Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Siemens na přehlídce Prague Fire & Security Days 2011

Společnost Siemens se zúčastní přehlídky Prague Fire & Security Days, která od 20. do 22. září 2011 v pražském Veletržním paláci představí nejnovější trendy v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb. Cílem výstavy je prezentace elektrických i mechanických zabezpečovacích systémů, soukromých bezpečnostních agentur, bezpečnostních složek státu a poskytovatelů služeb v oblasti ochrany zdraví, života a majetku. Siemens v expozici představí aktuální novinky ze své produkce v oblasti bezpečnostních systémů.

Trend současnosti - otevřená komunikace

Jedním z hlavních trendů současnosti v oblasti bezpečnostních systémů je snaha o otevření protokolů připojení. Siemens na tento trend reaguje dynamickým rozšiřováním portfolia o produkty a systémy, jež jsou konfigurovány pro snadné propojení s aplikacemi třetích stran. Uživatelé tak mohou snadněji doplňovat své bezpečnostní systémy značky Siemens produkty jiných výrobců přesně podle konkrétních požadavků a finančních možností. Otevření dříve uzavřených proprietálních protokolů přináší významné výhody jak koncovým zákazníkům, tak instalačním firmám a výrobcům bezpečnostních systémů.

Společným jmenovatelem interoperabilita

Moderní systémy kontroly vstupu, elektronické zabezpečovací signalizace a průmyslové televize směřují k tzv. interoperabilitě, tedy k přímé spolupráci jednotlivých systémů bez nutnosti propojovací nadstavby. Práce s informacemi z oddělených bezpečnostních systémů sdružených v nadřazeném PC je dnes již nedostatečná. Je třeba, aby bezpečnostní systémy komunikovaly přímo mezi sebou, bez nutnosti propojení s řídicím počítačem. Siemens se při vývoji vydal právě touto cestou a výsledkem jsou systémy kontroly vstupu s obchodním názvem Sipass, které přímo spolupracují se zabezpečovacími systémy SPC a záznamovými zařízeními Sistore. Mapy objektu se nahrají přímo do zařízení Sipass, a doplní tak vstupní prvky všech systémů. Držitel karty pomocí systému kontroly vstupu přímo ovládá elektronickou zabezpečovací signalizaci objektu, do něhož vstupuje. Ve stejném okamžiku vydá řídicí jednotka kontroly vstupu příkaz digitálnímu záznamovému zařízení obrazu. Obraz kamery je automaticky zaznamenáván a operátor má možnost na monitoru sledovat dění v reálném čase. Počáteční konfiguraci systému a následné vyhodnocení konkrétní události zajišťuje společné softwarové prostředí.

Od detektoru až po dohledové středisko s audiovizuálním ověřením poplachů

V oblasti samotné EZS bude společnost Siemens prezentovat novou verzi řady ústředen SPC doplněných o audiovizuální zóny podporující propojení s IP kamerami a komponenty pro přenos zvuku. Jádrem systému je dohledový software SPC Com XT s podporou audiovizuálního ověření poplachu přes internet. Jedná se o softwarové poplachové přijímací, resp. ovládací centrum (IP pult centrální ochrany / poplachové přijímací centrum), v němž operátor může kliknutím myši na přijaté poplachové hlášení okamžitě vidět poplachové snímky nebo videa se zvukem z místa poplachu. Je tedy možné okamžitě ověřit příčinu poplachu, a vyloučit případný planý poplach. V případě pravého poplachu software pracovníkům ostrahy okamžitě dodá snímek narušitelů a umožňuje ihned mluvit v místě poplachu a poskytnout hlasovou asistenci. Software SPC Com XT umožňuje dohled nad stovkami systémů a zvyšuje jejich funkční hodnotu a spolehlivost, která prakticky vylučuje planý výjezd. Tento software navíc společnost Siemens poskytuje zdarma.

Součástí všech ústředen SPC je i nadále vestavěný webový server pro snadné programování a konfiguraci z jakéhokoli PC, aniž by bylo nutné instalovat programovací software. Samozřejmostí je rovněž již dříve dostupná široká škála typů komunikačních portů a bezdrátová systémová nadstavba. Novinkou je doplnění hardwarových periferií o personální bezdrátový tísňový ovladač s volně programovatelnými tlačítky, který je určen zejména pro bankovní aplikace.

Oficiální distributoři Siemens

Na letošní přehlídce Prague Fire & Security Days společnost Siemens prezentuje i oficiální distributory svých produktů a systémů pro Českou republiku. Své služby v expozici Siemens představí firmy FIRETON a Rosch2DIS. Více informací o partnerských firmách je k dispozici na internetových stránkách s adresou www.fireton.cz, resp. www.rosch2dis.cz.

Siemens, s.r.o.
logo Siemens, s.r.o.

Systémy automatizovaného řízení budov, systémy řízení energetických systémů, systémy řízení kotelen a předávacích stanic CZT. Přístroje pro měřicí a regulační techniku, integrované systémy budov, konzultace, projekty, software, dodávky na klíč, projekty ...