Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nové řídicí jednotky pro soupravy regulace vytápění IRC ETATHERM

Jen zřídka dnes uživatelé ovládají své regulace pomocí tlačítek na řídicích jednotkách. Dávají přednost PC, tabletům, chytrým telefonům a často i vzdálené komunikaci prostřednictvím internetu.

Výrobce uvádí na trh novou rodinu řídicích jednotek ETH1e. Každá jednotka je vestavěna do krabičky o rozměrech 80x61x40mm bez jakýchkoliv ovládacích prvků. Systémově jsou jednotky kompatibilní s předchozími typy; mohou být jejich náhradou nebo mohou soupravy rozšiřovat.

V nabídce jsou 4 verze řídicích jednotek:
  • ETH1eA … 16 adres, RS485
  • ETH1eB … 16 adres, RS485, USB
  • ETH1eC … 16 adres, RS485, vestavěný webový server WE2 WiFi
  • ETH1eD … 16 adres, RS485, vestavěný webový server WE3 WiFi / Ethernet

Webové servery jsou vybaveny responzivními webovými stránkami (přizpůsobují se velikosti obrazovky) a mohou tedy komunikovat s PC, tablety i chytrými telefony. Souběžně lze komunikovat i prostřednictvím vestavěné funkce KONVERTOR i s klasickým programem Etherm pro komplexní konfiguraci, nastavení režimů i programů a detailním monitoringem. Obě zmíněné komunikační trasy lze samozřejmě přenášet po internetové síti a vytvořit si dálkovou správu objektů. Vestavba webových serverů přímo do řídicích jednotek se příznivě projevila na ceně regulační soupravy i zjednodušení instalace.

K řídicí jednotce s webovým serverem (ETH1eC nebo ETH1eD) lze po sběrnici RS485 připojit dalších až 15 řídicích jednotek (např. typu ETH1eA) a vytvořit regulační soupravu s komfortním místním i dálkovým ovládáním (po internetu) , která může obsahovat celkem až 256 adres. Na jedné adrese mohou být řízeny až 3 elektronické hlavice pro ovládání ventilů ÚT.

Další info o soupravách
ETATHERM s. r. o.
logo ETATHERM s. r. o.

Soupravy ETATHERM pro individuální programem řízené vytápění jednotlivých místností (IRC) teplovodními i přímotopnými elektrickými soustavami. Ovládání z PC, případně přes internet.

 
 
Reklama