Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Synco living představuje vhodnou část celkové mozaiky zabezpečení domácnosti

Nejlepšího výsledku je dosaženo kombinací více zabezpečovacích prostředků - od mechanických překážek, přes alarmy a kamerové systémy, až po inteligentní řízení domácnosti.

Existuje už však mnoho způsobů, jak svou domácnost ochránit i během delší nepřítomnosti. Jedním z moderních řešení, které může přispět k ochraně, je systém inteligentního řízení domácnosti Synco living od společnosti Siemens.

Inteligentní regulace a simulace přítomnosti osob

Bezdrátový systém Synco living je určený především pro rodinné domky, byty nebo kanceláře a zahrnuje všechny prvky automatizace domácnosti.

 • Kromě monitorování oken a dveří a ovládání světel a rolet systém zajišťuje regulaci vytápění, chlazení a přípravy teplé vody.
  Systém umožňuje pohodlně regulovat teplotu až ve 12 místnostech. Sami si tak můžete přes zabudovaný ovládací panel nebo na dálku přes počítač či aplikaci v chytrém telefonu upravovat teplotu v domě přesně podle vašich potřeb. Synco living také řídí kotel tak, aby vyráběl jen tolik tepla, kolik jednotlivé místnosti potřebují. Tím pomáhá uspořit náklady domácnosti a šetří i životní prostředí díky nižším emisím CO2.
 • Vedle běžného řízení domácnosti dokáže Synco living po dobu nepřítomnosti nasimulovat dojem, že se v bytě někdo nachází. Na základě nastavení systém umožňuje jednotlivá světla náhodně nebo podle individuálního načasování rozsvěcovat nebo zhasínat.
  „Dojem, že je někdo doma, zvyšuje bezpečnost. Když před odchodem z domova spustíte simulaci přítomnosti osob, bude centrální jednotka zapínat a vypínat světla v různých místnostech vašeho domova,“ vysvětluje Michal Bassy, obchodní zástupce společnosti Siemens.
 • S bezpečností může systém pomoc i během všedního dne.
  Na centrálním panelu nebo ve svém chytrém telefonu si můžete zkontrolovat, zda jsou všechna okna zavřená, případně která jste zapomněli zavřít. Uzavření těchto oken pak velmi ztíží nezvaným hostům návštěvu domu.

Komplexní ochrana vítězí

Synco living představuje vhodnou část celkové mozaiky zabezpečení domácnosti. Nejlepšího výsledku je dosaženo kombinací více zabezpečovacích prostředků - od mechanických překážek, přes alarmy a kamerové systémy, až po inteligentní řízení domácnosti.
Synco living - obývací pokoj a kuchyň

SYNCO LIVING

Zvýšení komfortu

Synco living vytváří optimálně útulné prostředí díky tomu, že systém zahrnuje následující aplikace:

 • Regulace jednotlivých místností: až 12 místností s podlahovým výtápěním/chlazením nebo radiátory
 • Výroba tepla: řízení kotle tak, aby vytvářel jen tolik tepla, kolik ho potřebují jednotlivé místnosti
 • Řízení přípravy teplé vody: příprava teplé vody pro celou domácnost
 • Řízení ventilace: pro ventilační jednotky až se třemi stupni výkonu; řízení chodu digestoře
 • Řízení klimatizačních jednotek: dálkové ovládání klimatizačních (tzv. split) jednotek
 • Odečítání údajů o spotřebě (teplo, voda, plyn, elektrická energie

Zvýšení bezpečnosti

Začlenění přístrojů s bezpečnostními a zabezpečovacími funkcemi do vašeho systému zvýší bezpečnost a hospodárnost vaší domácnosti. Komponenty zahrnují:

 • Monitorování oken a dveří: monitorování až šesti oken v každé místnosti a dvou dveří v domě / bytě

Zvýšení pohodlí

Můžete také začlenit elektrickou instalaci a přístroje pro usnadnění každodenních činností, např. díky následujícím aplikacím:

 • Osvětlení a rolety: řízení světel a předokenních rolet, včetně hromadných příkazů jako „VŠE VYPNOUT“, scény atd.
 • Bezdrátový zásuvkový adaptér: ovládá elektrické spotřebiče, jako kávovar nebo domácí fontánu, rozsvěcí, zhasíná světlaSynco living - kancelář a část panelu

Siemens, s.r.o.
logo Siemens, s.r.o.

Systémy automatizovaného řízení budov, systémy řízení energetických systémů, systémy řízení kotelen a předávacích stanic CZT. Přístroje pro měřicí a regulační techniku, integrované systémy budov, konzultace, projekty, software, dodávky na klíč, projekty ...