Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Detektory pohybu a přítomnosti Hager: Jedno zařízení - dvě funkce

Datum: 2.10.2018 01:01  |  Organizace: Hager Electro s.r.o.  |  Firemní zpráva

Nové detektory Hager pracují s pasivní infračervenou technologií (PIR). Reagují na pohyb a teplotní rozdíly. Při výšce instalace 2,50 m zachytí pohyb v prostoru o průměru 6 metrů. 

Hager Electro s.r.o.
Pražská 238
250 66 Zdiby

tel.:+420 281 045 724
e-mail:
web:www.hager.cz

Díky detekci přítomnosti jsou zjištěny již minimální pohyby v prostoru o průměru 4 m. Maximální montážní výška činí 4 m.

Nové kombinované zařízení pro detekci pohybu a přítomnosti je k dispozici ve dvou variantách:Vestavěná jednotka má rychloupínací systém pružinových svorek pro rychlou montáž. Kabely jsou připojeny přes bezšroubové svorky, stahovací pásky přebírají funkci odlehčení tahu. Průměr vestavěné jednotky: 90 mm.

Tělo nástěnného provedení má odnímatelnou základnu se šroubovací svorkou. Může být připojeno se standardní instalační krabicí nebo přímo ke stropu. Horní část, jež obsahuje detekční optiku, je upevněna a zabezpečena proti neoprávněnému sejmutí pomocí šroubu k základně.

Nová generace kombinovaných detektorů pohybu a přítomnosti je vybavena funkcí spínání v nule. Zabraňuje vysokým nárazovým proudům, které jsou typické pro LED diody a halogenové žárovky. Výhody: kontakt relé je chráněn a životnost detektorů je prodloužena.

Detektory pohybu a přítomnosti Hager: Jedno zařízení - dvě funkce
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Nižší a efektivněji využité vládní výdaje požaduje český strojírenský průmysl

14.12.2018 | redakce
Pokud má být trendem elektromobilita, je nutné posílit rozvodné sítě a výstavbu dobíjecích stanic. Pokud to má být společnost postavená na datech, neobejde se bez výstavby datových sítí s optickými kabely či sítí 5G. Je potřeba skloubit i globální trendy s investiční politikou.

Volkswagen ohlásil konec spalovacích motorů

5.12. 12:15   Poslední vozy s touto technologií vyvine v roce 2026 a prodávat je bude zhruba do roku 2040. více >>>
Divadlo Disk, foto: Eva Nečasová

VIDEO: Řízení osvětlení systémem HDL BusPro v divadle Disk

29.11. 13:13   Divadlo Disk Akademie múzických umění v Praze prošlo v roce 2017 rekonstrukcí. Osvětlení sálu, lávek a provaziště je řízeno systémem HDL BusPro. Jak systém funguje, se dozvíte v naší reportáži. více >>>

Mezinárodní strojírenský veletrh, Brno 2018

21.11.2018 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Neoddiskutovatelná tradice MSV a rekordní zájem vystavovatelů, 50 % ze zahraničí, to je letošní „svátek“ mezinárodního strojírenství. MSV 2018 žije hlavně průmyslovou automatizací, robotikou, prezentací měřící, řídící, automatizační a regulační techniky zahrnující všechny obory veletrhu.

Velký nebo malý řídicí systém? Rozdíl v přístupech

20.11.2018 | Ing. Jan Vidim, Domat Control System s.r.o.
„Velikost“ řídicího systému má významný vliv na to, jak k němu přistupují jednotliví účastníci dodavatelského řetězce – investor, projektant, obchodník a realizační technik či programátor. Jak ale vlastně velikost určit – a jak ji vůbec definovat? Z hlediska měření a regulace můžeme vyzdvihnout dva hlavní faktory: rozsah a složitost.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
CAD a BIM knihovny

Partneři - Elektrotechnika