Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Svítidla integrovaná do spotřebičů - trend 2019

Datum: 28.12.2018 1:58  |  Autor: redakce podle tiskové zprávy LESENSKY.CZ s.r.o

I v roce 2019 lze čekat, že dominantní roli budou hrát LED svítidla. Zajímavým trendem pro příští rok pak budou LED svítidla integrovaná do jiných spotřebičů, například do stropních ventilátorů.

Osvětlení, ilustrační obrázek, foto redakce
Osvětlení, ilustrační obrázek, foto redakce
Rozdělení velkého obytného prostoru
Ačkoliv rozvržení interiérů domácnosti směřuje již delší dobu k velkým obytným prostorům, ve kterých bývají často spojené kuchyně, jídelna i obývací místnost, i tento trend se v posledních letech vyvíjí.
Spojování do jedné velké místnosti by se mělo minimálně v roce 2019 zachovat, větší důraz se však bude klást na rozlišení jednotlivých prostor, aby celá místnost nebyla příliš unifikovaná. Variant takového řešení přitom existuje celá řada, kromě již dřívějšího používání například kuchyňských ostrůvků se tak může jednat o celkové barevné odlišení dané zóny, ať už použitými doplňky, barvou zdí či volenými materiály.
Další možností pak může být jiný styl nasvícení prostoru nebo jeho umístění do jiné výškové úrovně oproti zbytku místnosti. Takovým řešením může být například vyvýšení jídelního stolu nad zbylé prostory, díky kterému budou jednotlivé zóny opticky odlišné, celý prostor však bude zároveň působit celistvým dojmem.
Integrovaná LED svítidla

I v roce 2019 lze čekat, že dominantní roli budou hrát LED svítidla, už jen pro nepřebernou variabilitu, kterou tato technologie umožňuje.
Výrazněji však do trendu svítidel promluví industriální styl, což bude znamenat svítidla vyrobená z železa či hliníku či svítidla ve tvaru žárovek po různu zavěšená ze stropu. V kombinaci s moderně pojatým interiérem to z nich však udělá prvek domácnosti, který výrazně upoutá na první pohled. Zajímavým trendem pro příští rok pak budou LED svítidla integrovaná do jiných spotřebičů, například do stropních ventilátorů. Ke slovu by se zároveň měly dostat také varianty nepřímého osvětlení, ať už ve variantě za zrcadlem či světelných panelů mířících primárně na strop.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Výrobní závod českého výrobce svítidel Modus v České Lípě

V Česku roste počet pracujících vězňů. Na pokrytí poptávky firem to ale nestačí

24.3.2019 | Jakub Žižka, Botticelli s.r.o
Pro soukromé podniky pracuje nyní nejvíce vezňů za poslední 4 roky. Zaměstnávání vězňů přitom přináší firmám, vedle řešení nedostatku pracovních sil, i další výhody - nižší náklady, snazší reakce na sezónnost.
Novinky v designu interérů hotelů,

Hotely - designéři pracují s výraznými tvary i osvětlením

12.3.2019 | redakce
Hotely dnes ve svých vstupních halách vytvářejí originální a pro hosty přívětivé a pohodlné prostředí. Díky nim hostům též hned v prvních vteřinách po jejich příchodu předávají svůj příběh.

Retrofit z pohledu měření a regulace

18.2.2019 | Ing. Jan Vidim
Zařízení pro měření a regulaci (MaR), stejně jako ostatní systémy TZB, procházejí svým životním cyklem, na jehož konci je nutné systém rekonstruovat. Zásadní podmínkou úspěšného retrofitu je stanovit si požadovanou dobu životnosti rekonstruovaného zařízení.

Unipetrol a ČEZ rozšiřují nabídku sítě Benzina o dobíjení elektromobilů

16.2.2019 | ČEZ, a.s.
Na čerpacích stanicích Benzina bude možné stále častěji kromě klasických pohonných hmot „načerpat“ také elektřinu do elektromobilu. Nejnovější rychlonabíječka ČEZ byla uvedena do provozu v Českých Budějovicích na čerpací stanici Benzina v Nádražní ulici.

Napříč Baltem s hybridním pohonem

15.2.2019 | Břetislav Koč
Jak velkou baterii potřebuje hybridní trajekt? Kolik emisí ušetří? A jezdí něco takového v ČR?

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Elektrotechnika