Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

UniPi představuje novou řídící jednotku Axon pro MaR, IIoT a automatizační projekty

Datum: 12.10.2018 4:00  |  Organizace: UniPi.technology  |  Firemní zpráva

Axon zachovává přednosti předchozích jednotek UniPi jako jsou kompaktní rozměry, široká funkcionalita a softwarová otevřenost. Navíc přidává nový procesor, interní eMMC paměť a komunikační rozhraní.

UniPi.technology
Jarní 44g
61400 Brno

tel.:+420 533 433 392
e-mail:
web:www.unipi.technology

UniPi představuje novou řídící jednotku Axon pro MaR, IIoT a automatizační projekty

Jednotky Axon jsou k dispozici ve třech velikostech (4, 8 a 12 modulů na DIN liště) s maximálním počtem až 70 I/O na jednotku. Jako výpočetní modul v Axonech slouží průmyslový počítač se čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,2 GHz, 1 GB RAM a interní eMMC pamětí o velikosti 8 GB. Komunikační rozhraní jsou zastoupena linkami RS485 a RS232, sběrnicí 1-Wire, 1Gbit Ethernetem a dvojicí portů USB 2.0. Komponenty jsou umístěny v hliníkovém šasi s krytím IP20, standardní výbavou je také držák na DIN lištu.

Softwarová otevřenost

Hlavní podporovanou softwarovou platformou je řídící systém Mervis, vybavený přehledným vývojářským prostředím, SCADA a editorem uživatelského rozhraní. Mervis je standardně předinstalován na všech modelech Axonu, součástí balení jednotek je i licence pro přístup ke cloudové databázi a proxy serveru.
Díky softwarové otevřenosti Axonů ale můžete vybírat i mezi dalšími řešeními, od profesionálních platforem až po open-source software, případně můžete jednotku snadno integrovat do stávajících řešení.

Využití v praxi
Díky flexibilitě a spolehlivosti jsou jednotky UniPi používány zákazníky z více než 50 zemí světa, v široké škále oborů. Kontroléry řídí vzduchotechniku v CNC závodech, umožňují monitoring a správu solárních elektráren, regulují vytápění v průmyslových i komerčních objektech a mnoho dalšího.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Nižší a efektivněji využité vládní výdaje požaduje český strojírenský průmysl

14.12.2018 | redakce
Pokud má být trendem elektromobilita, je nutné posílit rozvodné sítě a výstavbu dobíjecích stanic. Pokud to má být společnost postavená na datech, neobejde se bez výstavby datových sítí s optickými kabely či sítí 5G. Je potřeba skloubit i globální trendy s investiční politikou.

Volkswagen ohlásil konec spalovacích motorů

5.12. 12:15   Poslední vozy s touto technologií vyvine v roce 2026 a prodávat je bude zhruba do roku 2040. více >>>
Divadlo Disk, foto: Eva Nečasová

VIDEO: Řízení osvětlení systémem HDL BusPro v divadle Disk

29.11. 13:13   Divadlo Disk Akademie múzických umění v Praze prošlo v roce 2017 rekonstrukcí. Osvětlení sálu, lávek a provaziště je řízeno systémem HDL BusPro. Jak systém funguje, se dozvíte v naší reportáži. více >>>

Mezinárodní strojírenský veletrh, Brno 2018

21.11.2018 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Neoddiskutovatelná tradice MSV a rekordní zájem vystavovatelů, 50 % ze zahraničí, to je letošní „svátek“ mezinárodního strojírenství. MSV 2018 žije hlavně průmyslovou automatizací, robotikou, prezentací měřící, řídící, automatizační a regulační techniky zahrnující všechny obory veletrhu.

Velký nebo malý řídicí systém? Rozdíl v přístupech

20.11.2018 | Ing. Jan Vidim, Domat Control System s.r.o.
„Velikost“ řídicího systému má významný vliv na to, jak k němu přistupují jednotliví účastníci dodavatelského řetězce – investor, projektant, obchodník a realizační technik či programátor. Jak ale vlastně velikost určit – a jak ji vůbec definovat? Z hlediska měření a regulace můžeme vyzdvihnout dva hlavní faktory: rozsah a složitost.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
Tabulky a výpočty

Partneři - Elektrotechnika