Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Řízení technologií inteligentní rezidence – Koliba (Bratislava)

Slovenská společnost Domotron, s.r.o. vytvořila systém inteligentní eletroinstalace Domotron, což je další typové řešení pro masové nasazení domácí automatizace postavené na systému Tecomat Foxtrot.Jednou z jejich realizací v poslední době je rezidence Koliba v Bratislavě. Ta se může pochválit většinou funkcí, které by v inteligentním domě neměly chybět. Domotron se zde stará o pohodlí obyvatelů, jimž umožňuje jednoduše ovládat osvětlení, stínění, topení a chlazení. Ovládání osvětlení zahrnuje spínané a stmívané okruhy včetně jednobarevných a RGB barevných LED pásků, které dokážou navodit správnou atmosféru.

I pro zajištění soukromí jsou na velkých prosklených plochách nainstalovány exteriérové hliníkové žaluzie, které lze ovládat z nástěnných vypínačů i z webové aplikace, ovšem současně jsou ovládány i automaticky na základě údajů z meteostanice. Díky této integraci je možné zajistit tepelnou pohodu i během horkých letních dní. O ni se během roku stará také zónové teplovodní topení a řízená klimatizace.

Teco a.s.
logo Teco a.s.

Vývoj a výroba řídicích systémů nejen pro inteligentní řízení domů a budov. Systémy Tecomat Foxtrot jsou chytrým standardem umožňujícím ovládat veškeré současné technologie přes nejrůznější komunikační zařízení od vypínače po dotykové panely.

 
 
Reklama