Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nové termokamery testo 865, testo 868, testo 871 a testo 872

Specialista na měřicí techniku, firma Testo, uvádí na trh čtyři nové termokamery. Modely testo 865, testo 868, testo 871 a testo 872 svým nepřekonatelným poměrem ceny a výkonu dokazují, že se špičková kvalita Made in Germany a atraktivní cena navzájem nevylučují.

Nové inovace firmy Testo v tvrdém souboji na trhu termokamer výrazně vyčnívají: mají rozlišení až 320 x 240 pixelů. Pomocí sériového vybavení technologií SuperResolution se dá dokonce na počítači zvětšit na 640 x 480 pixelů. Žádná srovnatelná termokamera nemá lepší kvalitu snímku.

Chytrá a propojená práce

Všechny termokamery až na základní model testo 865 se dají propojit také s aplikací testo Thermography App. Aplikace, která pracuje se systémy iOS a Android, udělá z chytrého telefonu / tabletu uživatele druhý displej a dálkové ovládání kamery a slouží k rychlému vytvoření kompaktních zpráv na místě měření, které lze online ukládat a odesílat pomocí e-mailu.

Modely testo 871 a testo 872 se navíc bezdrátově propojí s termo-hygrometrem testo 605i a s klešťovým multimetrem testo 770-3. Rychle a jednoznačně se tak pozná, kde přesně se v budově nacházejí vlhká místa nebo s jakým příkonem pracuje rozvaděč.

Objektivně porovnatelné termosnímky

Teplotní stupnici a barevnou skladbu termosnímků lze individuálně přizpůsobit. Proto je možné, že se např. špatně interpretuje tepelné chování budovy. Nově vyvinutá funkce testo ScaleAssist tento problém řeší tím, že přizpůsobuje barevné rozložení stupnice vnitřní a vnější teplotě měřeného objektu a také jejich rozdílu. To zajišťuje objektivně porovnatelné a bezchybné termosnímky tepelného chování budov.

Pomocí aplikace testo Thermography App můžete používat jako druhý displej mobilní telefon nebo tablet
Obr. 1 Pomocí aplikace testo Thermography App můžete používat jako druhý displej mobilní telefon nebo tablet

Automatické nastavení stupně emisivity

Nastavení stupně emisivity a odražené teploty – což je nezbytné pro precizní termosnímky – bylo doposud zdlouhavé a ve vztahu k odražené teplotě také spíše nepřesné. S funkcí testo ε-Assist se toto mění.

Pro využití této funkce se nalepí na měřený objekt speciální nálepka (ε-Marker). Termokamery testo 868, testo 871 a testo 872 tuto nálepku rozpoznají pomocí svého vestavěného digitálního fotoaparátu, určí emisivitu a odraženou teplotu a obě hodnoty automaticky nastaví. Termokamery testo 865, testo 868, testo 871 a testo 872 jsou od teď k dostání přímo u firmy Testo nebo ve specializovaných obchodech.

Chytrá a propojená práce - testo Thermography App

S bezplatnou aplikací testo Thermography App pro iOS a Android se dají rychle vytvářet kompaktní zprávy, online je ukládat a odesílat e-mailem. Kromě toho App nabízí užitečné nástroje pro rychlou analýzu na místě měření - třeba pro doplnění dalších měřicích bodů, pro zjištění průběhu teplot v přímce nebo pro přidání komentářů k termosnímku. Rovněž je velmi praktické: pomocí App přetáhnete termosnímky live do Vašeho chytrého telefonu / tabletu a můžete jej používat jako druhý displej - například pro své zákazníky.

Propojení s testo 605i a testo 770-3

Termokamery se bezdrátově propojují s termo-hygrometrem testo 605i a klešťovým multimetrem testo 770-3. Naměřené hodnoty z obou kompaktních měřicích přístrojů se do kamer přenášejí přes Bluetooth. Rychle a jednoznačne tak na termosnímku zjistíte, kde se přesně v budově nacházejí vlhká místa nebo s jakým výkonem pracuje rozvaděč.

Klešťový multimetr testo 770-3

 • Jednoduchá manipulace díky plně zasouvacímu rameni kleští.
 • Auto AC/DC a velký dvouřádkový displej.
 • Vylepšená metoda TRMS.

