Řízení provozu vytápění a přípravy TUV ze solárních panelů, zemních vrtů a tepelného čerpadla

Datum: 24.7.2016  |  Organizace: Teco a.s.  |  Firemní článek

V roce 2015 byla společností MICRONIC Přerov dokončena implementace řídicího systému Tecomat Foxtrot pro řízení ekonomického provozu vytápění a přípravy TUV ze solárních panelů, zemních vrtů a tepelného čerpadla. Cílem řešení bylo zajistit energetickou soběstačnost administrativní budovy a sportovního centra.

Teco a.s.
Havlíčkova 260
280 02 Kolín

tel.:+420 321 737 611
e-mail:
web:www.tecomat.cz
Realizace: MICRONIC Přerov s.r.o.

Budova je vybavena kombinovanými FVE a solárními panely, které během pracovního dne dodávají elektrickou energii administrativní budově. Navíc v letním období jsou panely FVE pro vyšší účinnost ochlazovány teplosměnným médiem v solárních panelech. Získaná energie se nejprve používá pro pokrytí energetické potřeby (zejména TUV) sportovní haly a následně přebytky jsou ukládány do čtyř zemních vrtů za účelem akumulace energie.

Akumulovaná energie v zemi se využívá v zimním období, kdy tepelné čerpadlo zemní teplo převádí do topného systému celé budovy. Celý systém je vybaven 39 ks teplotních čidel a 9 ks kalorimetrů, které zabezpečují dokonalý přehled o dodávané a odebírané energii v jednotlivých režimech provozu.

Na výřezu vizualizace jsou vidět např. teploty média v jednotlivých vrtech a kontrolní teploty. Těchto osm měřicích bodů je rovnoměrně rozmístěno mezi prvním a druhým vrtem. Všechny důležité hodnoty a informace o aktuálním stavu systému jsou zaznamenávány do databáze a průběžně vyhodnocovány. V případě poruchy je posílána SMS strojníkovi a e-mail definovaným osobám. Ovládání systému je možné prostřednictvím WEB aplikace, ale i SMS povely.


Na výřezu vizualizace jsou vidět např. teploty média v jednotlivých vrtech a kontrolní teploty.
 

Datum: 24.7.2016
Organizace: Teco a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Elektrotechnika

logo DOMAT CONTROL SYSTEM

logo EXACQ
logo JABLOTRON
logo AERS
 
 

Aktuální články na ESTAV.czŠance pro Libeňský most: IPR navrhuje nebourat a zároveň postavit most novýNové administrativní centrum AFI Karlín bude příkladem možností vertikálních zahradLidé zablokovali Libeňský most na protest proti jeho zbouráníSchell - komplexní řešení pro veřejné sanitární prostory