Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Schneider Electric představuje nové mikrodatové centrum pro podporu edge serverů

Schneider Electric, lídr v oblasti automatizace a řízení energie, zjednodušil a sladil svá řešení datových center pro nový svět hybridního IT. Nejnovější evoluce integrovaných systémů přináší dostatečný výkon, chlazení, racky a řízení k podpoře moderních distribuovaných IT sítí ve všech prostředích - od malých edge aplikací až po cloudová datová centra velkého rozsahu.

V rámci nového portfolia uvádí Schneider Electric na trh EcoStruxure Micro Data Center 6U Wall Mount, svého druhu první datové centrum pro podporu výkonných edge serverů. Dostupné je v nástěnném provedení a v kompaktní skříni, která minimalizuje nároky na prostor.

Edge computing a nové výzvy

Firmy všech velikostí procházejí transformací ve snaze vyhovět poptávce dnešního světa, který požaduje, aby byly stále online, stále dostupné. Výsledkem je přesun IT systémů blíže ke zdrojům sbíraných dat, na takzvaný okraj. Tento trend, nazývaný edge computing, představuje nové výzvy s mnoha distribuovanými systémy v lokalitách, které nesplňují nové požadavky na kybernetickou a fyzickou bezpečnost a v prostředích, které nejsou optimální pro stávající IT systémy.

Výhody varianty pro nástěnnou montáž

Varianta 6U Wall Mount pro nástěnnou montáž je navržena pro edge computing tam, kde je prostor luxusním zbožím a odolnost nutností. Umožňuje bezpečné zavěšení výkonných a těžkých edge serverů, networking vybavení a UPS, díky čemuž nezabírá žádnou plochu na zemi a zároveň je o 60 procent méně rušivá v prostoru než tradiční skříně na zeď,“ popisuje Pavel Blahut, expert na datová centra ze společnosti Schneider Electric. Bezpečnostní balení „Shock Packaging“ umožňuje partnerům a integrátorům předinstalovat IT pro rychlé a standardizované zapojení do činnosti. Integrovaný prachový filtr a větrák zajišťují bezproblémový chod i při využití například v lehkém průmyslu.

Řešení pro digitální transformaci

Kreativní design a široká paleta funkčnosti nástěnného systému EcoStruxure Micro Data Center 6U Wall Mount otevírá nové možnosti poskytovat samostatné, odolné IT řešení v rámci edge computingu, které se zároveň hodí pro digitální transformaci. „Jsme jediná společnost, která nabízí kompletní, standardizovanou škálu IT infrastruktury spolu s partnerským ekosystémem k zajištění zjednodušeného spuštění a kompatibility. Plně integrované řešení EcoStruxure pro datacentra, obsahující EcoStruxure IT, vzdálený monitoring a servis Asset Advisor 24/7, zajišťuje odolnost a funkčnost v cloudu i na tak zvaném okraji sítí,“ uzavírá Pavel Blahut ze Schneider Electric.

Schneider Electric CZ, s. r. o.
logo Schneider Electric CZ, s. r. o.

Společnost Schneider Electric je světovým expertem v ovládání energie. Svým zákazníkům a partnerům v oblastech průmyslu, energetiky, infrastruktury, IT a stavebnictví poskytuje řešení a služby pro bezpečné, spolehlivé a efektivní využívání elektrické energie.

 
 
Reklama