Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
financování oprav
rekonstrukci kotelny
úspory energií
větrání
registrace
Rekonstrukce a provoz bytových domů
Motto: Nové povinnosti k elektromobilitě a vyúčtování vody a tepla.
Zdroje financí z nových dotací.
středa 3. 11. 2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

FSDays AWARD 2016

Soutěže FSDays AWARDS 2016 v rámci veletrhu nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2016 se zúčastnilo 7 společností s 8 exponáty. Uspěli EG-LINE, Tyco Fire Protection Products,VOP CZ a WORKSWELL.

Již 8. ročník mezinárodního veletrhu nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2016 neboli FSDays 2016 se uskutečnil ve dnech 20.–24. září 2016 v letňanském výstavním areálu PVA EXPO PRAHA. Nejžhavější novinky protipožární a zabezpečovací techniky prezentovali na veletrhu zástupci významných českých i zahraničních značek.

Jako tradičně FSDays představil nové trendy, informace, zajímavosti z oblasti bezpečnosti odborným návštěvníkům a přívržencům B2B sektoru, stejně tak jako široké veřejnosti. Za dobu svého trvání FSDays získal pověst kvalitního odborného veletrhu reagujícího na aktuální dění v oboru bezpečnosti.

Na výstavní ploše 1 200 m2 představilo nejnovější technologie a premiéry z oborů fire & security, IT bezpečnosti, integrovaných systémů budov a mnoha dalších specializací 32 významných společností zastoupených na našem trhu.

Nepřehlédnutelnou zajímavostí letošního ročníku byl kamion ZETTLER, který na své roadshow brázdí Evropou a na exkluzivních akcích a veletrzích představuje novinky v technologii detekce požáru ZETTLER a potlačení požáru Tyco. Na FSDays 2016 přijel prezentovat portfolio detekčních produktů ZETTLER, produkty pro potlačení požáru iFLOW a SAPPHIRE od firmy Tyco a komunikační systémy ZETTLER Care. Na palubě kamiónu se zákazníci seznámili s vystaveným portfoliem produktů prostřednictvím živých demonstrací a rozšířené reality, která zobrazuje produkty ZETTLER nainstalované v reálném prostředí v rámci 360° prohlídky konkrétního použití.

FSDays se konal opět souběžně s největším stavebním veletrhem FOR ARCH. Díky této mimořádné synergii vzniká zcela ojedinělé oborové propojení bezpečnosti se stavebnictvím. Celý komplex veletrhů každoročně navštíví více než 70 000 návštěvníků.

Organizátorem veletrhu byla společnost Mascotte s.r.o. Generálním partnerem FSDays 2016 byla Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm. Záštitu poskytlo Ministerstvo vnitra ČR a Policie České republiky. Odbornými partnery veletrhu byly ASIS International ČR a Cech EPS ČR, mezi další partnery a spolupracující organizace patří Asociace soukromých bezpečnostních služeb ČR, IFMA CZ, Cech mechanických zámkových systémů ČR, Městská policie Hl. m. Prahy, Český klub bezpečnostních služeb o. s., Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Poděkování patří i řadě mediálních partnerů, kteří svými příspěvky podpořili informovanost o veletrhu.

Výsledky soutěže FSDays AWARD 2016

Již tradiční prestižní soutěž FSDays AWARD o nejlepší a nejzajímavější produkt či službu opět letos vyhlásil organizátor veletrhu. Soutěž byla určena pro všechny společnosti, které se prezentovaly na FSDays 2016. Ocenění výrazně pomáhá uvedení nových výrobků na trh a jejich dalším komerčním úspěchům.

Přihlášené exponáty vyhodnotila komise, složená ze zkušených odborníků bezpečnostního průmyslu.

Soutěže FSDays AWARDS 2016 se zúčastnilo celkem 7 společností s 8 exponáty.

Porota udělila celkem 2 hlavní ceny za nejlepší exponát – FSDays AWARD 2016 a 2 Zvláštní ocenění, níže uvedeným exponátům:

FSDays AWARD 2016

Společnost: EG-LINE a.s.
Exponát: KABA EVOLO mechanotronická vložka – EXPERT PLUS

Výrobce: KABA
Popis:
Mechanotronická vložka KABA EVOLO EXPERT PLUS nabízí dvojí zabezpečení. Vyhodnocuje jak mechanickou, tak elektronickou část klíče. Vysoká kombinační schopnost a bezpečnost klíče KABA EXPERT PLUS je kombinována s vysoce zabezpečenou RFID čipovou technologií v rámci systému Evolo – přístupový systém. Produkt ve více modifikacích dle využití u jednotlivých případů zabezpečení.

FSDays AWARD 2016

Společnost: Tyco Fire Protection Products
Exponát: ZETTLER Profile

Výrobce: Tyco Fire Protection Products
Popis:
ZETTLER Profile představuje nejmodernější řadu ústředen. Každá ústředna byla architektonicky navržena a je esteticky atraktivní. ZETTLER Profile vyniká snadnou instalací, konfigurací a údržbou a snižuje celkové náklady na provoz po celou dobu své životnosti.
PROFILE je digitální adresovatelná ústředna pro požární signalizaci s mnoha funkcemi a barevným dotykovým TFT displejem s uživatelským rozhraním, jehož ergonomika byla specificky vytvořena pro požární signalizaci. Nabízí se ve čtyřech základních variantách, s jedním, dvěma až čtyřmi nebo dvěma až osmi kruhovými vedeními. Do sítě lze zapojit až 99 ústředen ZETTLER PROFILE.

