Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Siemens a Zumtobel spojili síly, aby rozvinuli oblast chytrých řešení pro budovy

Siemens, výrobce smart senzoru Enlighted a skupina Zumtobel Group, globální poskytovatel osvětlovacích řešení, oznámili partnerskou spolupráci na ekosystému chytrého osvětlení.

Pokročilá senzorová technologie Enlighted se bude integrovat do prémiových svítidel Zumtobel a vytvoří tak pro zákazníky atraktivní balíček IoT osvětlení. Cílem spolupráce je rozšířit adopci chytrých technologií budov, včetně inteligentního IoT osvětlení, a stanovit nové standardy efektivity a udržitelnosti provozu budov po celém světě. Uvedené spojení přináší prefabrikované řízení svítidel s efektivní bezdrátovou komunikací. Podstatou spolupráce je technická integrace smart senzorů Enlighted do prémiového osvětlovacího portfolia skupiny Zumtobel, jak pod značkou Zumtobel, tak pod značkou Thorn.

Spolupráce se bude zaměřovat především na komerční budovy, univerzitní kampusy a chytré nemocnice. Předem sestavené balíčky produktů skupiny Zumtobel s integrovanými senzory Enlighted pro nové i modernizované objekty optimalizují proces dodávky a zjednodušují objednávání. Bezdrátová síť senzorů Enlighted umožňuje rychlou instalaci chytrých svítidel, bez nutnosti zřizování kabelových rozvodů, a tedy i velmi rychlé uvádění do provozu.

V neposlední řadě umožní inteligentní IoT osvětlení sběr a analýzu dat o obsazení jednotlivých prostor v budově, vnitřní navigaci v budovách a sledování pohybu mobilního vybavení, označeného lokalizační visačkou s čipem (RTLS). Portfolio Enlighted je rovněž součástí marketplace Siemens Xcelerator, otevřené digitální obchodní platformy pro urychlení digitální transformace. Přístup k datům budov, zachyceným pomocí chytrých IoT senzorů Enlighted umožňuje odpovědným manažerům budov optimalizovat provoz, zvyšovat energetickou účinnost a vylepšovat provozní prostory tak, aby byly pohodlnější, udržitelnější a připravené na budoucnost.

Více informací


Siemens, s.r.o.
logo Siemens, s.r.o.

Systémy automatizovaného řízení budov, systémy řízení energetických systémů, systémy řízení kotelen a předávacích stanic CZT. Přístroje pro měřicí a regulační techniku, integrované systémy budov, konzultace, projekty, software, dodávky na klíč, projekty ...

 
 
Reklama