Termo-hygrometr testo 605i

 • Kompaktní profesionální měřicí přístroj z řady chytrých sond Testo.
 • Měří teplotu vzduchu a relativní vlhkost.
 • Šetří místo a lehce se transportuje.

Použitím termokamer testo získáte zásadní prospěch jak v řemeslném, tak také v průmyslovém sektoru:

Pomocí aplikace testo Thermography App přetáhnete termosnímky live do Vašeho chytrého telefonu nebo tabletu
Obr. 2 Pomocí aplikace testo Thermography App přetáhnete termosnímky live do Vašeho chytrého telefonu nebo tabletu
 • Provádíte údržu orientovanou na stav a předcházíte drahým výpadkům zařízení.
 • Překonáte hranice pyrometru tím, že neměříte pouze jednotlivé body, ale precizně prověřujete celé plochy.
 • Zvládnete práce jako je lokalizace úniků nebo kontrola zařízení a částí budov rychleji než dříve a ušetříte tím čas a peníze.
 • Trvale poskytujete nejlepší kvalitu a zajišťujete si spokojenost svých zákazníků - například tím, že zkontrolujete bezvadné připevnění izolace nebo funkčnost otopné soustavy a můžete to efektně vysvětlit.
 • Profesionálním vystupováním, které je podpořeno termokamerou, získáte nové zákazníky.
Vysoké rozlišení a kvalita snímku
Nové termokamery nabízí rozlišení snímku až do 320 x 240 pixelů, s funkcí testo SuperResolution je to pak dokonce až do 640 x 480 pixelů. Kvalita snímku a rozlišení jsou ideální pro všechny aplikace v oblastech vytápění, klimatizace, chlazení, elektro, staveb či v průmyslu.
Spojení s aplikací a s dalšími měřicími přístroji testo
S moderní termografickou aplikací od společnosti Testo můžete nyní ihned na místě vytvořit a odeslat Vaše kompaktní zprávy z měření. Hodnoty naměřené hygrometrem testo 605i nebo klešťovým multimetrem testo 770 můžete nyní bezdrátově přenést do termokamer. Ihned tak zjistíte, zda nehrozí nebezpečí vzniku plísní, nebo doplníte své termosnímky o hodnoty proudu či napětí.
Automatické nastavení stupně emisivity
Funkce testo ε-Assist automaticky nastaví stupeň emisivity i teploty měřeného objektu a výrazně tak urychluje a zjednodušuje proces pořízení termosnímku.
Objektivně srovnatelné termosnímky
Funkce testo Scale-Assist přizpůsobí stupnici termosnímku k venkovní a vnitřní teplotě měřeného objektu, stejně tak jako k jejich rozdílům. To Vám zajistí porovnatelné a bezchybné termosnímky tepelně izolačního chování budov.

Společnost Testo

Společnost Testo se sídlem v německém Lenzkirchu ve Schwarzwaldu je předním producentem přenosných a stacionárních měřicích přístrojů ve světě. Na celém světě pro high-tech podnik vyvíjí, zkoumá, vyrábí a prodává 2 500 zaměstnanců ve 32 dceřiných společnostech. Expert na měřicí techniku přesvědčuje více než 650 000 zákazníků na světě velmi přesnými měřicími přístroji a inovačními řešeními pro management měřených dat zítřka. Produkty firmy Testo AG pomáhají šetřit čas a přírodní zdroje, chránit životní prostředí a zdraví lidí a zvyšovat kvalitu zboží a služeb.

Průměrný roční růst přes 10% od založení firmy v roce 1957 a aktuální obrat skoro čtvrt miliardy Euro jednoznačně ukazují, že Schwarzwald a systémy high-tech spolu perfektně ladí. K receptu na úspěch firmy Testo, patří také nadprůměrné investice do budoucnosti podniku. Zhruba jednu desetinu celosvětového ročního obratu investuje Testo do výzkumu & vývoje.

testo 865
testo 865
testo 868
testo 868
testo 871
testo 871
testo 872
testo 872

Obr. 3 Nové termokamery testo
TESTO, s. r. o.
logo TESTO, s. r. o.

Digitální měřicí přístroje: teploměry, vlhkoměry, měřiče proudění; přístroje pro zaregulování vzduchotechniky; systémy pro validaci čistých prostorů, měření turbulencí, kvality ovzduší, hlukoměry, luxmetry, analyzátory kouřových plynů; detektory, ...