Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Elektromateriály - materiály a komponenty pro elektrotechniku
Archiv článků od 18.8.2010 do 20.10.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

20.10.2014
ABB

Ve Vestci u Prahy vznikl evropský showroom robotiky pro svařování a dělení materiálu společnosti ABB. Ta v České republice zaujímá vedoucí postavení na trhu robotizované automatizace a výstavbou nového showroomu v řádech několik desítek milionů korun dále rozvíjí své zdejší zázemí v oblasti svařování a dělení materiálu pro celou Evropu.

Historie elektrického proudu na zámku i původní rozvodna na zámku Lednice
28.6.2014
Siemens, s.r.o.

Letošní prázdniny startují a my Vás zveme na první letní výlet. Elektrické žárovky se objevily na zámku v Lednici v roce 1903. Pro návštěvníky je připravena historie elektrického proudu na zámku i původní rozvodna - jedinečná příležitost vidět zařízení z počátku 20. století v tak dobrém stavu.

11.12.2013
V-systém elektro s.r.o.

Současný trend snižování spotřeby energie otevírá nové možnosti komfortního vytápění s plně programovatelnou regulací na úrovni každé místnosti či dokonce její části. Elektrické vytápění s využitím speciálních topných kabelů je ekonomickou a stavebně minimálně náročnou formou řešení kompletních nároků na vytápění.

2.11.2013
Vlastimil Růžička, redakce

Od 1. září 2013 platí kromě požadavků EU o energetickém štítkování žárovek a svítidel etiketami rovněž nové požadavky Nařízení Komise EU 1194/2012 na ekodesign směrových světelných zdrojů, světelných zdrojů využívajících elektroluminiscenčních diod a souvisejících zařízení.

Brno, Vědecko-technický park profesora Lista
22.9.2013
Siemens, s.r.o.

Zkoumat a testovat se bude například odolnost spínacích zařízení proti elektrickým proudům odpovídajícím úderu blesku. Laboratoře jsou některými parametry unikátní nejen v ČR. Příkladem jsou např. zkratové testy spínacích zařízení pro fotovoltaické elektrárny při stejnosměrném proudu až do 50 kiloampérů.

7.3.2013
WAGO-Elektro, spol. s r.o., Ing. Ondřej Dolejš, Ph.D.

Zajištění co nejvyšší efektivity samotného provozu nemovitosti se věnovali vývojáři v sídle německé společnosti WAGO. Výsledkem je novinka ze skupiny produktů určených pro automatizaci budov, která právě přichází i na český trh – systémové boxy WAGO flexROOM®.

13.2.2013
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

Chystáte se na rekonstrukci elektroinstalace, chcete se vyhnout sekání do stěn, ale vedení v lištách se vám nelíbí? Naše výstava vám ukáže, že moderní kanály a lišty již zapadají do interiérů zcela samozřejmě.

Nový modul WAGO DALI Multi Master 753-647
7.8.2012
WAGO-Elektro, spol. s r.o.

Nový I/O modul 753-647 podporuje kromě ovládání 64 akčních členů DALI také připojení až 64 senzorů. Není tak již nutné paralelně instalovat další sběrnici určenou výhradně pro senzory – například k měření jasu nebo detekci přítomnosti osob.

3.2.2012
ALPHATEC comfort systems s.r.o.

DefrostKABELY jsou automaticky pracující odporové topné kabely o výkonu 17 W/m pro ochranu potrubí proti zamrzání, například rozvodů vody vedených nevytápěnými prostory a jiné aplikace, kde hrozí zamrzání.

12.1.2012
ALPHATEC comfort systems s.r.o.

Elektrické podlahové vytápění je nejlépe regulovatelný topný systém, uživatel tohoto systému je schopen si jednoduše měnit svůj aktuální topný režim pomocí nejrůznější regulace. Nesmíme opomenout na pořizovací náklady pro elektrické vytápění, které jsou výrazně nižší než u jiných systémů.

27.1.2011
FENIX Trading s.r.o.

Topné kabely FENIX PFP jsou určeny jako ochrana potrubních rozvodů před mrazem - například rozvodů vody vedených nevytápěnými prostory. Lze je použít na plastové i kovové potrubí.

13.12.2010
ŠTORC TZB s.r.o. - oficiální dodavatel větrání BRINK a UBBINK pro ČR

Firma ŠTORC TZB s.r.o. je specializovaná odborná firma zabývající se aplikacemi s elektrickými topnými kabely, jejíž návrhy a instalace fungují již od roku 1993. V roce 2008 se stala autorizovaným zástupcem a importérem světové jedničky v elektrických samoregulačních topných kabelech firmy Raychem.

9.9.2010
Jiří Wagner, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně

Lithiové (lithno – iontové) akumulátory patří mezi zdroje elektrické energie zvlášť vhodné pro mobilní účely (elektromobily, alternativní zdroje). Při hromadné aplikaci akumulátorů se objevuje fenomén, u jiných chemických zdrojů proudu neznámý, a to otázka bezpečnosti.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama