteligentní města tvoří nejen inteligentní budovy, ale také inteligentní energie, informační technologie, mobilita, městské plánování, obchod, městská správa a rovněž inteligentní občané. Ve Smart cities jsou informační technologie a jimi zprostředkovávaná data využívány k co možná nejplynulejšímu chodu města.

6.1.2014
Ing. Marek Cahlík, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně Fakulta aplikované informatiky Ústav bezpečnostního inženýrství

Cílem článku je analýza falešných poplachů z hlediska příčin a možností řešení této problematiky. V druhém dílu jsou popsány zařízení a softwarové programy, které jsou vhodné k odhalení, snížení či eliminaci falešných poplachů.

30.12.2013
Ing. Marek Cahlík, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně Fakulta aplikované informatiky Ústav bezpečnostního inženýrství

Cílem článku je analýza falešných poplachů z hlediska příčin a možností řešení této problematiky. V druhém dílubudou popsány zařízení a softwarové programy, které jsou vhodné k odhalení, snížení či eliminaci falešných poplachů.

Letecká základna Thule v Grónsku
29.12.2013
Siemens, s.r.o.

Letecká základna Thule v Grónsku, nejsevernější opěrný bod armády USA, je místem s jedněmi z nejextrémnějších povětrnostních podmínek na světě. Přes tyto náročné podmínky jsou na této základně již déle než deset let úspěšně v provozu standardní produkty pro řízení přístupu řady SiPass Entro od společnosti Siemens.

17.12.2013
Schneider Electric CZ, s. r. o., Michal Křena

V moderní automatizaci se lze stále častěji setkat s požadavkem, aby i na velmi výkonném terminálu bylo možné provozovat aplikační software pod operačním systémem Windows. Další klíčovou vlastností pro systémy HMI/SCADA se stává vzdálený přístup – ať už pro diagnostiku, sledování nebo ovládání aplikačního programu.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama