Uvažujete-li nad pořízením fotovoltaické elektrárny na střechu svého domu, nejspíš vás zajímá, jaký podíl roční spotřeby elektřiny vám elektrárna může pokýt a jaké úspory tím vzniknou.
Na detailech záleží. To bude možná první, na co pomyslíte, až v ruce budete držet nový dálkový ovladač Nina IO pro centrální ovládaní až 60 zařízení (stínění, světla, vjezdové brány, garážová vrata ad.). Jeho dotyková obrazovka a ergonomie vás okouzlí, nové funkce zase dost možná zpříjemní každý váš den.
Recenzovaný Příspěvek stručně charakterizuje problematiku měření teploty při požárních zkouškách. K ověření požadavku normy byl realizován experiment se třemi termočlánky (TČ) typu K různých průměrů vnitřních drátků a délek připojených vodičů. TČ byly vkládány postupně do elektrické topné pícky vyhřáté na 800 °C se záznamem teplot v čase až do dosažení maximální ustálené teploty; následně byly TČ vyjmuty z pícky a opět se záznamem teplot při ochlazování na laboratorní teplotu. Výsledky jsou uvedeny v tabulce a grafech. Pokusy potvrdily, že citlivost/reakce TČ na měnící se teplotu plynného prostředí závisí na průměru termočlánkových drátů. Je zřejmé, že tyto poznatky mohou mít praktické využití i v oblasti požární ochrany.
Stavební veletrhy Brno, které se konají od 26. do 29. dubna 2017 na brněnském výstavišti, přinesou ucelené informace ze světa stavebnictví a technického zařízení budov. Cech topenářů a instalatérů České republiky, tradiční odborný partner Stavebních veletrhů Brno, připravil pro návštěvníky hned několik zajímavých doprovodných akcí.
Národní stavební centrum ve spolupráci s Asociací dodavatelů montovaných domů, Asociací pro využití tepelných čerpadel (AVTČ) a společností Veletrhy Brno a.s. bude v sobotu dne 29.4.2017 od 10:00 do 17:00 hodin pořádat v areálu Centra vzorových domů v Brně akci pod názvem „Den energeticky úsporného bydlení 2017“.
Recenzovaný Příspěvek popisuje hasební experimenty k ověření možnosti zvýšení hasební účinnosti nízkotlaké, středotlaké a vysokotlaké vodní mlhy jejím nabitím elektrickým polem vysokého stejnosměrného napětí. Výsledky experimentů potvrdily vlivy velikosti elektrického napětí, konfigurace elektrod (anody, katody), velikosti objemového průtoku vody, tlaku vody a typu mlhové hlavice.
Společnost Siemens instalovala moderní systém ochrany uměleckých děl v Muzeu nadace Louise Vuittona. V extravagantní budově o rozloze 11 000 m2 navržené americkým architektem Frankem Gehrym zajišťuje systém Siemens vhodné klimatické podmínky pro umělecká díla a zároveň chrání exponáty i objekt před nebezpečím požáru.
Hybridní fotovoltaické systémy v sobě ukrývají to nejlepší z obou světů: v 99,9 % případů získáte garantovanou dodávku elektřiny z přenosové soustavy s možností uložit si přebytečnou solární energii na dobu, kdy slunce nesvítí. Také můžete čerpat elektřinu uloženou ve vašich bateriích v případě, že dojde k výpadku elektřiny.