Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
zateplení
financování oprav
rekonstrukci kotelny
čistou fasádu
Zjisti více
První on-line konference portálu TZB-info
Rekonstrukce a provoz bytových domů
středa 9.12.2020od 10:00 hod.
Registrovat se
Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zásuvka bezpečná i hravá!

Nenechavé ručky dětí, které chtějí objevovat svět. Kdopak by to neznal… Ovšem ve spojení s elektrickými zásuvkami se může dětská zvídavost rázem stát nebezpečnou!


Zásuvka ELEGANT s clonkami, antracitové/černé bočnice

„V prostorách obývanými dětmi byste určitě měli věnovat zvýšenou pozornost elektrickým zásuvkám. Zvědavost dětí totiž může mnohdy vést k riskantním pokusům strkat do zásuvek drobné předměty, jako například hrot propisky, jehlici, šroubovák, a podobně. Nešťastnému úrazu lze přitom snadno předejít… Stačí, když si pořídíte zásuvky vybavené dětskou ochranou. Jedná se o tak zvané clonky umístěné ve zdířkách zásuvek, které dítku v jeho úmyslu zabrání,“ říká Lenka Vodicová, vedoucí marketingu českého výrobce domovní elektroinstalace OBZOR Zlín, a dále vysvětluje: „Clonky se odklopí, případně dle vnitřní konstrukce odsunou či pootočí, pouze v případě, je-li vyvíjen stejný tlak na obě zdířky zároveň – tedy pokud do zásuvky zapojujeme vidlici spotřebiče.“

Elektrické zásuvky ale mohou mít odpovídající bezpečnost a zároveň i hravou tvář! Dětské království mohou rozzářit například kolekce domovní elektroinstalace ELEGANT a VARIANT, které nabízí širokou škálu barev od jemných pastelových odstínů, až po ty syté. Cena zásuvky ELEGANT s dětskou ochranou od 161 Kč, cena zásuvky VARIANT s dětskou ochranou od 195 Kč. Více informací na www.domovnivypinace.cz.

OBZOR, výrobní družstvo Zlín
logo OBZOR, výrobní družstvo Zlín

Obzor se zaměřuje na výrobu elektromechanických výrobků, dílů pro automobilový průmysl, kovových dílů, vstřikování plastů a výsek těsnění. Společnost má oprávnění poskytovat náhradní plnění dle zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti.

 
 
Reklama