opravné prostředky ze zákona 406, když nelze povinnosti splnit
principy referenčních hodnot
kombinace zdrojů a systémů, regulace a monitoring
argumentace pro opatření
registrace
Energetická náročnost budov od 2022
prezenčně středa 1.12.2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Druhá generace měřicí sady ENcontrol

Centrum energetického poradenství PRE připravilo pro své zákazníky druhou generaci měřicí sady ENcontrol. Tato profesionální sada umožňuje zákazníkům měření spotřeby a ovládání spotřebičů prostřednictvím svého PC.

Hlavní výhodou nové sady je její jednoduchá obsluha. Po zapojení ihned začne pracovat bez nutnosti jakékoliv dodatečné instalace nebo dalšího nastavování. Měření a ukládání hodnot elektrických veličin z měřicích modulů do centrální jednotky je naplánováno po 15minutových intervalech. Všechna nastavení je možné měnit z webové aplikace (například změnu ukládání dat po jedné minutě, přejmenování měřicích modulů, nastavení ceny za 1 kWh aj.), která běží v centrální jednotce při jejím připojení k datové síti.

Sada ENcontrol nabízí zákazníkům možnost měřit spotřebu až 3 spotřebičů najednou, měřit teplotu v místě použití, spínat spotřebiče dle předdefinovaných scénářů, naprogramovat měření spotřeby v časových úsecích a veškeré hodnoty bezdrátově přenášet do centrální jednotky systému. Získaná data je možné exportovat do vlastního PC pro další zpracování.

Přínos nové sady pro zákazníky:

  • Optimalizace spotřeby a odhalení neúsporných spotřebičů
  • Měření spotřeby v režimu stand-by
  • Zobrazení odběrových špiček – tedy úseků během dne, kdy je největší odběr
  • Optimalizace vytápěcí soustavy díky teplotnímu čidlu
  • Měření teploty
  • Sledování výpadků dodávky elektřiny

Sada ve speciálním kufru obsahuje 3× bezdrátový měřicí modul, 1× čidlo teploty, 1× centrální jednotku systému, instalační software na flash disku USB, ethernetový kabel a návod k obsluze.

Sadu ENcontrol lze zapůjčit v Centru energetického poradenství PRE na základě předložení občanského průkazu. Využijte možnost rezervace na konkrétní datum.

Centrum energetického poradenství PRE nabízí kromě půjčování měřicích zařízení i další služby zdarma. Přijďte se k nám sami přesvědčit. Těšíme se na vaši návštěvu!


A-Z energetické služby na klíč od PRE
logo A-Z energetické služby na klíč od PRE

Společnost PREměření, a. s., a je dceřinou společnosti Pražská energetika, a. s., a patří do Skupiny PRE. PREměření zajišťuje kompletní energetické služby spojené s dodávkou elektřiny a plynu včetně jejich financování. Nabídka je určena pro byty, rodinné ...