Společnost ARC Informatique získala patent na inovace obsažené v systému SCADA/HMI PcVue Contextual Mobility

Datum: 28.11.2017 02:00  |  Organizace: ARC Informatique  |  Firemní zpráva

Společnost ARC Informatique, přední dodavatel SCADA/HMI, vyvinula patentované systémy a metody pro dohled nad zařízeními a technickým vybavením na základě určení jejich polohy – Contextual Mobility.

Contextual Mobility - patentované systémy a metody pro dohled nad zařízeními a technickým vybavením na základě určení jejich polohy
Contextual Mobility - patentované systémy a metody pro dohled nad zařízeními a technickým vybavením na základě určení jejich polohy

Jak je popsáno v patentu č. 9 819 509, je to zvláště důležité pro průmyslové řídicí systémy (ICS), systémy řízení technického vybavení budov (BMS), systémy dispečerského řízení a sběru dat (SCADA) a ovládací rozhraní (HMI).

Masivní využívání chytrých mobilních zařízení provozními techniky a operátory vytváří pro mobilní pracovníky nové příležitosti, ale také přináší problémy. V současné době řídicí systémy v průmyslových závodech i komplexech budov generují velké množství dat, která musí být inteligentně prezentována jako relevantní informace a využita k řízení na mobilních zařízeních, jejichž displej je ovšem výrazně menší než displeje terminálů ve velínech. Uživatelé průmyslových řídicích systémů proto požadují inovativní přístupy k monitorování, diagnostice, údržbě a řízení průmyslových zařízení i vybavení budov ze svých mobilních zařízení.

Patentované systémy a metody Contextual Mobility se nyní staly součástí systému PcVue Solutions. Prostřednictvím snímače polohy je detekováno, kde se mobilní zařízení, a tedy i jeho uživatel právě nacházejí, ať je to v budově, nebo v její blízkosti. Informace o poloze se bezdrátově přenášejí z uživatelova mobilního zařízení do serveru. Na základě informací o poloze a o roli uživatele je určena dostupná akce nebo množina akcí – z těch, které jsou k dispozici v řídicí aplikaci. Instrukce, které jsou odeslány do mobilního zařízení, způsobí, že se na něm v uživatelském rozhraní zobrazí pouze určené dostupné akce. To umožňuje uživateli získávat zprávy a interagovat se zařízením umístěným v jeho blízkosti bez potřeby procházet strukturu systému v aplikaci v jeho mobilním zařízení!

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Elektrické autobusy začínají dělat vrásky ropnému průmyslu

26.4.2018 | Jeremy Hodges, Bloomberg, překlad: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Každý den v letošním roce bude potřeba o 279 000 barelů ropy méně. Důvod? Čína rozšiřuje svou flotilu elektrických autobusů v rozsahu celé londýnské MHD každých pět týdnů.
RTC LED Troffer Eaton

Co je LED Troffer lighting?

16.4. 13:56   Troffer je obdélníkové svítidlo, které zapadá do modulární stropní mřížky. více >>>

Senát podpořil úpravu placení za přeložky energetických sítí

5.4. 12:43   Vlastníci domů by při jejich rekonstrukci nebo bourání nemuseli v určitých případech platit až desítky tisíc korun za přemístění rozvodů energií. více >>>

Policie varuje před nákupem přístroje, který prý šetří proud

27.3. 12:50   Podle kriminalistů se jedná o podvod a zařízení elektrický proud neušetří, naopak spotřebovává, což potvrdil i znalecký posudek. více >>>

Retrofit z pohledu měření a regulace

26.3.2018 | Ing. Jan Vidim
Zařízení pro měření a regulaci (MaR), stejně jako ostatní systémy TZB, procházejí svým životním cyklem, na jehož konci je nutné systém rekonstruovat. Zásadní podmínkou úspěšného retrofitu je stanovit si požadovanou dobu životnosti rekonstruovaného zařízení.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Partneři - Elektrotechnika

logo DOMAT CONTROL SYSTEM
logo AERS

logo EXACQ
logo JABLOTRON
 
 

Aktuální články na ESTAV.czZávěsné tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM je výhodné pro nízkoenergetické domyŘímské rolety – dokonale zastíní a oživí váš interiérOkapy SATJAM Niagara za příznivou cenu a nově i z hliníkuHotel v Brně nabízí pokoj speciálně pro alergiky. Jaká má specifika?