Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Řízení a regulace objektových předávacích stanic tepla s kontroléry Unipi Patron a Gate

Amper Savings používá jednotky Gate G110, Patron S107 a Extension xS51 pro úsporu energií v budovách - řídí a sbírají data třeba z objektových předávacích stanic tepla či fotovoltaických elektráren.

Společnost Amper Savings je součástí české Skupiny Amper, která poskytuje energetické služby včetně realizace energeticky úsporných projektů či optimalizace energetických hospodářství. 


Problém 

Cílem bylo získat kontroléry pro řízení a regulaci objektových předávacích stanic tepla v areálu. Zákazník požadoval jednotky, které by řídily objektové předávací stanice tepla, řídily a monitorovaly fotovoltaické elektrárny a kogenerační jednotky. 


Řešení

Za pomocí jednotek Unipi Patron, Gate a Extension je řízeno celkem 42 objektových předávacích stanic tepla (regulace vytápění v závislosti na venkovní teplotě). 


Dále jsou kontroléry použité pro: 

  • monitorování a dispečerské řízení dvou nových fotovoltaických elektráren a kogenerační jednotky
  • patní odečet spotřeby plynu v areálu 
  • odečty analyzátorů sítě v hlavní rozvodně 
  • integraci stávajících systémů regulace pěti vzduchotechnických jednotek 
  • integraci technologií nové kotelny 

Projekt je postavený na platformách Mervis a Mervis SCADA. 

Celkem je v areálu použito 46 jednotek Gate G110, 2 jednotky Patron S107 a 146 rozšiřujících modulů xS51. Kromě toho je využito také 42 displejů Weintek.

 „Obecně Unipi vnímám jako výkonný stroj za rozumnou cenu, a navíc pro nás velmi jednoduše dosažitelný po stránce preferovaného dispečerského prostředí. Čili ideální zařízení pro začlenění do našich projektů.“ - Ing. Radek Vrána; Generální ředitel Amper Savings 
 

Celý článek o řízení a regulaci objektových předávacích stanic tepla s kontroléry Unipi


Unipi.technology
logo Unipi.technology

Vývoj a výroba programovatelných řídicích jednotek (PLC), převodníků, senzorů a systémů pro technická zařízení budov, BMS, chytré domácnosti, výrobu, průmysl a automatizaci.

 
 
Reklama