Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Detektory pohybu a přítomnosti Hager: Jedno zařízení - dvě funkce

Datum: 2.10.2018 01:01  |  Organizace: Hager Electro s.r.o.  |  Firemní zpráva

Nové detektory Hager pracují s pasivní infračervenou technologií (PIR). Reagují na pohyb a teplotní rozdíly. Při výšce instalace 2,50 m zachytí pohyb v prostoru o průměru 6 metrů. 

Hager Electro s.r.o.
Pražská 238
250 66 Zdiby

tel.:+420 281 045 724
e-mail:
web:www.hager.cz

Díky detekci přítomnosti jsou zjištěny již minimální pohyby v prostoru o průměru 4 m. Maximální montážní výška činí 4 m.

Nové kombinované zařízení pro detekci pohybu a přítomnosti je k dispozici ve dvou variantách:Vestavěná jednotka má rychloupínací systém pružinových svorek pro rychlou montáž. Kabely jsou připojeny přes bezšroubové svorky, stahovací pásky přebírají funkci odlehčení tahu. Průměr vestavěné jednotky: 90 mm.

Tělo nástěnného provedení má odnímatelnou základnu se šroubovací svorkou. Může být připojeno se standardní instalační krabicí nebo přímo ke stropu. Horní část, jež obsahuje detekční optiku, je upevněna a zabezpečena proti neoprávněnému sejmutí pomocí šroubu k základně.

Nová generace kombinovaných detektorů pohybu a přítomnosti je vybavena funkcí spínání v nule. Zabraňuje vysokým nárazovým proudům, které jsou typické pro LED diody a halogenové žárovky. Výhody: kontakt relé je chráněn a životnost detektorů je prodloužena.

Detektory pohybu a přítomnosti Hager: Jedno zařízení - dvě funkce
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Z článku Osvětlení Zumtobel nachází uplatnění ve výrobních podnicích i chemickém průmyslu, zdroj TZB-info

Možnosti úspor v osvětlovacích soustavách

7.5.2019 | Ing. Mgr. Michal Staša, SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.
Při rekonstrukci původní zářivkové soustavy je možné počítat s dobou návratnosti cca 6-10 let. Dobu návratnosti samozřejmě zvyšuje započítání rekonstrukce elektroinstalace a případné doplnění řídicího systému.
© ČEZ, a.s.

ČEZ nabízí elektrické vozy v balíčku s dobíječkou, kontrolou elektroinstalace a zelenou elektřinou

7.4.2019 | ČEZ, a.s.
Elektromobilitu jako komplexní službu začal pro domácnosti a živnostníky poskytovat ČEZ Prodej. Společně s koupeným vozem nabízí také wallbox, kontrolu dostatečné robustnosti elektroinstalace pro domácí dobíjení, čip pro dobíjení ve veřejných stanicích nebo zelenou elektřinu pro domácnosti elektromobilistů. ČEZ Prodej nabízí zároveň financování koupě elektromobilu prostřednictvím výhodného úvěru.

Studie: Elektromobily v Česku přibývají pomalu, důvodem je cena

5.4. 10:29   Počet elektromobilů v tuzemsku zvolna roste, proti dalším evropským státům však Česko výrazně zaostává. více >>>
Výrobní závod českého výrobce svítidel Modus v České Lípě

V Česku roste počet pracujících vězňů. Na pokrytí poptávky firem to ale nestačí

24.3.2019 | Jakub Žižka, Botticelli s.r.o
Pro soukromé podniky pracuje nyní nejvíce vezňů za poslední 4 roky. Zaměstnávání vězňů přitom přináší firmám, vedle řešení nedostatku pracovních sil, i další výhody - nižší náklady, snazší reakce na sezónnost.
Novinky v designu interérů hotelů,

Hotely - designéři pracují s výraznými tvary i osvětlením

12.3.2019 | redakce
Hotely dnes ve svých vstupních halách vytvářejí originální a pro hosty přívětivé a pohodlné prostředí. Díky nim hostům též hned v prvních vteřinách po jejich příchodu předávají svůj příběh.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Elektrotechnika