Zvláštní ocenění

Společnost: VOP CZ, s.p.
Exponát: KERBEROS MOBILE – mobilní 2D skener podvozků

Výrobce: VOP CZ, s.p.
Popis:
KERBEROS MOBILE patří k produktům skupiny KERBEROS, které tvoří kompaktní systém pro ochranu vjezdu vozidel do střežených nebo jinak významných objektů.
KERBEROS MOBILE je speciálně vyvinutý pro rychlou a spolehlivou kontrolu povrchu podvozků vozidel. Umožňuje obsluze odhalovat veškeré změny provedené na podvozku vozidla či zařízení a předměty, jež byly na podvozek vozidla dodatečně upevněny. Software umožňuje zobrazení pořízeného snímku zároveň s dřívějším průjezdem kontrolovaného vozidla či s jakýmkoli jiným pořízeným snímkem a automatickou archivací dle registrační značky vozidla či jiného identifikátoru. KERBEROS MOBILE umožňuje pořízení plně barevného snímku podvozku, automatické nasvícení podvozku kontrolovaného vozidla, provedení výrobku je mechanicky odolné a kompaktní.

Zvláštní ocenění

Společnost: WORKSWELL s.r.o.
Exponát: WORKSWELL ThermoInspector

Výrobce: WORKSWELL s.r.o.
Popis:
Výrobek české společnosti WORKSWELL s.r.o. kompletně vyvinutý a vyráběný v ČR. Systém ThermoInspector získal ocenění na veletrhu Inovace roku 2015 a společnost Workswell za tento výrobek získala titul Vizionář 2015.
Systém WORKSWELL ThermoInspector české společnosti WORKSWELL s.r.o. je inspekční termovizní systém pro monitoring rizikových oblastí a objektů v rámci aplikací požární bezpečnosti (pro hlídání skládek, lomů, přepravníků uhlí apod.), ale také pro vstupně-výstupní kontrolu, jakostní, termální a jiné testování během výroby. Je schopen průběžně měřit a vyhodnocovat teplotu v rámci sledované oblasti, zaměřit se na riziková místa a dle požadovaného nastavení reagovat na překročení teplotních limitů. Pomocí vstupně/výstupních signálů může ThermoInspector ovládat i externí zařízení určená k likvidaci požárů, případně zvukově či vizuálně zobrazit varování.

Další exponáty přihlášené do soutěže FSDays AWARD 2016:


Společnost: ELETUR s.r.o.
Exponát: 4G PTZ ZONEWAY solární kamera 1080p NC2016

Výrobce: ELETUR s.r.o.
Popis:
Výrobek tohoto typu – solární PTZ kamera umožnuje provozovat dohledový kamerový systém v místech bez připojení k elektrické síti a také v místech bez přímého internetového připojení. Vše co kamera potřebuje je pouhý GSM signál. Prakticky se jedná o ostrovní kamerový systém, s možností ovládání a dohledu odkudkoliv, kde je možnost připojení ke 4G LTE.
4G modul, PTZ funkce s optickým zoomem 10×, možnost nahrávání na SATA disk (max. 3TB), funkce P2P, české CMS

Společnost: HDS, a.s.
Exponát: CLAUDIA – jednoduchý kamerový svět

Výrobce: HDS, a.s.
Popis:
Cloudové řešení kamerového systému. Kdekoli připojíte kameru do internetu, okamžitě vidíte LIVE obraz, můžete si přehrát záznam a vyexportovat video do AVI. Vyvinuto na Slovensku.
Unikátní filozofie – nedefinuje se kamera na záznamníku, ale předdefinuje se záznamník na kameře. Požadavky na UPLOAD internetového připojení – 0,5 Mbps. Řešení je vhodné pro poskytovatele internetu a virtuálního prostředí – CLOUDU.

Společnost: RADOM, s.r.o.
Exponát: STX 23 AIFID

Výrobce: RADOM, s.r.o.
Popis:
STX23A je universální komunikační zařízení určené k přenosu stavů vlastních vstupů, bezpečnostních a servisních dat z elektronických požárních ústředen (EPS) a elektronických zabezpečovacích ústředen (EZS) na vzdálený pult centralizované ochrany (PCO) RADOM SECURITY / FIRE.

Společnost: WORKSWELL s.r.o.
Exponát: Termokamery FLIR FC-Series

Výrobce: FLIR Systems, Inc.
Popis:
Termokamery FLIR řady FC-Series S jsou bezpečnostní termovizní kamery, které se používají k protipožární ostraze objektů nejen ve špatném počasí jako je déšť, sníh nebo mlha, ale také v naprosté tmě nebo v oslňujícím slunci. Jsou vybaveny funkcí automatické obrazové detekce a poskytují informace o teplotě v obraze. Jsou proto vhodné pro použití v aplikacích jako je požární bezpečnost, monitoring prostředí s rizikem zahoření a monitoringu teploty sledovaných předmětů.

Veškeré informace týkající se FSDays 2016 najdete na www.fsdays.cz.