Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Skleněná FV střešní taška oceněna v Brně

Datum: 6.3.2019 1:03  |  Organizace: Czech Energy Team  |  Firemní zpráva

Skleněnou střešní tašku, která funguje jako panel fotovoltaické elektrárny, představila na Stavebním veletrhu Brno uherskohradišťská společnost Czech Energy Team.

"Věděli jsme, že fotovoltaické střešní tašky existují, chtěli jsme je instalovat, ale nemohli jsme najít dodavatele. Dva roky jsme hledali, až loni na veletrhu v Mnichově jsme se domluvili s Hanergy," řekl výkonný ředitel Czech Energy Team Vlastimil Huňka o začátku spolupráce s čínským energetickým gigantem.

Fotovoltaická střešní taška se skládá z pěti částí a její součástí je zabudovaný fotovoltaický článek. Zcela nahrazuje běžnou střešní krytinu, s níž ji lze kombinovat. Určena je pro střechy, které mají sklon alespoň 15 stupňů. M2 těchto tašek vyrobí o 65 % méně energie než m2 fotovoltaických panelů, střechu ale může pokrýt téměř celou na rozdíl od panelů.

"Co se týká odolnosti, je vyrobena z pevnostního skla, které snese větší zátěž než běžná pálená taška. Testy na pevnost probíhají mimo jiné velkými kroupami dopadajícími rychlostí až 160 kilometrů za hodinu," uvedl Huňka.

Kromě střešních tašek, které fungují jako fotovoltaická elektrárna, plánuje v budoucnu Czech Energy Team dovážet z Číny od Hanergy i skleněné panely určené na fasády průmyslových nebo kancelářských budov.

FV Hanergy taška plně nahrazuje stávající krytinu
FV Hanergy taška plně nahrazuje stávající krytinu, foto BVV a.s.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Výrobní závod českého výrobce svítidel Modus v České Lípě

V Česku roste počet pracujících vězňů. Na pokrytí poptávky firem to ale nestačí

24.3.2019 | Jakub Žižka, Botticelli s.r.o
Pro soukromé podniky pracuje nyní nejvíce vezňů za poslední 4 roky. Zaměstnávání vězňů přitom přináší firmám, vedle řešení nedostatku pracovních sil, i další výhody - nižší náklady, snazší reakce na sezónnost.
Novinky v designu interérů hotelů,

Hotely - designéři pracují s výraznými tvary i osvětlením

12.3.2019 | redakce
Hotely dnes ve svých vstupních halách vytvářejí originální a pro hosty přívětivé a pohodlné prostředí. Díky nim hostům též hned v prvních vteřinách po jejich příchodu předávají svůj příběh.

Retrofit z pohledu měření a regulace

18.2.2019 | Ing. Jan Vidim
Zařízení pro měření a regulaci (MaR), stejně jako ostatní systémy TZB, procházejí svým životním cyklem, na jehož konci je nutné systém rekonstruovat. Zásadní podmínkou úspěšného retrofitu je stanovit si požadovanou dobu životnosti rekonstruovaného zařízení.

Unipetrol a ČEZ rozšiřují nabídku sítě Benzina o dobíjení elektromobilů

16.2.2019 | ČEZ, a.s.
Na čerpacích stanicích Benzina bude možné stále častěji kromě klasických pohonných hmot „načerpat“ také elektřinu do elektromobilu. Nejnovější rychlonabíječka ČEZ byla uvedena do provozu v Českých Budějovicích na čerpací stanici Benzina v Nádražní ulici.

Napříč Baltem s hybridním pohonem

15.2.2019 | Břetislav Koč
Jak velkou baterii potřebuje hybridní trajekt? Kolik emisí ušetří? A jezdí něco takového v ČR?

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Elektrotechnika