Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

ABB vstupuje do továrny budoucnosti. V Brně předvede digitální průlom

Heslem společnosti ABB, s. r. o. pro Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně 2019 je „továrna budoucnosti“.

Technologické novinky budoucnosti a své vidění Průmyslové revoluce 4.0

Letošním heslem společnosti ABB, s. r. o. pro Mezinárodní strojírenský veletrhu je „továrna budoucnosti“. Společnosti láká širokou laickou i odbornou veřejnost na technologické novinky budoucnosti a své vidění Průmyslové revoluce 4.0. Návštěvníci zde uvidí opravdu široký výběr „sci-fi“ novinek, mezi které patří například nabití auta s dojezdem 200 km za 8 minut.

„S námi vstoupíte do světa přelomových digitálních technologií budoucnosti, které už teď výrazně mění způsob, jakým pracujeme, vyrábíme, poháníme stroje, pohybujeme se nebo bydlíme,“ řekl manažer marketingu Miloš Stibal.

Stánek 093 ABB můžete navštívit v pavilonu P nebo můžete prozkoumat inovativní expozici Digitální továrna 2.0 v pavilonu A.

Nabíjecí stanice ABB Terra HP - rychlé nabíjení ještě rychlejší


Unikátní patentovaná nabíjecí stanice ABB Terra HP s nabíjecím výkonem 350kW určitě potěší všechny majitele elektromobilů i ty, kteří o koupi vozu s elektrickým nebo hybridním pohonem teprve uvažují. Její výkon by měl stačit i pro elektromobily nové generace. Rychlé nabíjení je s ní ještě rychlejší, takže nabije osobní auto na dojezd 200 km během pouhých 8 minut. Stanice disponuje technologií dynamického sdílení stejnosměrného proudu pro snížení nákladů a díky modulárnímu systému je nabíjecí výkon k dispozici od 175 kW do 350 kW. Nabíjecí stanice ABB je odpovědí na příchod nových modelů elektromobilů s většími bateriemi.

Řešení pro zefektivnění firemních procesů

Zajímá vás, jak v praxi funguje řízení výrobních operací v digitalizovaném průmyslovém podniku? Řešením může být software Manufacturing Operations Management (MOM), který zpracovává a analyzuje data z výroby pro zlepšování firemních procesů. Ukládání dat i jejich transakce jsou spolehlivé, kyberneticky bezpečné a s dostatečně vysokou kapacitou. Exponát ABB Ability Manufacturing Operations Management bude prezentován na zařízení ABB Collaboration table, což je interaktivní stůl či tabule s 55palcovou dotykovou obrazovkou. Uplatní se v operačním řídicím centru i všude tam, kde je pro zefektivnění týmové spolupráce potřeba rychlá a atraktivní prezentace dat. Collaboration table v sobě spojuje stůl, počítač a dotykovou obrazovku. Je výškově i úhlově nastavitelný včetně překlopení o 180 °, což umožňuje prohlížení obrazovky ze dvou různých stran.

Další novinky
Dále ABB v pavilonu A1 představí také automatizovaný dopravní systém od partnerské slovenské společnosti Photoneo a návštěvníkům MSV již dobře známého kolaborativního robota Yumi s širokými možnostmi aplikací.

ABB s.r.o.
logo ABB s.r.o.

ABB je přední světovou společností působící v oblasti energetiky a automatizace. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává více než 3400 lidí. Hlavní produkce: Elektromotory, generátory, frekvenční měniče, jejich díly, projekce, dodávky, ...

 
 
Reklama