Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Svítidla integrovaná do spotřebičů - trend 2019

Datum: 28.12.2018 1:58  |  Autor: redakce podle tiskové zprávy LESENSKY.CZ s.r.o

I v roce 2019 lze čekat, že dominantní roli budou hrát LED svítidla. Zajímavým trendem pro příští rok pak budou LED svítidla integrovaná do jiných spotřebičů, například do stropních ventilátorů.

Osvětlení, ilustrační obrázek, foto redakce
Osvětlení, ilustrační obrázek, foto redakce
Rozdělení velkého obytného prostoru
Ačkoliv rozvržení interiérů domácnosti směřuje již delší dobu k velkým obytným prostorům, ve kterých bývají často spojené kuchyně, jídelna i obývací místnost, i tento trend se v posledních letech vyvíjí.
Spojování do jedné velké místnosti by se mělo minimálně v roce 2019 zachovat, větší důraz se však bude klást na rozlišení jednotlivých prostor, aby celá místnost nebyla příliš unifikovaná. Variant takového řešení přitom existuje celá řada, kromě již dřívějšího používání například kuchyňských ostrůvků se tak může jednat o celkové barevné odlišení dané zóny, ať už použitými doplňky, barvou zdí či volenými materiály.
Další možností pak může být jiný styl nasvícení prostoru nebo jeho umístění do jiné výškové úrovně oproti zbytku místnosti. Takovým řešením může být například vyvýšení jídelního stolu nad zbylé prostory, díky kterému budou jednotlivé zóny opticky odlišné, celý prostor však bude zároveň působit celistvým dojmem.
Integrovaná LED svítidla

I v roce 2019 lze čekat, že dominantní roli budou hrát LED svítidla, už jen pro nepřebernou variabilitu, kterou tato technologie umožňuje.
Výrazněji však do trendu svítidel promluví industriální styl, což bude znamenat svítidla vyrobená z železa či hliníku či svítidla ve tvaru žárovek po různu zavěšená ze stropu. V kombinaci s moderně pojatým interiérem to z nich však udělá prvek domácnosti, který výrazně upoutá na první pohled. Zajímavým trendem pro příští rok pak budou LED svítidla integrovaná do jiných spotřebičů, například do stropních ventilátorů. Ke slovu by se zároveň měly dostat také varianty nepřímého osvětlení, ať už ve variantě za zrcadlem či světelných panelů mířících primárně na strop.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Podzimní novinky Zumtobel a Thorn pro široké využití

1.1.2019 | Zumtobel Group
Multifunkční systém LED osvětlení, unikátní závěsné kancelářské svítidlo, světelný panel i nové výkonnější venkovní osvětlení. Skupina Zumtobel Group, světový lídr v oblasti komplexního řešení osvětlení, na podzim rozšířila portfolio značek Zumtobel a Thorn o několik zajímavých produktových novinek.

Viessmann dal jméno závodnímu týmu Formule E

25.12.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Závody Formule E jsou reakcí na růst zájmu o elektromobiltu a přechod na nové zdroje energií. Proto se společnost Viessmann Group, která progresívně vyvýjí svou nabídku tepelné techniky, rozhodla dát své jméno týmu Viessmann Jaguar I-PACE eTROPHY GERMANY.

Nižší a efektivněji využité vládní výdaje požaduje český strojírenský průmysl

14.12.2018 | redakce
Pokud má být trendem elektromobilita, je nutné posílit rozvodné sítě a výstavbu dobíjecích stanic. Pokud to má být společnost postavená na datech, neobejde se bez výstavby datových sítí s optickými kabely či sítí 5G. Je potřeba skloubit i globální trendy s investiční politikou.

Volkswagen ohlásil konec spalovacích motorů

5.12. 12:15   Poslední vozy s touto technologií vyvine v roce 2026 a prodávat je bude zhruba do roku 2040. více >>>

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Elektrotechnika