Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vypínače RETRO odolají i vyššímu proudovému zatížení

Běžné vypínače jsou konstruovány na proud 10 A, čímž jsou náchylnější k nežádoucímu opotřebení a zkrácené životnosti. To pro vypínače RETRO neplatí – odolávají totiž proudovému zatížení až do 16 A!

Při průchodu elektrického proudu přístrojem vypínače vzniká teplo. Pokud však dojde k extrémní zátěži, kovové části uvnitř přístroje se mohou tímto teplem svařit a tím vypínač nenávratně poškodit. „Vypínače RETRO jsou na rozdíl od běžných vypínačů schopny spínat elektrické obvody až do 16 A. Bezpečně tak odolávají většímu proudovému zatížení při připojení mnoha svítidel nebo jiných na energii náročných elektrospotřebičů v jednom elektrickém obvodu,“ říká pan Marek Beneda, obchodně technický poradce společnosti OBZOR Zlín, českého výrobce domovní i průmyslové elektroinstalace, a pokračuje: „Z výhody odolnosti vůči většímu proudovému zatížení spínačů RETRO můžeme těžit i při spínání menších proudových zátěží, které mohou mít v okamžiku sepnutí velké náběhové proudy. V praxi se jedná zejména o spínání v současnosti již běžných LED žárovek a fluorescenčních zářivek. Vypínače RETRO lze použít bez nutnosti zapojení stykače také například pro spínání velkých zámeckých lustrů.“

Bytelná konstrukce těla spínače i kvalitní použité materiály řady RETRO jsou převzaty z vačkových spínačů společnosti OBZOR Zlín, dlouhodobě používaných pro náročné aplikace v různých průmyslových odvětvích. To vypínačům RETRO předurčuje dlouhou životnost a celkovou mechanickou odolnost. Specifická konstrukce přístroje umožňuje i nevšední ovládání vypínače otáčením středové kličky za zvuku charakteristického retro cvakání z dob minulých.

OBZOR, výrobní družstvo Zlín
logo OBZOR, výrobní družstvo Zlín

Obzor se zaměřuje na výrobu elektromechanických výrobků, dílů pro automobilový průmysl, kovových dílů, vstřikování plastů a výsek těsnění. Společnost má oprávnění poskytovat náhradní plnění dle zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti.

 
 
Reklama