Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

UniPi představuje novou řídící jednotku Axon pro MaR, IIoT a automatizační projekty

Datum: 12.10.2018 4:00  |  Organizace: UniPi.technology  |  Firemní zpráva

Axon zachovává přednosti předchozích jednotek UniPi jako jsou kompaktní rozměry, široká funkcionalita a softwarová otevřenost. Navíc přidává nový procesor, interní eMMC paměť a komunikační rozhraní.

UniPi.technology
Jarní 44g
61400 Brno

tel.:+420 533 433 392
e-mail:
web:www.unipi.technology

UniPi představuje novou řídící jednotku Axon pro MaR, IIoT a automatizační projekty

Jednotky Axon jsou k dispozici ve třech velikostech (4, 8 a 12 modulů na DIN liště) s maximálním počtem až 70 I/O na jednotku. Jako výpočetní modul v Axonech slouží průmyslový počítač se čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,2 GHz, 1 GB RAM a interní eMMC pamětí o velikosti 8 GB. Komunikační rozhraní jsou zastoupena linkami RS485 a RS232, sběrnicí 1-Wire, 1Gbit Ethernetem a dvojicí portů USB 2.0. Komponenty jsou umístěny v hliníkovém šasi s krytím IP20, standardní výbavou je také držák na DIN lištu.

Softwarová otevřenost

Hlavní podporovanou softwarovou platformou je řídící systém Mervis, vybavený přehledným vývojářským prostředím, SCADA a editorem uživatelského rozhraní. Mervis je standardně předinstalován na všech modelech Axonu, součástí balení jednotek je i licence pro přístup ke cloudové databázi a proxy serveru.
Díky softwarové otevřenosti Axonů ale můžete vybírat i mezi dalšími řešeními, od profesionálních platforem až po open-source software, případně můžete jednotku snadno integrovat do stávajících řešení.

Využití v praxi
Díky flexibilitě a spolehlivosti jsou jednotky UniPi používány zákazníky z více než 50 zemí světa, v široké škále oborů. Kontroléry řídí vzduchotechniku v CNC závodech, umožňují monitoring a správu solárních elektráren, regulují vytápění v průmyslových i komerčních objektech a mnoho dalšího.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Unipetrol a ČEZ rozšiřují nabídku sítě Benzina o dobíjení elektromobilů

16.2.2019 | ČEZ, a.s.
Na čerpacích stanicích Benzina bude možné stále častěji kromě klasických pohonných hmot „načerpat“ také elektřinu do elektromobilu. Nejnovější rychlonabíječka ČEZ byla uvedena do provozu v Českých Budějovicích na čerpací stanici Benzina v Nádražní ulici.

Napříč Baltem s hybridním pohonem

15.2.2019 | Břetislav Koč
Jak velkou baterii potřebuje hybridní trajekt? Kolik emisí ušetří? A jezdí něco takového v ČR?

Podzimní novinky Zumtobel a Thorn pro široké využití

1.1.2019 | Zumtobel Group
Multifunkční systém LED osvětlení, unikátní závěsné kancelářské svítidlo, světelný panel i nové výkonnější venkovní osvětlení. Skupina Zumtobel Group, světový lídr v oblasti komplexního řešení osvětlení, na podzim rozšířila portfolio značek Zumtobel a Thorn o několik zajímavých produktových novinek.
Osvětlení, ilustrační obrázek, foto redakce

Svítidla integrovaná do spotřebičů - trend 2019

28.12. 1:58   I v roce 2019 lze čekat, že dominantní roli budou hrát LED svítidla. Zajímavým trendem pro příští rok pak budou LED svítidla integrovaná do jiných spotřebičů, například do stropních ventilátorů. více >>>

Viessmann dal jméno závodnímu týmu Formule E

25.12.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Závody Formule E jsou reakcí na růst zájmu o elektromobiltu a přechod na nové zdroje energií. Proto se společnost Viessmann Group, která progresívně vyvýjí svou nabídku tepelné techniky, rozhodla dát své jméno týmu Viessmann Jaguar I-PACE eTROPHY GERMANY.

Témata 2019

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
Tabulky a výpočty

Partneři - Elektrotechnika