Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Český Siemens zakládajícím partnerem testbedu pro chytrá města

V Praze byl otevřen testbed Centrum města budoucnosti (CMB), který funguje v rámci Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT.

Český Siemens zakládajícím partnerem testbedu pro chytrá města
Český Siemens zakládajícím partnerem testbedu pro chytrá města

Výzkum CMB se bude zaměřovat především na infrastrukturu, logistiku, zdroje a procesy pro tzv. chytrá města. Společnost Siemens je zakládajícím partnerem laboratoře.

Laboratoř má sloužit jako neutrální, apolitická a otevřená platforma pro vývoj technologií pro chytrou správu měst. „Chytré město má optimalizovanou infrastrukturu a maximalizuje svou efektivitu a služby, které poskytuje občanům. Díky nejnovějším technologiím a za využití potenciálu internetu věcí vytváří prostředí, ve kterém se lidem lépe žije a pracuje“, říká Eduard Palíšek, generální ředitel společnosti Siemens.

Mezi technologie, které Siemens v testbedu prezentuje, patří především Mindsphere, otevřený operační systém a cloudové řešení pro internet věcí (IoT) společnosti Siemens, chytré řešení pro správu budov nebo inteligentní veřejné osvětlení. „Například nová aplikace společnosti Siemens City Air Management, která využívá platformu MindSphere, poskytuje městům a jejich obyvatelům informace potřebné k tomu, aby problém znečištění ovzduší vyřešili ještě dříve, než nastane. Pomoci může městům a lidem v řadě českých regionů“, dodává Palíšek.

Aplikace City Air Management monitoruje a předpovídá úroveň znečištění ovzduší v následujících až 5 dnech s přesností až 90 % a současně také simuluje efekt krátkodobých opatření, která město může učinit. Města si mohou vybrat ze seznamu 17 krátkodobých opatření a ihned zjistit, jaký dopad budou mít na kvalitu ovzduší v příštích dnech. Pokud zvolí správně, mohou udržet kvalitu vzduchu ve dne i v noci v mezích stanovených hodinových limitů.

Siemens, s.r.o.
logo Siemens, s.r.o.

Systémy automatizovaného řízení budov, systémy řízení energetických systémů, systémy řízení kotelen a předávacích stanic CZT. Přístroje pro měřicí a regulační techniku, integrované systémy budov, konzultace, projekty, software, dodávky na klíč, projekty ...

 
 
Reklama