Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Komunikace Foxtrot – NIBE

Datum: 9.9.2018 04:00  |  Organizace: Teco a.s.  |  Firemní zpráva

V rámci vývoje platformy Smart Control zrealizovala firma exinen přenos dat mezi Foxtrotem a tepelným čerpadlem NIBE.

Teco a.s.
Průmyslová zóna Šťáralka 984
280 02 Kolín IV

tel.:+420 321 401 111
e-mail:
web:www.tecomat.cz


Doplnila tak neustále se rozšiřující portfolio odzkoušených komunikací se zařízeními a produkty třetích stran.

Blíže k této komunikaci:
Modbus komunikace pro ovládání zemních i vzduchových tepelných čerpadel NIBE s vnitřní jednotkou SMO-40 nebo systémových jednotek VVM310, VVM320, VVM500. Komunikace byla vyvinuta ve spolupráci s českým zastoupením NIBE.

Komunikace vyčítá informace o aktuálních hodnotách na všech důležitých senzorech a chybách. Lze je využít jak pro servisní, tak uživatelský dohled nad zařízením. Ovládání tepelného čerpadla je vytvořeno s ohledem na životnost a spolehlivost. Veškeré bezpečnostní prvky jsou hlídány řízením NIBE, není tedy možné zařízení jakkoliv poškodit.

Řízení je rozděleno na:

  • Vytápění teplé užitkové vody - Lze nastavit požadovanou teplotu. Vytápění začne až ve chvíli, kdy to komunikace dovolí.
  • Vytápění - Komunikace povolí tope ní a nastaví požadovanou výstupní teplotu. Nadřazený systém si sám pomocí třícestných ventilů rozdělí distribuci tepla.
  • Chlazení - Komunikace využívá pasivní chlazení zemních čerpadel.
  • Elektrokotel zařízení - Klasicky je blokován a je aktivován komunikací.

Zařízení je tedy aktivní pouze v případě, kdy to nadřazený systém dovolí a je možné určit základní parametry chodu tepelného čerpadla.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Velký nebo malý řídicí systém? Rozdíl v přístupech

20.11.2018 | Ing. Jan Vidim, Domat Control System s.r.o.
„Velikost“ řídicího systému má významný vliv na to, jak k němu přistupují jednotliví účastníci dodavatelského řetězce – investor, projektant, obchodník a realizační technik či programátor. Jak ale vlastně velikost určit – a jak ji vůbec definovat? Z hlediska měření a regulace můžeme vyzdvihnout dva hlavní faktory: rozsah a složitost.

Proběhla VII. mezinárodní konference LUMEN V4 2018

13.11.2018 | Jan Nekvapil, Ústav elektroenergetiky FEKT VUT Brno
Ve dnech 18.– 20. září 2018 se v prostorách Grand Hotelu v Třebíči uskutečnila VII. mezinárodní konference LUMEN V4 2018 zaměřená na problematiku týkající se světelné a osvětlovací techniky v oblasti vědy, výzkumu a praxe.

Autokalibrace čidel CO2

17.10.2018 | Ing. Jan Vidim, Domat Control System s.r.o.
Prostorová a kanálová čidla CO2 pro použití v systémech řízení budov jsou dnes prakticky bez výjimky osazena měřicími prvky, které pracují na principu NDIR (Nondispersive Infrared). Měří rozptyl infračerveného světla, ke kterému dochází na molekulách CO2 v měřicí komůrce.

Jeden luster nestačí. Trendy v interiérovom osvetlení

6.10.2018 | Hornbach
Osvetlenie v byte je jeden z najdôležitejších faktorov, ktoré vytvára atmosféru a ovplyvňuje našu náladu a psychiku. Nedostatok svetla, alebo naopak - príliš presvetlené priestory, nie sú príliš vhodné ani príjemné pre oči. Preto si výber počtu, intenzity a farebnosti osvetlenia pri zariaďovaní interiéru dobre premyslite.

Startují dotace na výměnu veřejného osvětlení

1.9.2018 | Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje dotační výzvu s cílem snížit tzv. světelné znečištění. V Národním programu Životní prostředí má připraveno 30 milionů korun. Obce v chráněných krajinných oblastech mohou na rekonstrukci veřejného osvětlení získat až 2 miliony korun.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
CAD a BIM knihovny

Partneři - Elektrotechnika