Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Chytré sondy – sada chlazení. Perfektní pro testování a servis chladicích zařízení

Servisní technici jsou při servisu a údržbě chladicích systémů odkázáni na své přístroje. Společnost Testo nyní nabízí ideální řešení pro usnadnění těchto každodenních činností.


Expert na měřicí techniku, firma Testo z německého Schwarzwaldu, rozšiřuje svoji nabídku digitálních měřicích aplikací: novými chytrými sondami testo. Tyto inovativní profesionální měřicí přístroje v kapesním formátu se dají intuitivně ovládat chytrým telefonem přes bezplatnou aplikaci a přepravovat v praktickém pouzdře, které šetří místo a chrání přístroje. Hodí se pro všechna důležitá měření teploty, vlhkosti, tlaku a rychlosti proudění. Pro řemeslníky z oboru chlazení a klimatizace nabízí Testo za výhodnou cenu také speciální sady.


Chytrý telefon nám usnadňuje náš každodenní život v téměř každé situaci. Proč tedy neusnadnit také řemeslníkům jejich práci s měřením? Takovou otázku si kladli inženýři u firmy Testo – a vyvinuli nové chytré sondy. Výsledkem je osm kompaktních měřicích přístrojů, které se propojí přes Bluetooth s chytrým telefonem nebo tabletem a dají se intuitivně obsluhovat přes bezplatnou aplikaci. I přes jejich malý formát jsou chytré sondy vybaveny profesionální měřicí technikou, jak je u špičky na trhu obvyklé a hodí se pro všechna důležitá měření teploty, vlhkosti, tlaku a rychlosti proudění.

Obsluha všech měřicích přístrojů jednou aplikací

Centrálním prvkem obsluhy měřicích přístrojů s Bluetooth je univerzální aplikace pro chytré sondy testo Smart Probes App. Lze ji zdarma nainstalovat jako verzi pro iOS nebo Android a nabízí uživateli mnoho praktických funkcí – mimo jiné přehledné vyčtení naměřených hodnot, zobrazení průběhu měřených dat formou grafu nebo tabulky a rovněž odeslání naměřených dat v podobě protokolu ve formátu PDF nebo jako soubor Excel. Další menu měření specifická pro aplikace dělají práci s chytrými sondami ještě efektivnější. Mezi nimi jsou menu pro zkoušku těsnosti u topenářských aplikací, pro jednoduché zadávání parametrů vyústky/průřezu kanálu v rámci měření objemového průtoku nebo pro výpočet různých parametrů jako je přehřátí nebo podchlazení u chladicích zařízení. Aplikace se ovládá snadno a intuitivně a může na displeji zobrazovat hodnoty až šesti chytrých sond současně.


Praktické pouzdro místo těžkého kufru

Stejně kompaktní jako jsou měřicí přístroje samotné, je také chytré pouzdro testo. Chytré sondy se dají uvnitř bezpečně uložit a pohodlně přepravovat. Zvenčí tvoří pouzdro robustní a flexibilní tvrdá skořepina, uvnitř je vybaveno měkkou výstelkou z pěnové hmoty s přesně vytvarovanými otvory pro jednotlivé měřicí přístroje. Chytré sondy jsou tedy maximálně chráněny, pokud by snad chytré pouzdro upadlo na tvrdou podlahu.

Sady pro chlazení a klimatizaci za výhodnou cenu

Aby technici z oblasti chlazení, klimatizace a vytápění měli vždy všechny potřebné měřicí přístroje pro svoji každodenní práci u sebe, nabízí Testo pro každou cílovou skupinu sadu vytvořenou na míru za výhodnou cenu. Každá sada obsahuje také chytré pouzdro testo s příslušnou výstelkou.

Nové chytré sondy od firmy Testo jsou ideálními základními přístroji pro mladé a pro techniku nadšené řemeslníky. Avšak jsou také praktickým doplňkem pro profesionály, kteří nechtějí s sebou stále a všude nosit svoji kompletní výbavu.TESTO, s. r. o.
logo TESTO, s. r. o.

Digitální měřicí přístroje: teploměry, vlhkoměry, měřiče proudění; přístroje pro zaregulování vzduchotechniky; systémy pro validaci čistých prostorů, měření turbulencí, kvality ovzduší, hlukoměry, luxmetry, analyzátory kouřových plynů; detektory, ...