Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Elektromateriály - materiály a komponenty pro elektrotechniku
Archiv článků od 5.10.2004 do 11.8.2010

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

11.8.2010
LAPP Czech Republic, s.r.o.

Do slova a do písmene ve všech vodách se koupe společnost Lapp Muller SAS v Grimaud v jižní Francii. Tento podnik je celosvětově uznáván jako specialista na kabely a vodiče pro zvlášť komplikované případy použití. Podnik vyvíjí a vyrábí především speciální kabely pro podmořské aplikace, například v oblasti těžby ropy a plynu, pro bezpečnostní a vojenskou techniku, ale i pro high-tech roboty v průmyslu a službách, jako jsou například roboty pro inspekci kanalizace.

6.8.2010
LAPP Czech Republic, s.r.o.

Vlajková loď skupiny Lapp se jmenuje ÖLFLEX®. Vynálezem prvního průmyslově vyráběného připojovacího a ovládacího kabelu před více než 50 lety nebyl pouze položen základní kámen celosvětově úspěšného podniku - ÖLFLEX® je i dnes šampiónem mezi značkovými kabely Lapp.

6.7.2010
Fronius Česká republika s.r.o., Ing. Dagmar Kopačková z tiskových materiálů Fronius

Fronius nabízí širokou škálu všech typů a výkonnostních tříd zařízení pro fotovoltaiku. Nejdůležitější je vysoká spolehlivost produktů pro domácnosti a pro střesní fotovoltaické panely. Cíl 2010 pro solární měniče - budování vedoucí pozice na trhu v ČR.

19.5.2010
LAPP Czech Republic, s.r.o.

Skupina LAPP jako přední světový výrobce kabelů a komponent pro průmyslové aplikace nabízí od roku 2001 svým zákazníkům produktové řady zaměřené na obnovitelné zdroje energií jako jsou fotovoltaika, větrná energie nebo například zpracování biomasy.

11.3.2010
Fronius Česká republika s.r.o.

Na přání zákazníků přichází společnost Fronius na fotovoltaický trh s novou produktovou řadou střídačů. Nese jméno Fronius IG TL a jedná se o první beztransformátorové střídače se sériovou kontrolou systému. Perfektně se hodí zejména pro FV systémy na rodinných domech nebo i pro instalace na zemědělských a průmyslových objektech. Díky svým technickým parametrům patří bezesporu k absolutní špičce trhu.

4.3.2010
Ing. Jana Buchtová

Zajištění spolehlivé dodávky elektrické energie v případě požáru od zdroje až k vlastnímu požárně bezpečnostnímu zařízení se někdy nevěnuje taková pozornost, jako vlastnímu PBZ. Může však dojít k situaci, při které kvalitní, náročně odzkoušený a certifikovaný výrobek selže. Důvodem může být porušení funkce kabelu nebo kabelů, které napájejí uvedený výrobek nebo přenášejí informace k aktivaci PBZ.

24.2.2010
Filip Březina

V souvislosti s rozmachem fotovoltaických instalací v ČR je možné na internetu a na výstavách sledovat časté debaty investorů na téma fotovoltaických panelů. Už méně se ale hovoří o výběru správného fotovoltaického střídače, i když na efektivní provoz zařízení a výnos má zásadní vliv.

20.2.2010
LAPP Czech Republic, s.r.o.

Mezi nejúspěšnější produkty společnosti LAPP GROUP se v poslední době významnou měrou řadí produkty pro fotovoltaiku. Důkazem toho jsou úspěšně dokončené projekty velkých solárních elektráren v Protivíně na Písecku (3,5 MWp) nebo Dívčicích v Jižních Čechách (2,85 MWp).

21.1.2010
ŠTORC TZB s.r.o. - oficiální dodavatel větrání BRINK a UBBINK pro ČR

V zimních měsících se setkáváme se zamrzáním okapů, svodů a tvorbou rampouchů. Okapy a svody jsou nefunkční, dochází k zatékání vody do objektu, poškozování žlabů, domů a ohrožení chodců. Existuje řešení, kterým lze tomuto problému zamezit. Je jím systém ochrany okapových žlabů od firmy ŠTORC, která má s návrhem a dodávkou těchto řešení více jak 17leté zkušenosti.

6.1.2010
Fronius Česká republika s.r.o., Bohumil Křivda

Když se asi před pěti lety novináři zeptali Klause Fronia, v čem vidí klíč k úspěchu, odpověděl jim stručně: v jedinečnosti. Například výrobky značky Fronius vykazují výrazné odlišnosti ve srovnání s ostatní produkcí právě v tom, že jsou jedinečné.

13.11.2009
Siemens, s.r.o.

Ať už je o sklady, kancelářské prostory nebo byty - potřeba jejich zabezpečení proti vniknutí neoprávněných osob je velmi naléhavá. Společnost Siemens rozšířila svou nabídku v oblasti zabezpečení objektů o novou řadu detektorů pohybu s typovým označením Intrunet E-Line.

22.2.2007
Ing. Michal Kříž, IN-EL

Téměř každý z nás má jistě své zkušenosti s používáním hliníku v elektrotechnice. Ať už jsme se podíleli na projektování, montáži, vývoji, nebo jen na používání hliníkových rozvodů. Následující článek se zabývá vlasnostmi tohoto materiálu a jeho dalšího využití v elektrotechnice.

25.10.2005
ELEKTROBOCK CZ s.r.o., Dipl. Ing. Veronika Malátová

Společnost Elektrobock, která vznikla v Kuřimi (u Brna) v roce 1992, se od začátku úzce specializovala na vývoj a prodej spotřební elektroniky pro domácnost. Dnes můžeme nabídnout našim zákazníkům přes 80 výrobků, které splňují veškeré požadavky dnešní přísné legislativy. Komfortní ovládání, spolehlivost, ale především zajímavé ceny jsou další přednosti, kterými jsme schopni konkurovat i zahraničním výrobcům.

21.7.2005
Siemens, s.r.o., divize Technologie budov, Ing. Daniel Drlík

Sortiment čidel společnosti Siemens, s.r.o., divize Technologie budov, vycházel z výrobních řad firem Landis & Gyr, Staefa Control System a Siemens Bulding Technologies, které se v průběhu doby slučovaly až do podoby dnešní divize. Čidla původních firem byla stále vyráběna z důvodu návaznosti na odlišné požadavky řídicích systémů a regulátorů.

12.4.2005
Siemens s.r.o., divize Automatizace a pohony, Zdeněk Gec

Nové proudové chrániče řady Sigres od firmy Siemens se zvýšenou ochranou proti vlivu korozivních látek jsou určeny například pro bazény, kde výskyt škodlivých plynů ve spojení s vlhkostí vzduchu zapříčiňují korozi kovových částí spínacích přístrojů a tím jejich nevratné poškození.

5.10.2004
Václav Macháček

Řada nedorozumění mezi elektrotechnickou veřejností plyne často z toho, že nejsou plně objasněny a vysvětleny pojmy používané ve vzájemných vztazích. Proto se redakce časopisu Elektroinstalatér rozhodla postupně uveřejňovat slovníček vybraných pojmů zaměřených zejména k tematickému obsahu čísel časopisu. Ten bude vždy rozšířen o pojmy vyžádané průběžnými dotazy.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama