Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vačkový spínač – mechanismus s dlouhou životností

Datum: 13.9.2018 03:50  |  Organizace: OBZOR, výrobní družstvo Zlín  |  Firemní zpráva

Spolehlivě zapnout, přepnout a vypnout, tyto funkce musí vačkový spínač plnit i za náročných vnějších podmínek. Čím je však garantována jeho bezporuchovost a dlouhá životnost? Pro odpovědi jsme oslovili obchodně technického poradce firmy OBZOR Zlín, pana Marka Benedu.

OBZOR, výrobní družstvo Zlín
Na Slanici 378
76302 Zlín

tel.:+420 577 195 111
e-mail:
web:www.obzor.cz

Trvanlivost zaručí kov

„Dlouhá mechanická a elektrická trvanlivost spínačů se skrývá i v malých detailech, například v nýtovaných kontaktech. Ty se technologicky vyrábí jako celek držáku kontaktu a nýtu ze speciální slitiny stříbra, proto nemají tendenci se při zvýšeném zatížení trhat jako je tomu u navařovaných kontaktů. Díky přítomnosti zmíněného stříbra více odolávají povrchové oxidaci a jiným nepříznivým vlivům okolního prostředí,“ informuje o životnosti vačkových spínačů pan Marek Beneda ze společnosti OBZOR, českého výrobce vačkových spínačů a domovní elektroinstalace, a doplňuje: „Elektrotechnickým normám odpovídající mechanickou trvanlivost spínači zajišťuje také kovová hřídel, která je vysoce odolná vůči změnám teplot, mechanickému poškození a zároveň čelí i možnému zkrutu, čili protočení hřídele, projevující se zejména u delších skládaných spínačů.“

Garance i záruka

Kvalita provedení se samozřejmě odráží na ochotě výrobce poskytnout víceletou záruku. Český OBZOR zákazníkům garantuje 5letou záruku na všechny typy spínačů. „Jsme jedni z mála výrobců, kteří poskytují na spínače tak dlouhou záruku a podtrhujeme tím fakt, že kvalitě výroby našich spínačů věříme,“ komentuje Marek Beneda a pokračuje: „V případě, že by byla výměna spínače od OBZORU nutná, je na jeho těle vyraženo trvanlivé označení spínacího programu, díky kterému bude výměna za nový identický spínač rychlá a snadná. Pokud by se stalo, že by si zákazník vůbec nevěděl rady, může se obrátit na naši technickou podporu, která každému zákazníkovi pomůže vyřešit jeho problém nejlepší možnou cestou.“

U zlínského OBZORu si lze objednat standardní katalogové spínací programy, ale i speciální atypické spínače dle přání, oboje ve standardní dodací lhůtě do tří pracovních dnů. V případě potřeby nebo havárie lze mít požadovaný spínač na počkání či do druhého dne.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Unipetrol a ČEZ rozšiřují nabídku sítě Benzina o dobíjení elektromobilů

16.2.2019 | ČEZ, a.s.
Na čerpacích stanicích Benzina bude možné stále častěji kromě klasických pohonných hmot „načerpat“ také elektřinu do elektromobilu. Nejnovější rychlonabíječka ČEZ byla uvedena do provozu v Českých Budějovicích na čerpací stanici Benzina v Nádražní ulici.

Napříč Baltem s hybridním pohonem

15.2.2019 | Břetislav Koč
Jak velkou baterii potřebuje hybridní trajekt? Kolik emisí ušetří? A jezdí něco takového v ČR?

Podzimní novinky Zumtobel a Thorn pro široké využití

1.1.2019 | Zumtobel Group
Multifunkční systém LED osvětlení, unikátní závěsné kancelářské svítidlo, světelný panel i nové výkonnější venkovní osvětlení. Skupina Zumtobel Group, světový lídr v oblasti komplexního řešení osvětlení, na podzim rozšířila portfolio značek Zumtobel a Thorn o několik zajímavých produktových novinek.
Osvětlení, ilustrační obrázek, foto redakce

Svítidla integrovaná do spotřebičů - trend 2019

28.12. 1:58   I v roce 2019 lze čekat, že dominantní roli budou hrát LED svítidla. Zajímavým trendem pro příští rok pak budou LED svítidla integrovaná do jiných spotřebičů, například do stropních ventilátorů. více >>>

Viessmann dal jméno závodnímu týmu Formule E

25.12.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Závody Formule E jsou reakcí na růst zájmu o elektromobiltu a přechod na nové zdroje energií. Proto se společnost Viessmann Group, která progresívně vyvýjí svou nabídku tepelné techniky, rozhodla dát své jméno týmu Viessmann Jaguar I-PACE eTROPHY GERMANY.

Témata 2019

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
CAD a BIM knihovny

Partneři - Elektrotechnika