Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

České automobily ZEBRA na největším mezinárodním veletrhu komunální techniky IFAT v Mnichově

Automobilka na něm představí i svojí elektrickou ELZEBRU

Veletrh probíhá od 30. května do 3. června 2022. V rámci veletrhu představí automobilka i druhou generaci plně elektrifikované varianty svého vozu s názvem ELZEBRA. S dalšími 13 projekty se ZEBRA GROUP navíc zúčastní finále soutěže o cenu za inovaci evropského sdružení pro pracovní stroje a komunální techniku VAK, kam byla vybrána odbornou porotou.

Česká automobilka ZEBRA GROUP bude na veletrhu prezentovat svoje užitkové vozy. Návštěvníkům zde předvede jak zcela novou zástavbu motoru Caterpillar, tak druhou generaci vozů ELZEBRA, které bude nabízet pro západní trhy. ELZEBRA je užitkové vozidlo – nosič výměnných nástaveb s čistě elektrickým pohonem, které splňuje parametry tzv. clean vehicle. ZEBRA GROUP se nyní s oběma variantami motorizace dostává mezi přední výrobce komunálních víceúčelových vozidel a dokáže obstát v evropské konkurenci nabídkou jak moderního spalovacího, tak elektrického pohonu. Mezinárodní konkurenceschopnost vozidel ZEBRA GROUP potvrzuje i výběr odborné poroty VAK, která ELZEBRU vybrala do užšího výběru soutěže. ZEBRA GROUP je historicky jediným českým výrobcem, který byl na veletrhu IFAT porotou nominován do nejužšího finále.

Pozitivní hodnocení projektu ELZEBRA nám ukazuje, že vozidla na elektrický pohon mají na trhu stále větší uplatnění. Pro ZEBRA GROUP se jedná již o druhou generaci těchto vozů a těší nás, že je budeme moci představit světové veřejnosti na mezinárodním veletrhu. Nutno říci, že naše umístění v nejužším výběru projektů oborového sdružení VAK pro nás bylo velmi příjemným bonusem a doufáme v co nejlepší prezentaci české produkce.“ říká Petr Řihák, jednatel společnosti ZEBRA GROUP.

ZEBRA GROUP je jediným českým členem evropského sdružení VAK. Na veletrhu IFAT bude mít svůj výstavní prostor i na společné expozici s Czech Water Agency (Česká vodárenská asociace). Společná expozice tak ukáže zapojení vozidel ZEBRA GROUP v praxi péče o vodárenská díla a objekty.

IFAT – Světový veletrh pro vodu, odpadní vodu a odpadové hospodářství je největším veletrhem svého druhu na světě. Posledního ročníku se zúčastnilo 3 305 vystavovatelů, mezi kterými bylo i 40 firem z České republiky, a navštívilo ho přes 142 000 návštěvníků. Veletrh reaguje na současné potřeby odvětví a je podporován předními evropskými odbornými asociacemi.