Víte, kdo vás chce navštívit?

Datum: 26.5.2015  |  Organizace: SOMFY, spol. s r.o.  |  Firemní článek

Jste sama doma, když Vás v noci překvapí nečekaná návštěva. Někoho netrpělivě očekáváte, ale musíte odejít. Jak se na tyto běžné situace připravit? Odpovědi mají společné jedno – domácí videotelefon.

SOMFY, spol. s r.o.
Bavorská 2780/2
155 00 Praha 5 - Stodůlky

tel.:+420 267 913 076-8 - technická podpora
e-mail:
web:www.somfy.cz 

Doma se chce každý cítit bezpečně. Tomu dnes umí významně napomoci domácí videotelefon, díky kterému dobře vidíte, kdo Vás chce nebo chtěl navštívit, nebo kdo se právě pohybuje kolem Vašeho domu. S patřičnou reakcí Vám pomůže videotelefon Somfy V600 Pro obsahující kvalitní sedmipalcovou barevnou obrazovku. Díky té můžete před podomním prodejcem snadno předstírat, že nejste doma či rychle přivolat policii, pokud se kolem Vašeho domu pohybuje podezřelý člověk nebo rovnou skupina lidí. V žádném případě se Vám s videotelefonem nestane, že do domu pustíte někoho neznámého. Venkovní část videotelefonu Somfy V600 Pro navíc obsahuje přisvětlovací LED diody a snímač otisku prstů, takže svou bezpečnostní funkci plní dokonale.

Zmeškané návštěvy

Videotelefon Somfy V600, vnější jednotka v provedení antivandal s led kamerou a snímačem otisku prstů
Videotelefon Somfy V600, vnější jednotka v provedení antivandal s led kamerou a snímačem otisku prstů
Videotelefon Somfy V600, vnitřní jednotka se 7” barevnou obrazovkou
Videotelefon Somfy V600, vnitřní jednotka se 7” barevnou obrazovkou

Tento domácí videotelefon však pomůže i v příjemných situacích. Do své paměti totiž umí uložit obrázky návštěvníků, které si můžete po svém příchodu prohlédnout a dozvědět se tak, kdo Vás chtěl třeba neohlášeně, ale příjemně překvapit. Díky této funkci „zmeškaných návštěv“, kterých si videotelefon umí pamatovat až 400, jste informovaní o každém návštěvníkovi. Kvalitu obrazu můžete navíc zesílit připojením monitoru a důležité je samozřejmě nastavení úhlu kamery.

 

Videotelefon, který ovládá i rolety

Vstupní dveře Lomax Perito Tamara
Vstupní dveře Lomax Perito Tamara
Řez hliníkových dveří Lomax
Řez hliníkových dveří Lomax

A nejde jen o bezpečí, takto vybavený videotelefon znamená pro své uživatele i značné pohodlí. Snímač otisku prstů umožňuje jednoduše (a zároveň bezpečně) ovládat bránu a elektrický zámek na brance. Interiérová část videotelefonu pak díky integrovanému vysílači umožňuje ovládat až pět výrobků nebo skupin zařízení – například žaluzie, rolety, střešní okna či osvětlení. Díky jednomu videotelefonu tak můžete snadno, bezpečně a pohodlně ovládat téměř celou domácnost.

 

Kvalitní dveře jsou základ

Nejlepším společníkem kvalitního videotelefonu jsou samozřejmě kvalitní vchodové dveře, které by měly dům chránit nejen před zloději, ale také před požárem nebo hlukem. „U hliníkových dveří Lomax Aktiv jsou standardem tříbodové zámky s automatickým uzamykáním, skryté čidlo pro zabezpečovací systém, kování s překrytím proti odvrtání včetně možnosti rozšíření o biometrické zabezpečení. K dispozici jsou také kódové klávesnice a bluetooth ovládání. To vše je skryto uvnitř dveří,“ vysvětlil Bohuslav Bartůněk ze společnosti Lomax, která nabízí vchodové dveře z hliníkových profilů.

Nejde jen o hlavní vchod

Běžnou součástí domu jsou i boční vchody, například ze dvora. „Pokud tyto vstupy osadíte těmi nejlevnějšími typy dveří, které nemají prakticky žádné nebo pouze minimální zabezpečovací prvky, tedy obyčejný zámek, riziko vloupání je velmi vysoké,“ doplnil Bartůněk s tím, že bezpečnost dveří zvyšuje i vhodné kování, zámek a výplň.

 

Datum: 26.5.2015
Organizace: SOMFY, spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Elektrotechnika

logo AERS
logo JABLOTRON
logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo EXACQ

 
 

Aktuální články na ESTAV.czNa brněnském výstavišti dnes začínají stavební veletrhyČeský ostrovní dům: Domy budoucnosti budou jednodušší, než si myslíteFOR ARCH 2018: Digitalizace ve stavebnictví se blížíCentrální vysavač: Nástroj dokonalého úklidu