Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Elektrotechnika
Archiv článků od 11.4.2019 do 17.5.2019

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

17.5.2019
ČEZ, a. s.

Program česko-izraelského akcelerátoru CIPA má za sebou první úspěšný ročník, který se věnoval tematice chytrých měst. Týmy studentů z technických univerzit ČVUT a haifského Technionu v Haifě představily výsledky v Izraeli i v Česku.

15.5.2019
Siemens, s.r.o.

V nízkoenergetických domech nebo novostavbách s tepelnou ztrátou do 10 kW je ideálním řešením pro vytápění využití elektrokotle. Tam, kde jsou tepelné ztráty vyšší, se spíše vyplatí uvažovat o pevných palivech (např. automatických kotlích na pelety nebo uhlí), protože roční náklady na palivo při využití elektřiny ve srovnání s tuhými palivy jsou už příliš vysoké.

12.5.2019
Siemens, s.r.o.

Jak mohou města využívat výhody, které přináší digitalizace, aby zmírnila napětí způsobené přetíženými službami a zdroji? Řídit a optimalizovat spodní vrstvu městské infrastruktury lze pomocí integrovaných dat shromažďovaných prostřednictvím internetu věcí (IoT).

8.5.2019
redakce

TZB-info ve středu 22. května 2019 opět pořádá jednodenní tématický seminář pro facility managery na téma poplachové zabezpečovací a tísňové, kamerové a přístupové systémy a jejich kombinace. Jak to je s výběrem podle ceny a jak si v praxi poradit při výběru nejvhodnějšího řešení?

Z článku Osvětlení Zumtobel nachází uplatnění ve výrobních podnicích i chemickém průmyslu, zdroj TZB-info
7.5.2019
Ing. Mgr. Michal Staša, SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.

Při rekonstrukci původní zářivkové soustavy je možné počítat s dobou návratnosti cca 6-10 let. Dobu návratnosti samozřejmě zvyšuje započítání rekonstrukce elektroinstalace a případné doplnění řídicího systému.

4.5.2019
Siemens, s.r.o.

Po desetiletí experimentování vstupují chytrá města do nové fáze. Přestože jsou digitální řešení pouze jednou součástí kompletní sady nástrojů pro vytváření „dokonalých“ měst, již řadu let jsou nejúčinnějším a nejlevnějším příspěvkem k této sadě.

3.5.2019
Taconova Group AG

Jen pomocí efektivního oběhového čerpadla lze topit tak, že se opravdu ušetří energie. Neméně důležitá je možnost přizpůsobit nastavení oběhového čerpadla ideálně na existující topný systém a také možnost pravidelné kontroly provozních parametrů.

27.4.2019
Siemens, s.r.o.

Umělá inteligence se dostala do bodu, kdy může být nastavena tak, aby spustila další vlnu technologického průlomu. Techniky hlubokého učení, na kterých to celé stojí, jsou ale silně omezeny vlastní neschopností poskytnout kontext. Tyto mezery vyplňují tzv. znalostní grafy, čili grafické znázornění vztahů. Výsledkem může být svět nových aplikací.

22.4.2019
kpt., Ing. Stanislav Kopecký, pplk., Mgr. Jakub Škoda, plk. Ing. Zdeněk Hošek, Ph.D.

Recenzovaný Určení polohy kriminalistického ohniska je významnou a nedílnou součástí procesu zjišťování příčin požáru. Každá nová informace, zkušenost, výzkum či metoda představuje posun v této komplikované oblasti a vyšetřovatelům může přinést zvýšení jistoty při interpretaci závěrů jejich práce. Znalosti v oblasti požární dynamiky mohou vyšetřovateli požárů přinést lepší pochopení účinků požáru a pomoci při vyhodnocování stop požáru v zasažené místnosti či místnostech budov.

16.4.2019
HDL Automation s.r.o.

Aktuální otázka investorů a architektů je „Jakou koncepci zvolit? Klasiku, nebo „smart“? Stále se držet klasiky nebo jít do inteligentní elektroinstalace se všemi riziky i přednostmi s novými technologiemi spojenými?

Virtuální realita umožňuje měnit standardy, zkoušet různé varianty a výsledek si prohlédnout na vlasntí oči
13.4.2019
YIT Stavo, s.r.o.

Hlavním rozdílem mezi displejem a virtuální realitou je velikost sledovaných objektů. Zatímco klasická prezentace na monitoru může zkreslovat skutečnou velikost budov a bytů, při nasazení VR brýlí jsou objekty vidět v reálných dispozicích.

12.4.2019
Ministerstvo životního prostředí

Ministr životního prostředí schválil investice pro zlepšení kvality života obyvatel v obcích obcí v souhrnné výši 366 milionů korun prostřednictvím 174 projektů z Národního programu Životní prostředí. Nejvyšší částku, téměř 100 milionů korun, si mezi sebou rozdělí přes 70 obcí ležících na území národních parků. Významná finanční pomoc putuje také na rekonstrukci veřejného osvětlení nebo pořízení ekologických vozů.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama