Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vyměňte klasické světelné zdroje za LED technologii

Datum: 1.2.2019 4:23  |  Autor: Jana Matějková  |  Organizace: K & V ELEKTRO a.s.  |  Firemní zpráva

Šetřete vaše oči i peníze a vyměňte klasické žárovky za LED zdroje. Jejich výhodou je kromě úspornosti také dlouhá životnost a výkonnost.

K & V ELEKTRO a.s.
Strakonická 3155/1d
150 00 Praha 5 - Smíchov

tel.:+420 227 204 110
e-mail:
web:www.kvelektro.cz

Vyměňte klasické světelné zdroje za LED technologii

Vybírat můžete podle velikosti patice nebo závitu, podle tvaru, výkonu, barvy vyzařovaného světla a úhlu vyzařování.
Za zmínku stojí řady Filament, které vynikají svým vzhledem. Díky pokročilému typu diod imitujícími vlákno, jsou podobné klasickým žárovkám. Jsou vhodné do svítidel, která mají zdroj přiznaný a viditelný, protože jsou velmi dekorativní.
Pokud máte v kanceláři zářivková svítidla, pouvažujte nad výměnou klasických zářivkových nebo halogenových trubic za LED trubice. Mají delší životnost a jejich výměna je neuvěřitelně snadná a rychlá.
Vybírat můžete z LED trubic Philips z řady LEDtube CorePro, které jsou cenově dostupným řešením pro náhradu zářivek T8. Nabízí oproti běžnému osvětlení významné úspory energie a jsou ekologickým řešení.
Při výběru světelných LED zdrojů myslete na to, kam je budete umisťovat a dbejte na správnou barvu vyzařovaného světla. Do ložnice, dětského nebo obývacího pokoje je dobré instalovat zdroje s teplým bílým světlem, které je vhodné pro relaxaci a nenaruší spánek. Naopak v pracovně je dobré svítit neutrálním bílým světlem, které podporuje aktivitu a bdělost.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

© ČEZ, a.s.

ČEZ nabízí elektrické vozy v balíčku s dobíječkou, kontrolou elektroinstalace a zelenou elektřinou

7.4.2019 | ČEZ, a.s.
Elektromobilitu jako komplexní službu začal pro domácnosti a živnostníky poskytovat ČEZ Prodej. Společně s koupeným vozem nabízí také wallbox, kontrolu dostatečné robustnosti elektroinstalace pro domácí dobíjení, čip pro dobíjení ve veřejných stanicích nebo zelenou elektřinu pro domácnosti elektromobilistů. ČEZ Prodej nabízí zároveň financování koupě elektromobilu prostřednictvím výhodného úvěru.

Studie: Elektromobily v Česku přibývají pomalu, důvodem je cena

5.4. 10:29   Počet elektromobilů v tuzemsku zvolna roste, proti dalším evropským státům však Česko výrazně zaostává. více >>>
Výrobní závod českého výrobce svítidel Modus v České Lípě

V Česku roste počet pracujících vězňů. Na pokrytí poptávky firem to ale nestačí

24.3.2019 | Jakub Žižka, Botticelli s.r.o
Pro soukromé podniky pracuje nyní nejvíce vezňů za poslední 4 roky. Zaměstnávání vězňů přitom přináší firmám, vedle řešení nedostatku pracovních sil, i další výhody - nižší náklady, snazší reakce na sezónnost.
Novinky v designu interérů hotelů,

Hotely - designéři pracují s výraznými tvary i osvětlením

12.3.2019 | redakce
Hotely dnes ve svých vstupních halách vytvářejí originální a pro hosty přívětivé a pohodlné prostředí. Díky nim hostům též hned v prvních vteřinách po jejich příchodu předávají svůj příběh.

Retrofit z pohledu měření a regulace

18.2.2019 | Ing. Jan Vidim
Zařízení pro měření a regulaci (MaR), stejně jako ostatní systémy TZB, procházejí svým životním cyklem, na jehož konci je nutné systém rekonstruovat. Zásadní podmínkou úspěšného retrofitu je stanovit si požadovanou dobu životnosti rekonstruovaného zařízení.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Elektrotechnika