Chytré budovy na vlastní oči

Datum: 5.12.2017  |  Organizace: HDL Automation s.r.o.  |  Firemní článek

Život v současné společnosti nabízí v oblasti bydlení nevídané možnosti, mezi něž patří i ovládání různých funkcí domu. Jde o automatizovaný neboli chytrý dům. Obecně lze chápat chytrý dům jako bydlení, které reaguje na potřeby obyvatel s cílem zvýšit jejich pohodlí, zpříjemnit jim zábavu, zaručit co nejvyšší bezpečí a snížit náklady na provoz.

HDL Automation s.r.o.
Italská 1800/35
120 00 Praha 2

tel.:606 099 600
e-mail:
web:www.hdl-automation.cz

Ovládání funkcí domu obstarají například systémy automatizace od společnosti HDL Automation s.r.o. Tyto systémy řeší ovládání, monitorování a automatizaci všech systémů v domě, a to od osvětlení přes vytápění, stínění, klimatizace až po zabezpečení. Nutno uvést, že tyto systémy se hodí na většinu typů objektů, tedy i administrativní budovy, školy, nemocnice, obchodní centra atd. Jak to vypadá v realitě? Seznámit se s řešeními společnosti HDL Automation je možné všude na světě. Pojďme se podívat na nějaké příklady.


Rodinný dům – Jihlava, Česká republika

Automatizovanými domy se můžeme inspirovat i v České republice. Vlastník domu se rozhodl využít téměř všechny smysluplné funkce HDL systému a umožnit kromě ovládání nástěnnými panely i řízení na dálku. Komplexně pojatá automatizace objektu integrovala všechny autonomní systémy – zabezpečení, vytápění, osvětlení, audio, zavlažování atd. do jednoho, a tím odpadla potřeba studovat několik návodů na obsluhu, užívat různé koncové aplikace, řešit vícero servisních firem.


Divadlo DISK DAMU – Praha, Česká republika

V rámci celkové rekonstrukce byla použita moderní osvětlovací technika s komponentami HDL Buspro – ovládací panely řady iFlex a další zařízení ovládání světelného systému divadla DMX. Universálnost zařízení umožňuje, že systém HDL propojuje jak ovládací panely světel na veřejných místech určených pro diváky, tak v prostorách režie a světelného technika. HDL splňuje i požadavky na zajištění správného osvětlení v případě zmenšení či zvětšení jeviště a hlediště. Ovládací panely iFlex v černém provedení jsou elegantně sladěny se sametovým vykrytím stěn a bílé provedení tlačítek usnadňuje ovládání během představení. Divadlo využilo možnost vlastní vizualizace štítků odpovídající jejich potřebám a zvyklostem.


Kanceláře – Praha, Česká republika

Díky bezdrátovému řešení HDL Buspro bylo možné provést automatizaci prvorepublikového domu v centru Prahy. Objekt v současné době slouží jako administrativní budova pro několik společností. Nástěnným panelem Enviro se ovládají původní zářivky a závěsy. Systém vyhodnocuje výstupy z čidel – intenzitu osvitu, pohyb osob. Dle získaných hodnot se automaticky reguluje stínění a osvětlení, tzn. nesvítí se, když je kancelář prázdná nebo je dostatek denního světla. Přehled o kancelářích včetně možnosti vzdáleného zásahu z chytrého telefonu zase usnadňuje práci správci budovy.


Víkendový dům – Petrohrad, Rusko

HDL pomohlo novým majitelům víkendového domu splnit si svůj sen. Především mít možnost trávit volný čas v rekreačním středisku Otha Park severně od Petrohradu, a také vlastnit plně automatizovaný dům, který se stará sám o sebe, když rodina není přítomna. Do řešení HDL Buspro byly integrovány všechny autonomní systémy, které jsou již v domě nainstalovány. Lze ovládat osvětlení, vytápění, klimatizaci, stínění, audio, vstup do domu, vlhkost v domě, satelit TV, domácí kino, vnitřní kamerový okruh, rozmrazování námrazy na střeše, septik.


Pasivní dům – Oslo, Norsko

Díky automatizaci došlo k významným úsporám energie. Progresivní myšlení majitelů vedlo k tomu, že již v projektové dokumentaci domu zohlednili i případné budoucí požadavky na doplnění. Do projektu zahrnuli také dodatečné přístupové porty a rozšířený kabelový svazek. Systémy HDL řeší osvětlení, vytápění, větrání, klimatizaci, zabezpečení, stínění.


Dřevostavba – Minsk, Bělorusko

HDL v Bělorusku spojilo své síly s dodavatelem dřevostaveb Wooden House Bel. Společně dokáží postavit plně automatizovaný dům během jednoho týdne. Dům je tvořen modulárně jako Lego systém, kde je v každém panelu stěny dopředu zabudován kabelový svazek. V domě lze v základním provedení automaticky ovládat osvětlení, vytápění, klimatizaci a spotřebiče.


Dřevostavba – Čeboksary, Rusko

Tento zázrak propojení technologie s tradicí ležící na břehu řeky Volhy je ukázkou plně automatizovaného domu s komplexním řízením vytápění, klimatizace, ventilace, osvětlení, domácího kina, stínění, zavlažování a vnitřním kamerovým okruhem CCTV viz foto. Ovládání vytápění je rozšířeno o zónovou regulaci teploty, tzn. že každá místnost je vytápěna na různou požadovanou teplotu. K ovládání majitelé využívají jak HDL nástěnné panely, tak i chytré telefony.

Pokud vás HDL chytré bydlení zaujalo, můžete se osobně seznámit se systémy a vidět některé jeho automatizované funkce na vlastní oči. Navštivte nás v našem showroomu v Praze, Italská 35. Více informací naleznete na stránkách HDL Automation, kde si můžete stáhnout vzorovou ukázku automatizace domácnosti 4+kk včetně rámcové cenové kalkulace.

 

Datum: 5.12.2017
Organizace: HDL Automation s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Elektrotechnika

logo SIEMENS
logo SCHNEIDER ELECTRIC

logo EXACQ
logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo JABLOTRON
 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Praze na Pankráci začala stavba budovy Mayhouse za 443 mil. KčSkladba ploché střechy jednoplášťové a dvouplášťovéDomov plný dobré energie s Yello EnergyBuďte letos o Vánocích originální. Zabalte dárek do vlastní dřevěné krabičky