Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Proč vyměnit klasické žárovky za LED zdroje?

Datum: 8.4.2019 4:06  |  Autor: Jana Matějková  |  Organizace: K & V ELEKTRO a.s.  |  Firemní zpráva

Svítíte stále klasickými světelnými zdroji? Podívejte se na výhody LED žárovek oproti klasickým.

K & V ELEKTRO a.s.
Strakonická 3155/1d
150 00 Praha 5 - Smíchov

tel.:+420 227 204 110
e-mail:
web:www.kvelektro.cz

Proč vyměnit klasické žárovky za LED zdroje?

LED žárovky jsou skvělým způsobem, jak můžete ušetřit své peníze, protože spotřebují o 80-90% méně elektrické energie než tradiční světelné zdroje. Mají delší životnost než klasické žárovky. Kromě vašich peněz, tedy šetří i životní prostředí, protože je na ně spotřebováváno méně materiálu a jejich likvidace je šetrnější.

Zdrojem světla v LED žárovkách je světelná dioda. Její velkou výhodou je, že může disponovat různou barevnou teplotu vyzařovaného světla. Tuto možnost klasické žárovky neposkytují.

Mějte na mysli, že světlo má vliv na vaši psychiku a proto je vhodné vybírat, kde budete žárovku používat a jaká barva vyzařovaného světla se vám hodí.

Pokud je vám příjemné světlo klasických žárovek, sáhněte po žárovce s označením 2 700 – 3 500K, barva světla je příjemná, teplá se žlutým odstínem. Nehodí se pro dlouhou práci, protože unavuje oči, ale pro osvětlení v ložnici či dětském pokoji je ideální, protože nenaruší váš spánek.

Pokud chcete osvětlení podobné dennímu světlu, sáhněte po označení 4 500 – 6 000K, toto světlo podporuje vaši bdělost a aktivitu, hodí se proto do pracovny nebo kanceláře.

Potrpíte-li si na design a máte slabost pro klasické žárovky zejména pro jejich vzhled, máme řešení i pro vás. LED žárovky se nyní vyrábí s diodami poskládanými do tvaru vlákna a jejich vzhled je velmi atraktivní. Naleznete je pod názve retro nebo vintage.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

© ČEZ, a.s.

ČEZ nabízí elektrické vozy v balíčku s dobíječkou, kontrolou elektroinstalace a zelenou elektřinou

7.4.2019 | ČEZ, a.s.
Elektromobilitu jako komplexní službu začal pro domácnosti a živnostníky poskytovat ČEZ Prodej. Společně s koupeným vozem nabízí také wallbox, kontrolu dostatečné robustnosti elektroinstalace pro domácí dobíjení, čip pro dobíjení ve veřejných stanicích nebo zelenou elektřinu pro domácnosti elektromobilistů. ČEZ Prodej nabízí zároveň financování koupě elektromobilu prostřednictvím výhodného úvěru.

Studie: Elektromobily v Česku přibývají pomalu, důvodem je cena

5.4. 10:29   Počet elektromobilů v tuzemsku zvolna roste, proti dalším evropským státům však Česko výrazně zaostává. více >>>
Výrobní závod českého výrobce svítidel Modus v České Lípě

V Česku roste počet pracujících vězňů. Na pokrytí poptávky firem to ale nestačí

24.3.2019 | Jakub Žižka, Botticelli s.r.o
Pro soukromé podniky pracuje nyní nejvíce vezňů za poslední 4 roky. Zaměstnávání vězňů přitom přináší firmám, vedle řešení nedostatku pracovních sil, i další výhody - nižší náklady, snazší reakce na sezónnost.
Novinky v designu interérů hotelů,

Hotely - designéři pracují s výraznými tvary i osvětlením

12.3.2019 | redakce
Hotely dnes ve svých vstupních halách vytvářejí originální a pro hosty přívětivé a pohodlné prostředí. Díky nim hostům též hned v prvních vteřinách po jejich příchodu předávají svůj příběh.

Retrofit z pohledu měření a regulace

18.2.2019 | Ing. Jan Vidim
Zařízení pro měření a regulaci (MaR), stejně jako ostatní systémy TZB, procházejí svým životním cyklem, na jehož konci je nutné systém rekonstruovat. Zásadní podmínkou úspěšného retrofitu je stanovit si požadovanou dobu životnosti rekonstruovaného zařízení.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Elektrotechnika