Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

UniPi představuje novou řídící jednotku Axon pro MaR, IIoT a automatizační projekty

Datum: 12.10.2018 4:00  |  Organizace: UniPi.technology  |  Firemní zpráva

Axon zachovává přednosti předchozích jednotek UniPi jako jsou kompaktní rozměry, široká funkcionalita a softwarová otevřenost. Navíc přidává nový procesor, interní eMMC paměť a komunikační rozhraní.

UniPi.technology
Jarní 44g
61400 Brno

tel.:+420 533 433 392
e-mail:
web:www.unipi.technology

UniPi představuje novou řídící jednotku Axon pro MaR, IIoT a automatizační projekty

Jednotky Axon jsou k dispozici ve třech velikostech (4, 8 a 12 modulů na DIN liště) s maximálním počtem až 70 I/O na jednotku. Jako výpočetní modul v Axonech slouží průmyslový počítač se čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,2 GHz, 1 GB RAM a interní eMMC pamětí o velikosti 8 GB. Komunikační rozhraní jsou zastoupena linkami RS485 a RS232, sběrnicí 1-Wire, 1Gbit Ethernetem a dvojicí portů USB 2.0. Komponenty jsou umístěny v hliníkovém šasi s krytím IP20, standardní výbavou je také držák na DIN lištu.

Softwarová otevřenost

Hlavní podporovanou softwarovou platformou je řídící systém Mervis, vybavený přehledným vývojářským prostředím, SCADA a editorem uživatelského rozhraní. Mervis je standardně předinstalován na všech modelech Axonu, součástí balení jednotek je i licence pro přístup ke cloudové databázi a proxy serveru.
Díky softwarové otevřenosti Axonů ale můžete vybírat i mezi dalšími řešeními, od profesionálních platforem až po open-source software, případně můžete jednotku snadno integrovat do stávajících řešení.

Využití v praxi
Díky flexibilitě a spolehlivosti jsou jednotky UniPi používány zákazníky z více než 50 zemí světa, v široké škále oborů. Kontroléry řídí vzduchotechniku v CNC závodech, umožňují monitoring a správu solárních elektráren, regulují vytápění v průmyslových i komerčních objektech a mnoho dalšího.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Z článku Osvětlení Zumtobel nachází uplatnění ve výrobních podnicích i chemickém průmyslu, zdroj TZB-info

Možnosti úspor v osvětlovacích soustavách

7.5.2019 | Ing. Mgr. Michal Staša, SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.
Při rekonstrukci původní zářivkové soustavy je možné počítat s dobou návratnosti cca 6-10 let. Dobu návratnosti samozřejmě zvyšuje započítání rekonstrukce elektroinstalace a případné doplnění řídicího systému.
© ČEZ, a.s.

ČEZ nabízí elektrické vozy v balíčku s dobíječkou, kontrolou elektroinstalace a zelenou elektřinou

7.4.2019 | ČEZ, a.s.
Elektromobilitu jako komplexní službu začal pro domácnosti a živnostníky poskytovat ČEZ Prodej. Společně s koupeným vozem nabízí také wallbox, kontrolu dostatečné robustnosti elektroinstalace pro domácí dobíjení, čip pro dobíjení ve veřejných stanicích nebo zelenou elektřinu pro domácnosti elektromobilistů. ČEZ Prodej nabízí zároveň financování koupě elektromobilu prostřednictvím výhodného úvěru.

Studie: Elektromobily v Česku přibývají pomalu, důvodem je cena

5.4. 10:29   Počet elektromobilů v tuzemsku zvolna roste, proti dalším evropským státům však Česko výrazně zaostává. více >>>
Výrobní závod českého výrobce svítidel Modus v České Lípě

V Česku roste počet pracujících vězňů. Na pokrytí poptávky firem to ale nestačí

24.3.2019 | Jakub Žižka, Botticelli s.r.o
Pro soukromé podniky pracuje nyní nejvíce vezňů za poslední 4 roky. Zaměstnávání vězňů přitom přináší firmám, vedle řešení nedostatku pracovních sil, i další výhody - nižší náklady, snazší reakce na sezónnost.
Novinky v designu interérů hotelů,

Hotely - designéři pracují s výraznými tvary i osvětlením

12.3.2019 | redakce
Hotely dnes ve svých vstupních halách vytvářejí originální a pro hosty přívětivé a pohodlné prostředí. Díky nim hostům též hned v prvních vteřinách po jejich příchodu předávají svůj příběh.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Elektrotechnika