Co je LED Troffer lighting?

Datum: 16.4.2018 13:56  |  Autor: redakce

Troffer je obdélníkové svítidlo, které zapadá do modulární stropní mřížky.

RTC LED Troffer Eaton
RTC LED Troffer Eaton

Troffery jsou obvykle navrženy tak, aby vyhovovaly standardním zářivkám (T12, T8 nebo T5), ale nyní jsou často navrženy s integrovanými zdroji LED.
Troffery jsou typicky zapuštěné do podhledu, ale jsou také k dispozici v boxech na povrchovou montáž.

Nejčastěji jsou používány v průmyslových, administrativních prostorách a v obchodních domech. Podle určení jsou vyráběny modely odolné vlhkému prostředí, antivandal apod., snahou výrobců je i minimalizace výšky.

LED troffery jsou vhodné pro rekonstrukci osvětlení v rámci retrofit, tj. v rámci dílčích opatření vedoucích k energetickým úsporám.

Philips EvoBase LED retrofit kits

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Senát podpořil úpravu placení za přeložky energetických sítí

5.4. 12:43   Vlastníci domů by při jejich rekonstrukci nebo bourání nemuseli v určitých případech platit až desítky tisíc korun za přemístění rozvodů energií. více >>>

Policie varuje před nákupem přístroje, který prý šetří proud

27.3. 12:50   Podle kriminalistů se jedná o podvod a zařízení elektrický proud neušetří, naopak spotřebovává, což potvrdil i znalecký posudek. více >>>

Retrofit z pohledu měření a regulace

26.3.2018 | Ing. Jan Vidim
Zařízení pro měření a regulaci (MaR), stejně jako ostatní systémy TZB, procházejí svým životním cyklem, na jehož konci je nutné systém rekonstruovat. Zásadní podmínkou úspěšného retrofitu je stanovit si požadovanou dobu životnosti rekonstruovaného zařízení.
Ilustrační obrázek, foto D. Kopačková, redakce

Hodina Země upozorňuje i na nutnost omezit světelné znečištění

24.3.2018 | redakce
Dnes 24. března 2018 od 20:30 do 21:30 se na 60 minut ponoří do tmy památky, úřady nebo ulice. Hodina Země upozorňuje i na nutnost omezit světelné znečištění. Tma je jako ohrožený druh.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Partneři - Elektrotechnika

logo EXACQ

logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo AERS
logo JABLOTRON
 
 

Aktuální články na ESTAV.czNa brněnském výstavišti dnes začínají stavební veletrhyČeský ostrovní dům: Domy budoucnosti budou jednodušší, než si myslíteFOR ARCH 2018: Digitalizace ve stavebnictví se blížíCentrální vysavač: Nástroj dokonalého úklidu