Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Různá hudba do různých prostor? Stačí jedna rozhlasová ústředna, která zvládá 6 kanálů

Představte si situaci, kdy ozvučujete více prostor najednou. Například takovou firmu. Po jisté době vás napadne, že ve výrobě by měli poslouchat asi něco jiného než v administrativě. Nebo takové wellness centrum. V restauraci musí znít jistě živější hudba než v odpočívárně. Takových případů je mnoho. Jak to ale s ozvučením provést?

Řešením je tzv. maticová rozhlasová ústředna Dexon JPA 6240. Pojem „maticová“ pro uživatele znamená, že v každé výstupní zóně (je jich k dispozici šest) může být jiný signál (hudba, hlášení atp.). To ocení především majitelé firem, penzionů, wellness center, restaurací a jiných společenských prostor, u kterých se žádá, aby každá zóna přenášela jiné audio. Např., jak již bylo zmíněno, v restauraci živější hudba, ve wellness částí relaxační hudba. Uživatel u každého zvukového zdroje navolí, do kterých výstupních zón má být nasměrován, nebo v zóně, na nástěnném ovládači zvolí, který signál chce poslouchat. Ovládání ústředny je možné za pomocí nástěnných lokálních ovládačů JPA 6120C a přepážkových mikrofonů PA 120, které instalujeme přímo v zónách.

I do této maticové ústředny Dexon vestavěl připojení na LAN i WiFi, čímž získala komfort přehrávání internetových rádií a podcastů, komfort streamování přes DLNA nebo AirPlay z lokální sítě i z internetu a v neposlední řadě komfort mnoha streamovacích služeb typu Spotify, Tune-In, I-Heart Radio, Napster, Deezer a dalších. Navíc, streamovací / ovládací aplikace je zdarma.

Rozhlasové ústředny jsou také vybaveny přehrávačem Mp3 souborů z SD paměťové karty nebo USB, FM tunerem, Bluetooth konektivitou, jak na centrále, tak na lokálních ovládačích, takže je nyní možné vzdáleně přehrávat podkresovou hudbu z chytrého telefonu nebo tabletu.

Více informací


Dexon reproduktory a ozvučovací technika
logo Dexon reproduktory a ozvučovací technika

Kompletní ozvučení budov i exteriérů. Reprosoustavy, vestavné reproduktory, zesilovače, mikrofony, multimediální systémy, hifi, domácí kino, multiroom, ústředny, evakuační rozhlasy. Český profesionální výrobce s 22letou praxí.

 
 
Reklama