Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Elektrotechnika
Archiv článků od 13.8.2012 do 20.9.2012

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

20.9.2012
Ing. Milan Bechyně, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Portál TZB-info připravil na veletrhu FOR ARCH tiskovou konferenci o novele zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií. V době tiskové konference probíhala zároveň v Poslanecké sněmovně rozprava a hlasování, které mělo rozhodnut o dalším osudu novely. Ve hře bylo přehlasování prezidentova veta novely schválené Poslaneckou sněmovnou 20.6. a 19.7. Senátem.

20.9.2012
Ing. Jan Blažíček, Ing. Bronislav Bechník, Ph.D., Bc. Oldřich Rejl, redakce

Včera pokračoval veletrh FOR ARCH 2012, jeho souběžné veletrhy a doprovodný program druhým dnem. Naše redakce Vám přináší nejzajímavější postřehy z dosavadních seminářů a konferencí, které se v těchto dnech konají na letňanském výstavišti. Představen byl nový Kalkulátor cen energií na TZB-info.

15.9.2012
UPONOR, s.r.o. (CZ)

Sekundární zónová regulace by měla být nedílnou součástí každého systému podlahového vytápění. Společnost Uponor nabízí několik různých variant zónové regulace. Ve dvoudílné videoukázce bychom rádi představili rádiovou regulaci Uponor s dynamickým řízením spotřeby energie.

11.9.2012
WAGO-Elektro, spol. s r.o.

WAGO-I/O-SYSTEM 750 umožňuje libovolně kombinovat v jedné řídicí stanici binární a analogové I/O moduly s různými napěťovými úrovněmi. Analogové moduly existují pro připojení unifikovaných signálů, ale i pro speciální rozsahy. Samozřejmostí jsou také moduly pro přímé připojení odporových čidel teploty a pro všechny typy termočlánků.

7.9.2012
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

Také byste si domácí spotřebič vždy ještě před nákupem nejraději otestovali? My to provádíme za vás! Přijďte se podívat na výstavu spotřebitelských testů, která probíhá od 3. září v Centru energetického poradenství PRE.

6.9.2012
Sdělovací technika

Nakladatelství Sdělovací technika srdečně zve na svou tradiční konferenci o systémové integraci v moderní domácnosti s názvem Inteligentní digitální domácnost. Ta se uskuteční ve středu 19. září 2012 od 13 hodin ve velkém sále vstupní haly Výstaviště Praha Letňany v rámci oficiálního doprovodného programu veletrhu FOR ARCH 2012.

4.9.2012
Domat Control System s.r.o., Ing. Jan Vidim

Šetřit z hlediska měření a regulace znamená kromě řádné údržby řídicího systému i periferií a optimálního nastavení požadovaných hodnot také používání vhodných algoritmů, které umožňují využít potenciál instalované technologie na maximum. Jinými slovy – důmyslná regulační strategie umí jak uspořit spotřebovanou energii, tak snížit opotřebení systému například díky méně častému spínání kotlů, čerpadel a chladicích strojů.

26.8.2012
PAREXPO s.r.o.

Výstava s doprovodným programem, 19. a 20. 10. 2012 v Pardubicích, zaměřená na aktuální nabídky zabezpečovacích, monitorovacích, sledovacích a vyhledávacích systémů, možnosti služby tísňových tlačítek, nabídky systémů protipožární ochrany, bezpečného provozu budov a bytových domů (vstupy, výtahy).

25.8.2012
Danfoss s.r.o. - elektrické podlahové vytápění DEVI

Energeticky pasivní dům se solárními panely a elektrickým vytápěním představuje kompletní řešení budoucnosti. Článek představuje řešení potřeb energie v rodinném domě s použitím solárních panelů, elektrického podlahového vytápění DEVI, systémem ventilace Danfoss s rekuperací tepla a ústředním ovládáním DEVIlink™.

25.8.2012
Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.

Na závěr našeho sobotního prázdninového cestování se podíváme do Sydney. Darling Quarter ušetří až 92 % spotřeby vody ve srovnání s běžnými kancelářskými budovami. Udržitelné výsledky projektu Darling Quarter byly potvrzeny hodnocením - 6 hvězdiček “Green Star Office V2”. V čele úsilí ušetřit pitnou vodu je využívání dešťové vody.

Fluke - sledování vibrací
24.8.2012
Fluke Corporation, Stanislav Přibyl

Vibrace mohou identifikovat problémy ještě před dalšími příznaky, jako jsou teplota, zvuk, spotřeba elektrické energie a znečištěné mazivo. Více než polovina doby neplánovaných odstávek je zapříčiněna mechanickými poruchami.

23.8.2012
Ing. Martin Sedlák

Jaderné elektrárny jsou závislé nejen na dodávkách jaderného paliva, ale také na dostatku vody k chlazení reaktorů. Letošní vysoké teploty a následná sucha omezují výkon některých atomových zdrojů ve Spojených státech. Výpadkům se v minulosti nevyhnula ani nukleární Francie.

22.8.2012
Siemens, s.r.o.

Siemens uvádí na trh pátou verzi svého systému Desigo pro ovládání technických zařízení budov. Zdokonalený systém byl rozšířen o pokročilé nástroje, mezi něž například patří podsystém Total Room Automation a optimalizační funkce RoomOptiControl a Eco Monitoring.

20.8.2012
Ing. Milan Bechyně, redakce

Ke zpracovanému návrhu AKTUALIZACE STÁTNÍ ENERGETICKÉ KONCEPCE, který by měl být koncem srpna předložen k projednání ve vládě, má Ministerstvo financí ČR řadu připomínek. Jednou z nich je i zásadní nesouhlas s podporou výkupní ceny elektřiny z nových jaderných zdrojů.

20.8.2012
JABLOTRON ALARMS a.s.

Montáž alarmu je sama o sobě dobrou a poctivou příležitostí vydělat si slušné peníze. Tímto váš výdělek ale končit nemusí. JABLOTRON ALARMS a. s. nabízí montážním firmám pravidelnou roční rentu, pokud realizovaný alarm připojí na Bezpečnostní centrum Jablotron.

17.8.2012
Ing. Bronislav Bechník, Ph.D., redakce

Po dvou letech se v českých médiích opět objevila nesmyslná fáma o svícení na fotovoltaické panely. Tentokrát 10. 8. v hlavních zprávách ČT. Fámu však průběžně přiživují vrcholní politici. Ministr Drobil již přiznal, že si vymýšlel.

větrná elekrárna - předpověď výkonu podle neuronů
16.8.2012
Siemens, s.r.o.

Dodávka elektřiny z větrných elektráren je závislá na počasí a značně rozkolísaná. Napěťové špičky při silném větru a útlumy při bezvětří mohou způsobit potíže. Aby se předešlo krizovým situacím, byl vytvořen software na bázi neuronových sítí, který dokáže dodávku energie předpovědět na 3 dny dopředu.

15.8.2012
Ing. Lenka Strigáčová, Stavebná fakulta STU Bratislava

Základním bodem je definování, co je inteligentní budova. Jak se její inteligence projevuje. Dá se dosáhnout i jiným způsobem, než investováním „vekých peněz“ do techniky? Jak se liší definice inteligentní budovy v USA, Evropě, Singapuru, Číně, Japonsku a Honkongu?


zpět na aktuální články
 
 
Reklama