Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Startuje rallye čistých energií, Siemens je technologickým partnerem

V pátek odstartuje Czech New Energies Rallye, soutěž elektromobilů, která se pojede ve dnech 21. a 22. května na jihu Čech. Technologickým partnerem je společnost Siemens, na akci v tuzemské premiéře představí nejnovější generaci AC dobíjecích wallboxů. Závod, jehož centrem je Český Krumlov, bude druhým podnikem mezinárodního seriálu FIA Electric and New Energy Championship 2021.

Siemens pro nejvýznamnější tuzemskou soutěž pro elektromobily a vozy s alternativním pohonem zajistí AC dobíjecí infrastrukturu, kterou v průběhu rallye využijí sportovní komisaři a delegáti FIA. Při domácí premiéře zde představí nejnovější třetí generaci wallboxu VersiCharge, který představuje nejmodernější řešení pro naplnění všech potřeb a očekávání v oblasti elektromobility.

Nástěnná dobíjecí stanice VersiCharge, s dobíjecím výkonem až 22 kW nabízí řadu komunikačních rozhraní a lze je připojit k nejrůznějším backendovým systémům, lze je integrovat i do systémů chytrých budov. Designový wallbox nabízí kompatibilitu s dobíjecími standardy díky aktualizacím firmwaru OTA, chytré řízení včetně monitorování zátěže a certifikovaného měření spotřeby, rozšiřitelnou konfiguraci nebo otevřené platební možnosti. VersiCharge je rovněž vhodný pro dobíjení elektromobilů ve veřejných garážových domech a rovněž v samotných rodinných a bytových domech.

Vedle dobíjecí infrastruktury budou Siemens na New Energies Rallye reprezentovat i tři závodní posádky s fleetovými elektromobily. Během pátku a soboty zdolají posádky přibližně 380 soutěžních kilometrů.

Závody se jedou jako tzv. rallye pravidelnosti, při které je principem přesné dodržování organizátorem stanoveného rychlostního průměru na trase měřených testů, takzvaných zkoušek pravidelnosti. Průměry určují GPS jednotky umístěné ve vozidle, na trati všech zkoušek současně probíhá tajné měření času. Odchylka od ideálního času v každém měřeném místě znamená bodovou penalizaci. Vyhrává ten, kdo na svém kontě bude mít nejméně bodů.

O konečném pořadí v klasifikaci však nerozhoduje pouze schopnost posádky přesně dodržovat stanovený rychlostní průměr na měřených zkouškách: Během Czech New Energies Rallye zároveň musí jet co nejúsporněji. Po dojezdu do závěrečného uzavřeného parkoviště se výsledky pravidelnosti a spotřeby zkombinují, přihlédnuto bude rovněž k technickým parametrům vozidla udávaným výrobcem, přepočteným na takzvaný index energetické náročnosti.

Více informací


Siemens, s.r.o.
logo Siemens, s.r.o.

Systémy automatizovaného řízení budov, systémy řízení energetických systémů, systémy řízení kotelen a předávacích stanic CZT. Přístroje pro měřicí a regulační techniku, integrované systémy budov, konzultace, projekty, software, dodávky na klíč, projekty ...

 
 
Reklama