Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Slaboproud - zabezpečovací technika, datové rozvody (mikroelektronika)
Archiv článků od 29.12.2011 do 19.8.2013

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

19.8.2013
Ing. Jan Hart, Ing. Veronika Nídlová, Ing. Vendula Nejedlá, Technická fakulta, Česká zemědělská univerzita v Praze

Při tvorbě inovací u PZTS byl kladen důraz na co nejjednodušší a nejlevnější řešení, především z důvodu minimalizování nákladů na úpravu již používaných technologií. Zároveň byla snaha co nejvíce zvýšit bezpečnost stávajících technologií nebo usnadnit jejich montáž.

9.7.2013
IVAR, a.s. divize Poděbrady, Ing. Antonín Škopec

Lázeňství je jistě atraktivní obor, i v něm je však konkurence mimořádně vysoká a provozovatelé hledají nové cesty, jak se stát více atraktivními pro klienty a efektivními z hlediska vnitřního řízení. S tímto záměrem Lázně Aurora a.s. zahájily projekt modernizace areálu, v jehož rámci šlo nejen o to využít stávající zdroje, ale také vnést komfort, který přiláká stále náročnější klientelu.

10.6.2013
Ing. Vendula Nejedlá, Ing. Veronika Nídlová, Ing. Petr Vaculík, Ph.D., Ing. Jan Hart, Ing. Zdeněk Votruba, Technická fakulta, Česká zemědělská univerzita v Praze

Otázka spolehlivosti a kvality bezpečnostních systémů je v dnešní době primárním kritériem pro výběr konkrétního typu zabezpečení. Nejrizikovější jsou z tohoto pohledu perimetrické systémy, které prakticky ve všech svých variantách a technologiích výrazně podléhají vlivu vnějších podmínek a rušivých vlivů.

24.5.2013
Siemens, s.r.o.

Společnost Siemens uvádí na trh nový bezdrátový systém elektrické požární signalizace s typovým označením SWiNG (Siemens Wireless Next Generation), který vyniká vysokou spolehlivostí a provozní přizpůsobivostí. Za účelem co nejdokonalejší detekce požáru jsou v systému SWiNG zkombinovány bezporuchová rádiová síť a patentovaná metoda Advanced Signal Analysis (ASA) pro analýzu signálů v hlásiči požáru. Systém najde uplatnění zejména tam, kde nelze nebo není vhodné použít hlásiče požáru propojené standardní hlásičovou linkou.

Siemens vývojové a prototypové centrum Praha
28.3.2013
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Aktuálními projekty v novém centru jsou např.: vývoj sběrnice PROFINET a systémů automatizace řízení a pohonů, systémy inteligentního měření spotřeby energie a sběru dat, parkovací systémy s inteligentní tarifikací a centrálním řízením a sitraffic Office a Sitraffic SmartGuard – městská centra řízení dopravy a provozu.

3.12.2012
Ing. Tomáš Maixner, Institut pro rozvoj měst a obcí, IRMO

V nepravidelném seriálu o zdravém světle nelze pominout novelu nařízení vlády č. 93/2012 Sb. [1] (dále pouze nařízení), která je platná od 1. dubna tohoto roku. Nařízení je věnováno ochraně zdraví při práci a souvisí samozřejmě také s osvětlováním.

26.8.2012
PAREXPO s.r.o.

Výstava s doprovodným programem, 19. a 20. 10. 2012 v Pardubicích, zaměřená na aktuální nabídky zabezpečovacích, monitorovacích, sledovacích a vyhledávacích systémů, možnosti služby tísňových tlačítek, nabídky systémů protipožární ochrany, bezpečného provozu budov a bytových domů (vstupy, výtahy).

20.8.2012
JABLOTRON ALARMS a.s.

Montáž alarmu je sama o sobě dobrou a poctivou příležitostí vydělat si slušné peníze. Tímto váš výdělek ale končit nemusí. JABLOTRON ALARMS a. s. nabízí montážním firmám pravidelnou roční rentu, pokud realizovaný alarm připojí na Bezpečnostní centrum Jablotron.

16.7.2012
Ing. Slavomír Entler, autorizovaný inženýr pro požární bezpečnost staveb a techniku prostředí staveb, specializace elektrotechnická zařízení

Na konferenci o projektování EPS dne 22. 3. 2012, pořádané v rámci výstavy Amper 2012 v Brně, jeden ze zpracovatelů normy ohlásil, že se připravuje vydání opravy normy. Proto je žádoucí diskutovat o tom, jak by tato oprava měla vypadat, aby vyřešila nejpalčivější otázky spojené s touto normou. V tomto článku uvádím návrh na 18 důležitých oprav. Druhá část má název Návrh na opravu normy.

9.7.2012
Ing. Slavomír Entler

Vydání nové normy ČSN 34 2710 pro elektrickou požární signalizaci vyvolalo řadu otázek. Zrod normy byl velice obtížný a trval dlouhou dobu 5–6 let. Na zpracování se vystřídala řada odborníků a text normy byl několikrát přepracován. Přesto anebo právě proto norma obsahuje sporná ustanovení, která si zaslouží opravu nebo doplnění.

26.3.2012
Ing. Stanislav Števo, PhD., Bc. Marek Pažitný, Fakulta elektrotechniky a informatiky, Slovenská technická univerzita

Článek uvádí dva různé systémy elektrické a požární signalizace v inteligentní budově. Porovnává „klasické“ detektory dýmu a moderní nasávací jednotku. Klasická koncepce je cenově, náročností instalace i energeticky výhodnější, devizou nasávacího systému je ale velmi vysoká citlivost a rychlá detekce požáru.

1.2.2012
Ing. Slavomír Entler

Úloha zpracovatele požárně bezpečnostního řešení stavby je legislativně ukotvena v odst. 2 § 5 vyhlášky č. 246/2001 Sb. Alarmující je, pokud uživatel objektu připustil ve větším rozsahu režim manuálního ovládání požárně bezpečnostních zařízení.

29.12.2011
Siemens, s.r.o.

Společnost Siemens úspěšně nainstalovala systémy automatizace technických zařízení a zabezpečovací systémy v nové letištní budově na mezinárodním letišti Sabiha Gökçen v Istanbulu. Letiště, které získalo ocenění „World's Best Airport“1), odbaví ročně 11 milionů cestujících a jeho nová budova je považována za největší stavbu na světě odolnou proti zemětřesení.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama