Profesionální mikrovlnné měření přístrojem MOIST 350 B odhalí vlhkost i 80 cm pod povrchem

Datum: 21.12.2017 02:00  |  Organizace: DRYMAT.CZ, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Příčinou vlhkých zdí může být vzlínání vlhkosti, kdy se voda dostává do zdiva z podzákladí. Vysoušení v tomto případě nepomáhá a řešením je dodatečná izolace nebo přerušení vzlínání pomocí elektroosmózy.

Profesionální měření vlhkosti mikrovlnnou metodou
Profesionální měření vlhkosti mikrovlnnou metodou

Vlhké zdivo s sebou kromě zdravotních rizik přináší i zvýšené náklady na vytápění, protože méně izoluje. Majitelé se tak často rozhodnou nemovitost zateplit, aby snížili náklady na provoz domu a doufají, že spolu s tím zmizí i projevy vlhkosti. Tím ale celou situaci mohou jen zkomplikovat a následné opravy se mohou nepříjemně prodražit.

Často se nám stává, že řešíme vlhkost ve starších domech, u kterých byl aplikován kontaktní zateplovací systém například v rámci programu Zelná úsporám. Po zateplení se vlhkost v interiéru ještě zvýšila. Problém přitom není v samotném zateplení, jak se lidé domnívají, ale v tom, že bylo aplikováno na příliš vlhké zdivo,” vysvětluje Martin Jeřábek, obchodní ředitel firmy Drymat, která se zabývá sanacemi – hydroizolacemi vlhkého zdiva.

Dům by se podle něho měl zateplovat pouze tehdy, pokud je v dobrém stavu. “Pokud je zdivo vlhké, nemá smysl jej izolovat a doufat, že problém zmizí. Část vody, která se odpařila vnější stranou zdi, nyní zůstává uzavřena uvnitř a ve zvýšené míře se projevuje v interiéru okamžitým zvýšením relativní vlhkosti vzduchu a někdy také plísní nebo mokrými mapami na omítce,” dodává Jeřábek.

Vzlínavá vlhkost je přitom často laikovi skryta a projeví se až po zateplení. “Spousta majitelů nemovitostí neřeší například vlhko ve sklepě a mají za to, že je to normální. Po uzavření pláště izolací ale vlhkost vyvzlíná výše do obytných místností, protože se tolik neodpařuje. Případně je ukryta hluboko pod povrchem zdi, a snižuje její izolační schopnost,” upozorňuje Jeřábek.

Pokud chce majitel nemovitosti provádět zateplení pláště budovy, měl by podle odborníků nejdříve nechat změřit vlhkost zdiva hloubkovým vlhkostním průzkumem. Profesionální technikou mikrovlnného měření lze odhalit vlhkost ve zdivu až do hloubky 80 cm.

Firma Drymat tuto službu nabízí zdarma a je možné jí objednat na tomto odkazu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Elektrické autobusy začínají dělat vrásky ropnému průmyslu

26.4.2018 | Jeremy Hodges, Bloomberg, překlad: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Každý den v letošním roce bude potřeba o 279 000 barelů ropy méně. Důvod? Čína rozšiřuje svou flotilu elektrických autobusů v rozsahu celé londýnské MHD každých pět týdnů.
RTC LED Troffer Eaton

Co je LED Troffer lighting?

16.4. 13:56   Troffer je obdélníkové svítidlo, které zapadá do modulární stropní mřížky. více >>>

Senát podpořil úpravu placení za přeložky energetických sítí

5.4. 12:43   Vlastníci domů by při jejich rekonstrukci nebo bourání nemuseli v určitých případech platit až desítky tisíc korun za přemístění rozvodů energií. více >>>

Policie varuje před nákupem přístroje, který prý šetří proud

27.3. 12:50   Podle kriminalistů se jedná o podvod a zařízení elektrický proud neušetří, naopak spotřebovává, což potvrdil i znalecký posudek. více >>>

Retrofit z pohledu měření a regulace

26.3.2018 | Ing. Jan Vidim
Zařízení pro měření a regulaci (MaR), stejně jako ostatní systémy TZB, procházejí svým životním cyklem, na jehož konci je nutné systém rekonstruovat. Zásadní podmínkou úspěšného retrofitu je stanovit si požadovanou dobu životnosti rekonstruovaného zařízení.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Partneři - Elektrotechnika


logo JABLOTRON
logo AERS
logo EXACQ
logo DOMAT CONTROL SYSTEM
 
 

Aktuální články na ESTAV.czZávěsné tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM je výhodné pro nízkoenergetické domyŘímské rolety – dokonale zastíní a oživí váš interiérOkapy SATJAM Niagara za příznivou cenu a nově i z hliníkuHotel v Brně nabízí pokoj speciálně pro alergiky. Jaká má specifika?