Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vačkový spínač – mechanismus s dlouhou životností

Datum: 13.9.2018 03:50  |  Organizace: OBZOR, výrobní družstvo Zlín  |  Firemní zpráva

Spolehlivě zapnout, přepnout a vypnout, tyto funkce musí vačkový spínač plnit i za náročných vnějších podmínek. Čím je však garantována jeho bezporuchovost a dlouhá životnost? Pro odpovědi jsme oslovili obchodně technického poradce firmy OBZOR Zlín, pana Marka Benedu.

OBZOR, výrobní družstvo Zlín
Na Slanici 378
76302 Zlín

tel.:+420 577 195 111
e-mail:
web:www.obzor.cz

Trvanlivost zaručí kov

„Dlouhá mechanická a elektrická trvanlivost spínačů se skrývá i v malých detailech, například v nýtovaných kontaktech. Ty se technologicky vyrábí jako celek držáku kontaktu a nýtu ze speciální slitiny stříbra, proto nemají tendenci se při zvýšeném zatížení trhat jako je tomu u navařovaných kontaktů. Díky přítomnosti zmíněného stříbra více odolávají povrchové oxidaci a jiným nepříznivým vlivům okolního prostředí,“ informuje o životnosti vačkových spínačů pan Marek Beneda ze společnosti OBZOR, českého výrobce vačkových spínačů a domovní elektroinstalace, a doplňuje: „Elektrotechnickým normám odpovídající mechanickou trvanlivost spínači zajišťuje také kovová hřídel, která je vysoce odolná vůči změnám teplot, mechanickému poškození a zároveň čelí i možnému zkrutu, čili protočení hřídele, projevující se zejména u delších skládaných spínačů.“

Garance i záruka

Kvalita provedení se samozřejmě odráží na ochotě výrobce poskytnout víceletou záruku. Český OBZOR zákazníkům garantuje 5letou záruku na všechny typy spínačů. „Jsme jedni z mála výrobců, kteří poskytují na spínače tak dlouhou záruku a podtrhujeme tím fakt, že kvalitě výroby našich spínačů věříme,“ komentuje Marek Beneda a pokračuje: „V případě, že by byla výměna spínače od OBZORU nutná, je na jeho těle vyraženo trvanlivé označení spínacího programu, díky kterému bude výměna za nový identický spínač rychlá a snadná. Pokud by se stalo, že by si zákazník vůbec nevěděl rady, může se obrátit na naši technickou podporu, která každému zákazníkovi pomůže vyřešit jeho problém nejlepší možnou cestou.“

U zlínského OBZORu si lze objednat standardní katalogové spínací programy, ale i speciální atypické spínače dle přání, oboje ve standardní dodací lhůtě do tří pracovních dnů. V případě potřeby nebo havárie lze mít požadovaný spínač na počkání či do druhého dne.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Velký nebo malý řídicí systém? Rozdíl v přístupech

20.11.2018 | Ing. Jan Vidim, Domat Control System s.r.o.
„Velikost“ řídicího systému má významný vliv na to, jak k němu přistupují jednotliví účastníci dodavatelského řetězce – investor, projektant, obchodník a realizační technik či programátor. Jak ale vlastně velikost určit – a jak ji vůbec definovat? Z hlediska měření a regulace můžeme vyzdvihnout dva hlavní faktory: rozsah a složitost.

Proběhla VII. mezinárodní konference LUMEN V4 2018

13.11.2018 | Jan Nekvapil, Ústav elektroenergetiky FEKT VUT Brno
Ve dnech 18.– 20. září 2018 se v prostorách Grand Hotelu v Třebíči uskutečnila VII. mezinárodní konference LUMEN V4 2018 zaměřená na problematiku týkající se světelné a osvětlovací techniky v oblasti vědy, výzkumu a praxe.

Autokalibrace čidel CO2

17.10.2018 | Ing. Jan Vidim, Domat Control System s.r.o.
Prostorová a kanálová čidla CO2 pro použití v systémech řízení budov jsou dnes prakticky bez výjimky osazena měřicími prvky, které pracují na principu NDIR (Nondispersive Infrared). Měří rozptyl infračerveného světla, ke kterému dochází na molekulách CO2 v měřicí komůrce.

Jeden luster nestačí. Trendy v interiérovom osvetlení

6.10.2018 | Hornbach
Osvetlenie v byte je jeden z najdôležitejších faktorov, ktoré vytvára atmosféru a ovplyvňuje našu náladu a psychiku. Nedostatok svetla, alebo naopak - príliš presvetlené priestory, nie sú príliš vhodné ani príjemné pre oči. Preto si výber počtu, intenzity a farebnosti osvetlenia pri zariaďovaní interiéru dobre premyslite.

Startují dotace na výměnu veřejného osvětlení

1.9.2018 | Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje dotační výzvu s cílem snížit tzv. světelné znečištění. V Národním programu Životní prostředí má připraveno 30 milionů korun. Obce v chráněných krajinných oblastech mohou na rekonstrukci veřejného osvětlení získat až 2 miliony korun.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
Tabulky a výpočty

Partneři - Elektrotechnika