Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Informační a telekomunikační technologie
Archiv článků od 1.2.2007 do 25.8.2016

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

25.8.2016
2N Telekomunikace a.s.

Asi každý rodič odpoví, že škola, kam posílá své děti, je celkem bezpečná. Málokdo si ale tuto otázku položí, dokud nedojde k nějakému neštěstí. Jak tedy vypadá bezpečná škola pohledem 2N?

21.7.2016
Teco a.s.

Řídicí systém Tecomat Foxtrot je unikátní spojením průmyslového řídicího systému (komunikační sběrnice používané v systémech PLC) a systému řízení inteligentních domů a budov. Díky instalační sběrnici CIB Common Installation Bus® – vlastnímu řešení firmy Teco a.s. umožňuje v budovách velmi snadno připojovat moduly inteligentních instalací.

11.7.2016
Patrick Zandl

Na TZB-info vyšel článek s názvem „Smart grid je jako yetti, nikdo jej neviděl, ale HDO je k dispozici“. V samotném nadpisu rezonuje česká hrdost na HDO a opovržení smart platformami v energetice. Jenže je situace tak černobílá? Může HDO nabídnout to, co má ve světě nabídnout smart metering? Předběhli jsme v Česku dobu?

11.7.2016
prof. Dr. Ing. Karel Pavelka, Fakulta stavební ČVUT, katedra mapování a kartografie

Společně se zástupci katedry geomatiky stavební fakulty ČVUT Praha jsme připravili třídílný seriál o tématu nadmíru aktuálním a takřka futurologickém – o dronech v oblasti stavebnictví. Poznáme jejich historii i současnost, včetně legislativy, jejich bezpečnost i nezbytné limity.

23.5.2016
Teco a.s., Ing. Jaromír Klaban

Jedná se o elektronický řídicí systém, určený pro řízenou koordinaci funkcí všech doposud oddělených jednoúčelových technických zařízení v domě. Dnešní domy, aby splnily všechny zákonné povinnosti např. na bezpečnost nebo minimalizaci spotřeby energií, se již bez instalace takového centralizovaného prvku neobejdou.

16.5.2016
Ing. Michal Lom, doc. Ing. Ondřej Přibyl, Ph.D.

Tento článek si dává za cíl uvést několik konkrétních řešení a aplikací chytrých měst, která jsou již ve světě aplikována, a pokusit se popsat jejich přínos pro obyvatele měst. Zaměříme se zde na první dvě ze šesti klíčových oblastí Smart City – správu a řízení města a dopravu.

2.5.2016
CAD Studio s.r.o.

Společnosti CAD Studio a EPLAN vyvinuly novou podnikovou aplikaci propojující elektroprojekční systém EPLAN s řešením Autodesk Vault a ERP systémy. Integrační nástroj EPLAN – Vault Connector propojuje prostředí ECAD systému pro elektroprojekci EPLAN Electric P8 se systémem pro správu dokumentů Autodesk Vault (PDM) a s podnikovými ERP aplikacemi.

16.3.2016
ABF, a.s.

V květnu začíná na výstavišti v Letňanech seriál jarních průmyslových veletrhů. Zveme Vás na FOR INDUSTRY zabývající se strojírenskými technologiemi, veletrh FOR ENERGO zaměřený na výrobu a užití energie, FOR LOGISTIC pro logistiku, skladování a manipulaci, veletrh FOR 3D pro 3D technologie a letos poprvé veletrh informačních systémů pro průmysl – FOR INFOSYS.

1.3.2016
redakce

Bezpečnostní a elektrotechnický portál ORSEC se dnes stal oficiálně součástí odborného portálu TZB-info. Společně s portály ESTAV.cz a Kalkulátorem cen energií tak nyní tvoří jednu rodinu. Přijímací ceremoniál i s muzikou proběhl dnes na veletrhu Aqua-therm.

30.12.2013
Ing. Marek Cahlík, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně Fakulta aplikované informatiky Ústav bezpečnostního inženýrství

Cílem článku je analýza falešných poplachů z hlediska příčin a možností řešení této problematiky. V druhém dílubudou popsány zařízení a softwarové programy, které jsou vhodné k odhalení, snížení či eliminaci falešných poplachů.

14.3.2011
ENBRA, a.s.

Měření tepla na patách objektů zaznamenalo v posledních 20 letech nebývalý rozmach. Zdá se těžko uvěřitelné, že se před 40 roky celkem běžně používaly měřiče pracující na čistě mechanickém principu a bez jediné elektronické součásti. Mechanické měřiče tepla zvládaly nejen měřit teplotu a průtok, ale také počítat teplotní diferenci a tyto hodnoty násobit podle kalorimetrické rovnice.

29.7.2010
Siemens, s.r.o.

Dánská společnost Saxo Bank je celosvětově považována za průkopníka v oblasti úspěšného využití strategií a modelů bankovního podnikání založených na internetu. Banka obchoduje s dluhopisy a provádí termínované a rozdílové obchody. Jde o čistě virtuální obchodování, při kterém je mimořádně důležitý nepřetržitý a bezproblémový provoz výpočetní techniky.

9.5.2010
Vít Smrčka

ČEZ začne testovat inteligentní technologie při distribuci a prodeji elektřiny. Ve Vrchlabí chce do roku 2015 vybavit 4 500 domácností a firem digitálními elektroměry. Kromě toho instaluje inteligentní prvky automatizace do zdejší distribuční sítě.

3.4.2010
Beta Control s.r.o.

Jsem zastáncem nástěnek, to jste si jistě všimli díky mému článku v některém z minulých čísel bulletinu Jak to dělají jinde. Přesto bych se rád tentokrát věnoval komunikačnímu kanálu, který je na stálém vzestupu a který do budoucna jistě nadále bude posilovat. Tušíte správně, je to internet. Jak může internet napomoci komunikacím v rámci jednoho domu? Jednoduše, zřídíme si vlastní, domovní stránku.

16.12.2009
Siemens, s.r.o.

V případě požáru je ze všeho nejdůležitější rychlá a dobře organizovaná evakuace. Normativní požadavky kladené na používané výstražné systémy jsou proto mimořádně významné. Hlasové výstražné zařízení E100 z produkce společnosti Siemens zcela odpovídá současným i připravovaným normám a zároveň – díky použití komponent s malou spotřebou energie – nabízí velké možnosti úspor.

7.12.2007
Ing. Jaroslav Novák

Na téma uvedené v titulu byly již dříve (od roku 2003) publikovány tři články. S odstupem čtyř let bude zajímavé vrátit se znovu k tomuto stále aktuálnímu tématu.

2.7.2007
Ing. Karel Toman

S decentralizovanými řídicími a informačními systémy se v poslední době setkáváme stále častěji. Umožňuje to prudký rozvoj polovodičových technologií, jejich neustálé zlevňování a poptávka po stále větším komfortu, bezpečnosti a ekonomické efektivitě. V následujícím článku se budeme zabývat standardizovanými technologiemi určenými pro správu a řízení techniky budov.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama