Společnost Schneider Electric uvádí na trh nové řešení pro malé a střední budovy – „SmartStruxure Lite“, které vás nadchne svými výhodami a univerzálností.
Recenzovaný Sluneční záření lze využít dvěma základními způsoby. Buď lze získávat teplo v solárních termických kolektorech nebo elektřinu ve fotovoltaických panelech. Donedávna byl ohřev vody fotovoltaikou příliš drahý, než aby mohl konkurovat klasickým kolektorům. Jak to vypadá v současnosti, nastiňuje autor článku.
Institut pro veřejnou diskusi pořádal další diskusní setkání k energetice. Tentokrát k otázce Je elektřina hlavním energetickým zdrojem budoucnosti? Podle organizátorů je zřejmě zdrojem budoucnosti především jaderná energetika. Obnovitelné zdroje jsou naopak zcela na okraji zorného pole. Tomu odpovídal i časový rozvrh, na obnovitelné zdroje zbylo 5 minut.
Ve společnosti Enerfis jsme využili praxi získanou na trhu energetického managementu jako základ pro vývoj webové aplikace Enectiva. Při tvorbě softwaru jsme zúročili zkušenosti a know-how získané při práci na energetických optimalizacích budov, a vytvořili efektivní, ale přitom komplexní systém pro energetický management.
V roce 2012 uspěla společnost PRONIX s.r.o. ve výběrovém řízení na dodávku a výměnu zastaralého systému měření a regulace v objektech Magistrátu hlavního města Prahy. Tato zakázka byla specifická především dvěma kritérii. Prvním kritériem byla v případě státní správy cena, druhým doba realizace, která nesměla přesáhnout 80 dní.
Zkoumat a testovat se bude například odolnost spínacích zařízení proti elektrickým proudům odpovídajícím úderu blesku. Laboratoře jsou některými parametry unikátní nejen v ČR. Příkladem jsou např. zkratové testy spínacích zařízení pro fotovoltaické elektrárny při stejnosměrném proudu až do 50 kiloampérů.
V úterý byl zahájen již 24. mezinárodní stavební veletrh For Arch a souběžné veletrhy For Therm, For Wood, Bazény, sauny a spa, For Waste a FS Days. A začalo se z ostra debatou, zda je revitalizace budov cestou z krize českého stavebnictví. Portál TZB-info přináší první z článků věnovaných letošním pražským stavebním veletrhům.
Společnost Fronius uvádí na trh dvě různé technologie zbrusu nových střídačů. Nabízejí maximální flexibilitu a jsou ideálním řešením pro malé střešní elektrárny, které kladou důraz na vlastní spotřebu. Fronius Galvo a Fronius Symo nabízí statickou a dynamickou podporu sítě prostřednictvím jalové energie i v této malé výkonové kategorii. Jaké další výhody nabízejí tyto střídače?
Fotovoltaická elektrárna také, jako každé elektrické zařízení, vyžaduje provádění pravidelných revizí. Ty mají zajistit nejen její bezpečný provoz, ale mají i předejít možným závadám způsobujícím odstávku elektrárny. Hlavní škodou totiž nebývá oprava vadné části elektrárny, ale především finanční ztráta z nevyrobené energie
Je několikanásobně levnější vyrábět mechanickou práci elektromotorem poháněným fotovoltaickými panely, než spalovacím motorem poháněným ropnými palivy nebo biopalivy první generace. Fotovoltaika by se proto hypoteticky mohla významně podílet na splnění národního i evropského cíle podílu OZE v dopravě.
Nejčastějším tématem byla energetická účinnost vytápění, ventilace a chlazení budov (23 %). Téměř stejný počet prezentací se zabýval kvalitou vnitřního prostředí budov (22 %). To je důkazem, že experti na energetickou náročnost a kvalitu vnitřního prostředí budov je vnímají jako stejně důležitá témata.