Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

ČEZ ESCO dokončila akvizici Domat Control System, předního dodavatele řídicích systémů

Domat Control System je jednou z největších společností na českém trhu, která se zabývá vývojem, dodávkami a provozem řídicích systémů v budovách, průmyslových areálech a energetice. ČEZ ESCO získává stoprocentní podíl ve společnosti.


Řídící systém, zdroj: Domat Control System, ČEZ ESCO

Domat Control System se zaměřuje na inovativní technologie měření, regulace a energetického managementu. Zabývá se i prodejem hardware pro energetický management a servisními službami.

„Chceme nadále zlepšovat služby pro naše zákazníky a právě u energetického managementu a řídicích systémů lze nyní očekávat velký pokrok. Základem úspěchu ve stále automatizovanějším a digitálnějším světě bude zejména to, jak nejrůznější technologie integrovat do jednoho celku a řídit je. Domat je přesně tou firmou, kterou potřebujeme, dynamickou a inovativní, špičkou ve svém oboru,“ říká člen představenstva ČEZ a ředitel divize obchod a strategie Pavel Cyrani.

Vlastní kapacity v oblasti řídicích a kontrolních systémů jsou pro ČEZ ESCO zásadní nejen při inovacích nekomoditních produktů jako energetický management, EPC, Design and Build či prediktivní údržba zařízení, ale i pro kombinované komoditní produkty spojené s virtuálními elektrárnami nebo flexibilitou výroby a spotřeby.

„Řídicí systémy pro naše projekty jsme dosud nakupovali od externích dodavatelů, nyní budeme mít vlastní systém, který můžeme nejen využívat, ale i dále rozvíjet a přizpůsobovat našim potřebám i potřebám našich zákazníků,“ vysvětluje generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

ČEZ ESCO získává stoprocentní podíl ve společnosti. Dosavadní majitelé budou ve firmě dále působit

Domat má sídlo v České republice a pobočku na Slovensku, aktivně působí v zemích Evropské unie a řadě asijských států. Produkty a služby firmy zahrnují celý hodnotový řetězec od vlastního vývoje, zajištění výroby, návrhu a projekčních prací, přes dodávku a montáž až po provoz a servis. Jedná se například o programování, instalaci kabeláže a rozvaděčů pro systémy měření a regulace, řízení vzduchotechniky, provoz technologických a počítačových sítí, manažerských systémů nebo cloudové služby. V rámci energetického managementu jde o záznam, kontrolu a analýzu dat souvisejících se spotřebou energií, jejichž cílem je optimalizace spotřeby či dodávky.

Domat dodal řídicí systémy například pro Žižkovskou televizní věž, lanovku na Sněžku, síť bývalých supermarketů Interspar u nás i v zahraničí, pobočky České spořitelny, nemocnici Česká Lípa, TechnoPark Pardubice, Galerii Harfa a řadu dalších průmyslových podniků, logistických areálů, hotelů, administrativních budov i rodinných domů. Ze zahraničních referencí se jedná například o budovu hlavního železničního nádraží v Haagu, centrum Dalma Garden Mall v hlavním městě Arménie, Zastupitelský úřad ČR v Tokiu, ústředí mezinárodní organizace IMPACT v Kuala Lumpuru, obchodní centrum City Center v Záhřebu nebo rafinerie MOL v Maďarsku.

Tržby společnosti za poslední čtyři roky dosahovaly v průměru 110 milionů korun ročně, v uplynulém fiskálním roce to bylo 136 milionů. Letos se čeká jejich další nárůst.

O firmě Domat Control System

Společnost byla založena v roce 2004. Sídlí v Pardubicích a v současnosti má přes 30 zaměstnanců, několik desítek distributorů v Česku i ve světě a zhruba 1000 zákazníků.

O ČEZ ESCO (Energy Service Company)

ČEZ ESCO, dceřiná společnost ČEZ, která komplexně pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí všech velikostí. Zajišťuje dodávky elektřiny, plynu a tepla, energetické audity a energetické poradenství, výstavbu elektrických zařízení, kogeneračních jednotek a střešních fotovoltaických elektráren. Pro řadu zákazníků také jejich energetická zařízení provozuje a poskytuje služby týkající se údržby a servisu. ČEZ ESCO je také dodavatelem služeb souvisejících s veřejnou a firemní elektromobilitou. Do ČEZ ESCO patří firmy AirPlus, AZ KLIMA, ČEZ Bytové domy, ČEZ Energetické služby, ČEZ ENERGO, ČEZ LDS, ČEZ Solární, Easy Power, Energocentrum Vítkovice, ENESA, EVČ, Hormen, KART a ČEZ Slovensko.


Řídící systém, zdroj: Domat Control System, ČEZ ESCO
 
 
Reklama