Kobalt je stinnou stránkou elektromobility. Snahou výrobců je proto využívat jej v bateriích co nejméně.
Regulátory řady RDG.. jsou na našem trhu již řadu let synonymem jednoduchého a spolehlivého řízení fan-coilových jednotek v soustavách vytápění a chlazení. Po příznivých ohlasech na vlastnosti prostorových regulátorů byla řada RDG.. v nedávné době doplněna o nové funkce a další typy regulátorů.
Prostorový regulátor s aplikací pro šesticestný ventil - řešení s šesticestným kulovým ventilem klade speciální nároky na regulátor. Zvláštností je to, že řídicí signál 0 – 10 V pro ovládání servopohonu pracuje ve své první polovině s chladicí sekvencí a dále pak s topnou sekvencí. Tomu musí být uzpůsobeny řídicí algoritmy regulátoru.
Budoucnost tepelné techniky je, jak ukazuje společnost Bosch Thermotechnika, úzce propojena s všemi toky energií v budovách i jejich okolí. Základem jsou energeticky efektivní prvky, které musí být inteligentně řízeny s ohledem na činnost prvků ostatních. A to jak v rámci jednoho domu, tak i obce, města atp. Napomáhá k tomu zásadní přechod na elektrickou energii a decentralizace zdrojů.
Jaký typ firem v Česku zapojí elektromobily jako první do svého podnikání? A jaké jsou nejčastější překážky rozvoje alternativního pohonu firemních flotil i privátních vozů? O tom hovoří Leoš Kabát ze společnosti Schneider Electric, která rozvíjí program elektromobility a instalovala po celém světě více než 70 tisíc nabíjecích stanic pod označením EVlink. Spolupracuje také se všemi významnými automobilkami na evropském trhu, mezi které patří také firma Renault.
Zumtobel Group, lídr v oblasti komplexních osvětlovacích systémů, plně zohledňuje principy Průmyslu 4.0, který klade vysoké nároky na flexibilitu osvětlovacích systémů, jejich snadnou údržbu, přizpůsobení intenzity světla a teploty chromatičnosti a samozřejmě na celkovou bezpečnost. Výsledkem jsou nejen výrazné energetické úspory, ale také nižší chybovost zaměstnanců a jejich vyšší produktivita.
Internet věcí (IoT) je kyberneticko-fyzický systém vybudovaný pro komunikaci různých elektronických zařízení, jejich kontrolu i aktivní řízení prostřednictvím internetu. Do sítě mohou být zapojena téměř všechna zařízení, která si lze představit. Jedním z jeho úkolů je sběr velkého množství dat směrem k optimalizaci provozu domácností, domů, výrobních zařízení průmyslových podniků či měst. Více i méně známá využití internetu věcí v reálném životě představuje následující článek.
Instalační firmy, revizní technici, elektrikáři, nebo pracovníci elektroúdržby potřebují dnes ke své každodenní práci rychlý nástroj pro nalezení přechodových odporů v elektrickém rozvaděči. Tato rychlá kontrola může být provedena během několika vteřin s pomocí termokamery, která nalezne jakékoliv zvýšení povrchové teploty. Funkce vyhledání nejteplejšího bodu na displeji termokamery nalezne elektrickou svorku s nejvyšší teplotou, označí přesné místo a uvede teplotu spoje.
Existují řemeslné práce, kde se neobejdete bez reflektoru ani za denního světla. Třeba když chcete přesně vědět, kde zahladit omítku, docílit perfektního povrchu bez prasklin u sádrokartonových konstrukcí nebo zarovnat dlažbu při pokládce. Potřebujete zkrátka, aby světlo dopadalo na povrch ze správného úhlu a byly dobře vidět chyby a různé nerovnosti.