Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Elektrotechnika
Archiv článků od 9.2.2024 do 18.3.2024

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

I ve šrotu se skrývá poklad: Při ukončení provozu celých továren se z odpadů díky důsledné recyklaci stávají cenné zdroje pro pozdější využití. (© Surplex)
18.3.2024
Surplex GmbH

18. březen je Světovým dnem recyklace, jehož smyslem je co nejdéle využívat odpad jako druhotný zdroj. Tento proces je rovněž označován jako cirkulární ekonomika. Co to má společného se stroji? Globálně propojený trh s použitými stroji funguje jako cirkulární ekonomika výrobních zdrojů, a přispívá tak k udržitelné budoucnosti.

17.3.2024
Siemens, s.r.o.

Šestadvacátý ročník soutěže jasně ukázal, že studenti, stejně jako pedagogové našich vysokých škol, dosahují výsledků srovnatelných se světovou špičkou. Z celkového počtu 496 přihlášek bylo 29 % přihlášek od žen. Nejvíce přihlášek bylo v oborech chemie – 20 %, fyzika – 16 % a biologie – 8 %. Nejvyšší počet 6 ocenění získalo ČVUT v Praze. Od začátku pořádání soutěže bylo mezi oceněné rozděleno 16,4 milionu Kč.

9.3.2024
Special Service International, spol. s r.o.

Jaro je období, kdy je třeba pečlivě zkontrolovat stav budov po dlouhé a chladné zimě. Zatímco u rodinných domů to často znamená celkovou údržbu, kontrolu kotlů, fasád a komínů, administrativní nebo průmyslové budovy nového tisíciletí se bez těchto úkonů obejdou. Efektivní vytápění, chlazení i servis u nich celoročně spravují moderní technologie, jejichž vývoj nabízí facility manažerům stále nové možnosti prediktivní údržby spravovaných objektů.

Výstaviště PVA EXPO PRAHA. Zdroj: ABF, a.s.
27.2.2024
redakce

Veletrh Aquatherm Praha je tradičním místem pro prezentaci novinek v oboru TZB odborné i laické veřejnosti. Přehled zajímavostí vybírá z nabídky veletržních stánků 25. ročníku veletrhu Aquatherm, který se koná na výstavišti PVA EXPO PRAHA od 5. do 8. března 2024. Nenechte si ujít přehlídku inovací v oblasti technického zařízení budov, techniky prostředí a technologií pro energeticky efektivní budovy.

Výstaviště PVA EXPO PRAHA. Zdroj: ABF, a.s.
19.2.2024
redakce

TZB-info je odborným garantem a 4 dny doprovodného programu nabízí novinky z vytápění, větrání, klimatizace, regulace, dotací, nové legislativy, ale i samostatný seminář o  technických izolacích, Den starostů a školení. Ve středu rovněž estav.tv vysílá živě přímo z veletrhu. Těšíme se na viděnou od 5. do 8. března 2024 v PVA EXPO Praha.

Foto © Fotolia.com
19.2.2024
Bc. Lenka Křížová, dataPartner s.r.o.

Recenzovaný Měnící se prostředí průmyslových podniků ovlivněné příchodem nových technologií se dotýká i údržby. Cílem příspěvku je představení možnosti řízení údržby s pomocí informačního systému, který svými funkcionalitami umožňuje využití všech strategií, tedy kromě korektivní a plánované údržby využívá i preventivní diagnostickou údržbu.

DOMAT IDE - nové vývojové prostředí pro regulaci a řízení technologických procesů. Zdroj: Domat Control System s.r.o.
16.2.2024
Domat Control System s.r.o.

Nahlédněte do problematiky vytváření a konfigurace prototypů pro Modbusová zařízení v Domat IDE. Pro efektivní čtení a zápis dat je nezbytné vytvořit prototyp, který reprezentuje obraz proměnných zařízení v komunikačním kanálu.

16.2.2024
EST Elektro-System-Technik, s.r.o.

Bestseller mezi odvíječkami kabelů, X BOARD XB 500 je nyní zase o něco lepší. Písmeno T v názvu produktu označuje slovo „teleskopický“. Ano, nový X BOARD má nyní větší pracovní prostor, takže můžete odvíjet větší objem kabelů či chrániček, než jste byli doposud zvyklí.

Mobilní vodíková plnička H2Bot, foto © TZB-info
14.2.2024
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Vodíkové autobusy nebo vysokozdvižné vozíky jsou relativně drahé, ale koupit se dají. Stejně tak samotný vodík. Ale zkoušeli jste k nim sehnat plničku? Vývojem vodíkových aplikací se zabývá firma Devinn v Jablonci nad Nisou.

13.2.2024
TESTO, s. r. o.

Díky vynikající kvalitě detektoru i objektivu a také inteligentnímu systémovému řešení odhalíte každý detail: to platí jak pro velkoplošné panoramatické snímky, tak i pro malé výřezy měřeného objektu. Vedle intuitivní navigace v menu je rychlá a profesionální analýza dat zajištěna především díky softwaru IRSoft.

11.2.2024
Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES) ČR

Asociace poskytovatelů energetických služeb letos již po třinácté vyhlašovala výsledky soutěže o nejlepší připravovaný energeticky úsporný projekt roku. První místo si odnáší město Havířov, druhé připadlo Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov a třetí příčku obsadila hanácká metropole Olomouc. Čestné uznání bylo přiznáno za již druhý energeticky úsporný projekt, který vzniká v Hustopečích.

9.2.2024
Wavin Czechia s.r.o.

Společnost Wavin, přední světový poskytovatel plastových potrubních systémů pro obytné, kancelářské, komerční a průmyslové objekty, oznámila rozšíření své podpory pro projektanty a architekty. Nové iniciativy zahrnují inovativní nástroje, odborné školení a zvýšenou dostupnost odborných konzultací s cílem podpořit profesionály v oblasti infrastrukturního plánování. V loňském roce firma v České republice nabídla projektantům TZB i bezplatné zapůjčení licence pro softwarový nástroj Wavin TechCON, klíčový prvek pro efektivní plánování a design potrubních systémů.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama