Jaké vypínače se hodí do squatu?

Datum: 6.12.2016  |  Organizace: Hager Electro s.r.o.  |  Firemní článek

V pražské Pařížské ulici se zrodil ojedinělý projekt SQUAT iD23. V rámci rekonstrukce jednoho historického domu zde pět pečlivě vybraných architektonických studií představí své pojetí bydlení v centru. Spojení domu na Starém Městě, pěti výjimečných osobností ze sféry architektury a celé škály pečlivě volených dodavatelů komponent a interiérového vybavení slibuje jedinečný zážitek. Zahrajte si na squatery a nastěhujte se alespoň na pár hodin do některého z bytů – který se vám osobně bude líbit nejvíce?

Hager Electro s.r.o.
Pražská 238
250 66 Zdiby

tel.:+420 281 045 724
e-mail:
web:www.hager.cz

V každém z pěti pater vytvořilo pět různých architektonických ateliérů pět různých bytů pro pět různých fiktivních rodin. Každý byt vás překvapí něčím jiným, ale jedno mají společné: nabídnou skvělý zážitek z interiéru se vším všudy. Architekti byli vybráni tak, aby mezi nimi byly zastoupeny ateliéry s lety zkušeností i mladí talenti, přičemž každý z nich má jiný rukopis. Vybavení pak zajistili renomovaní dodavatelé: třeba firma Stockist, Light Works, Bulb, Hager nebo Monobrand. A protože tvůrci interiérů měli možnost osobně koncipovat veškeré vybavení a zrealizovat byty domyšlené do posledního detailu, není překvapením, že si hned dvě architektonická studia, Radka a Jakub Valovi z OOOOX a Ivanka Kowalski, pro své byty vybrali spínací prvky Berker od společnosti Hager.

Byt včetně nábytku a povrchů vytvořila v prvním patře designérka Ivanka Kowalski, která zde představuje odkaz k pařížským interiérům. Do kontrastu staví tradiční a nové materiály, to vše v kombinaci s pastelovými barvami. Žije tu fiktivní rodina s dvěma dětmi. Architektka Radka Valová se svým ateliérem OOOOX byla postavena před byt, kde bylo dáno jen dispoziční řešení. Ve druhém patře navrhla pro modelku a podnikatele byt, který je plný zlatých honosných prvků odkazujících na prestižní adresu. Rozbíjí je nicméně ostré geometrické tvary a surový beton. Obě architekty, jak Radka Valová, tak Ivanka Kowalski, si pro své interiéry vybraly porcelánové otočné vypínače Berker Serie 1930 Porzellan by Rosenthal, doplněné jednoduchými decentními vypínači řady Berker Q.1 a Berker Q.3 se sametovým povrchem.

Projekt SQUAT iD23 vznikl s cílem nabídnout intenzivní zážitek z prostoru a ukázat, že investice do profesionála se vyplatí. Plně vybavené a funkční byty můžete zažít všemi smysly – přivonět ke květinám, ochutnat víno, vnímat materiály, textury, struktury i vůni kávy. Ponoříte se do smýšlení architektů, jejich práce a poznáte výhody prostoru, jenž sice stojí více peněz, zato však vydrží desetiletí. Prostě věci, které na běžných showroomech a veletrzích nefungují. Navíc sami zjistíte, jaký prostor vám sedne nejlépe.


Autor fotografií: Dagmar Vyhnálková pro SQUAT iD23

Zároveň poznáte práci talentovaných českých i zahraničních designérů a seznámíte se s těmi dodavateli a jejich produkty, které jsou spolehlivou špičkou v oboru. Projekt má za cíl přispívat k osvětě jak interiérového designu, tak architektury a zlepšovat kvalitu bydlení v České republice.

Letošní ročník je sice první, ale jistě nebude poslední. Každý rok budete mít možnost poznat jiný SQUAT, na jiné adrese, s jinými architekty a v jiném stylu. Ty letošní byty můžete obsadit mnoha různými způsoby. Ráno se tu budou konat workshopy, odpoledne pak budou patřit komentovaným prohlídkám. SQUAT iD 23 v pražské Pařížské ulici č.p. 205/23 bude mít své dveře otevřené od 24. listopadu do 22. prosince. Informace o SQUATu iD23 sledujte na webu, Facebooku a na stránce projektu


Autor fotografií: Dagmar Vyhnálková pro SQUAT iD23
 

Datum: 6.12.2016
Organizace: Hager Electro s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Elektrotechnikalogo EXACQ
logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo AERS
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPraktické zkušenosti se systémem řízeného větrání a vytápění ATREA v rodinném doměKonec složitému otevírání garážových vratInteligentní dům vás přesvědčí z pohledu úspor i komfortuNáchod chce koupit za 46 milionů pozemky po bývalé textilní továrně v srdci města